Przełamanie KPR–u i powrót na ósme miejsce

Wiadomości: Superliga
Sobota, 15 lutego 2014, 18:15
Aktualizacja: Niedziela, 16 lutego 2014, 14:26
Niezwykle ważny pojedynek dla układu tabeli PGNiG Superligi pomiędzy KPR–em Jelenia Góra, a Piotrcovią zakończył się zdecydowanym zwycięstwem jeleniogórzanek.

Stawka meczu była olbrzymia, szczególnie dla piłkarek KPR-u, przed którymi w końcówce sezonu bardzo trudne spotkania z Vistalem, Zagłębiem, AZS-em Koszalin czy Pogonią. Ewentualna porażka w praktyce oznaczałaby koniec marzeń o czołowej ósemce. Wynik spotkania rozgrywanego w hali przy ul. Złotniczej otworzyły przyjezdne, chwilę później mogły podwyższyć prowadzenie, ale karnego wybroniła Katarzyna Demiańczuk. Oba zespoły bardzo nerwowo rozpoczęły mecz, po 7 minutach na tablicy wyświetlał się skromny wynik 2:2. W kolejnych akcjach bardzo dobrze prezentowały się jeleniogórzanki wychodząc na 5:2, ale cztery następne trafienia były dziełem Piotrcovii. Na szczęście w szeregach KPR-u przypominała o swoim potencjale Ania Mączka, która w ciągu 24 minut pierwszej połowy zdobyła 7 bramek (do stanu 10:9), a końcówka pierwszej części należała już do miejscowych. Gole Wiertelak, Dąbrowskiej i Buklarewicz dały jeleniogórzankom prowadzenie po pierwszej połowie 15:11.

Po zmianie stron KPR kontrolował wynik spotkania, rozkręcały się "Śliwa" i "Kwiatek", a prowadzenie miejscowych oscylowało wokół 5-6 bramek. Tylko raz (w 51. minucie) piotrkowianki zniwelowały straty do 4 goli (27:23 po dwóch trafieniach z rzędu Kucharskiej), ale końcówka należała już zdecydowanie do podopiecznych Michała Pastuszko, które ostatecznie zwyciężyły 36:27. W barwach Piotrcovii przyzwoicie zaprezentowała się grająca ze złamanym palcem, doskonale znana jeleniogórskim kibicom Agata Wypych (5 goli), która nadal przewodzi w klasyfikacji najlepszych strzelczyń ligi. Na trybunach we wspólnym "młynie" obie ekipy dopingowali kibice KPR-u i Piotrcovii kontynuując zgodę między klubami kibica. Dzięki wygranej (i porażce Ruchu w Elblągu) ekipa ze Złotniczej wróciła na ósme miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Tym samym KPR zakończył na 9. serię porażek (w tym jedna w Pucharze Polski), a jak wiadomo zwycięstwo uskrzydla i z nadzieją czekamy na kolejne spotkania.

KPR Jelenia Góra - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 36:27 (15:11)

KPR: Kozłowska, Demiańczuk - A.Mączka 10, Wiertelak 6, Uzar 5, Dąbrowska 5, Skalska 3, Michalak 3, Buklarewicz 2, Grobelska 1, Wesołowska 1, Żakowska, Damaziak, A.Oreszczuk, Herbut.

MKS: Skura, Opelt - Wypych 5, Kucharska 5, Cieślak 5, Piecaba 3, Rol 2, Masternak 2, Kopertowska 1, Mielczewska 1, Olek.