MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Przełom w procesie burmistrza

Wiadomości:
Piątek, 24 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 9:05
Autor: Radio Wrocław
Zapowiada się przełom w procesie oskarżonego o jazdę po pijanemu i utrudnianie śledztwa kamiennogórskiego burmistrza Artura Z. Jeden z oskarżonych przyznał się do utrudniania śledztwa i chce dobrowolnie poddać się karze.

>Do kamiennogórskiego sądu wpłynął wniosek o osobne rozpoznanie sprawy wałbrzyskiego lekarza Macieja G. W procesie kamiennogórskiego burmistrza Artura Z. odpowiada on za nieudolne utrudnianie śledztwa. Doradzał bowiem burmistrzowi by ten zeznał, że pił lecytynę przez co miał mieć alkohol we krwi, gdy zatrzymała go policja.

Maciej G. ustalił z prokuratorem wymiar kary. Ma zapłacić 150 stawek grzywny po 20 złotych, czyli w sumie 3 tysiące. Takie uzgodnienie musi jeszcze zatwierdzić sąd, który zbierze się w tej sprawie 29 czerwca o 8.30.
Jak mówi adwokat wałbrzyskiego doktora, Andrzej Graunitz prokurator zgodził się w tym wypadku na nadzwyczajne złagodzenie kary. Maciej G. bowiem wielkich szkód nie narobił a jego wyjaśnienia ułatwiły postępowanie w sprawie burmistrza i jego zastępcy, oskarżonego również o nieudolne utrudnianie postępowania.

Wyłączenie lekarza ze sprawy może utrudnić obronę i przeciąganie procesu adwokatom dwóch pozostałych oskarżonych, którzy obecnie nadal pełnią funkcję w kamiennogórskim samorządzie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Stalowe rumaki w Karpaczu

Nabór do "Planety Uśmiechu"

Ciekawie w Kowarach  

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Doczekają się wiat przystankowych

Zderzenie w Radomierzu

Referendum coraz bliżej

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
791
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%