MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przełom w procesie burmistrza

Wiadomości:
Piątek, 24 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 9:05
Autor: Radio Wrocław
Zapowiada się przełom w procesie oskarżonego o jazdę po pijanemu i utrudnianie śledztwa kamiennogórskiego burmistrza Artura Z. Jeden z oskarżonych przyznał się do utrudniania śledztwa i chce dobrowolnie poddać się karze.

>Do kamiennogórskiego sądu wpłynął wniosek o osobne rozpoznanie sprawy wałbrzyskiego lekarza Macieja G. W procesie kamiennogórskiego burmistrza Artura Z. odpowiada on za nieudolne utrudnianie śledztwa. Doradzał bowiem burmistrzowi by ten zeznał, że pił lecytynę przez co miał mieć alkohol we krwi, gdy zatrzymała go policja.

Maciej G. ustalił z prokuratorem wymiar kary. Ma zapłacić 150 stawek grzywny po 20 złotych, czyli w sumie 3 tysiące. Takie uzgodnienie musi jeszcze zatwierdzić sąd, który zbierze się w tej sprawie 29 czerwca o 8.30.
Jak mówi adwokat wałbrzyskiego doktora, Andrzej Graunitz prokurator zgodził się w tym wypadku na nadzwyczajne złagodzenie kary. Maciej G. bowiem wielkich szkód nie narobił a jego wyjaśnienia ułatwiły postępowanie w sprawie burmistrza i jego zastępcy, oskarżonego również o nieudolne utrudnianie postępowania.

Wyłączenie lekarza ze sprawy może utrudnić obronę i przeciąganie procesu adwokatom dwóch pozostałych oskarżonych, którzy obecnie nadal pełnią funkcję w kamiennogórskim samorządzie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O rozpadających się górach

Kontakty w BWA

Medale „Nauczyciel Kraju Ojczystego 2019”

Kolizja trzech aut w Radomierzu

Udany Piknik Strzelecki

Będzie kręcone!

GIS Day w szkole

Nowe zasady kontroli drogowej  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
880
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%