Jelenia Góra: Przełaje gimnazjalistów

Wtorek, 6 kwietnia 2010, 13:17
Aktualizacja: Środa, 7 kwietnia 2010, 12:10
Autor: arec
Przed świętami na stadionie przy ulicy Lubańskiej ponownie odbyły się biegi przełajowe. Tym razem na starcie stanęli uczniowie szkół gimnazjalnych. Bezkonkurencyjne okazała się Gimnazjum nr 3, którego zawodnicy wygrali rywalizację na wszystkich dystansach.

Na dystansie 1000 metrów wśród dziewcząt najszybsza była Ewelina Gibes z Gimnazjum nr 3, która uzyskała czas 3,39 min. Tuż za nią z zaledwie sekundową stratą uplasowała się Honorata Kornalewicz z Gimnazjum nr 1. Trzecie miejsce z trzema sekundami straty do zwyciężczyni zajęła reprezentantka Gimnazjum nr 4 Adrianna Sidorska.

Na dystansie 2300 metrów znów triumfowała zawodniczka z Gimnazjum nr 3, Aleksandra Oreszczuk, która uzyskała czas 9,44 min. Druga była Daria Aleksandrowicz z Gimnazjum nr 4 z czasem 10,01, a trzecie miejsce zajęła Martyna Plucińska z Gimnazjum/ZSO 1. Martyna odnotowała czas 10,10 min.

Wśród chłopców na dystansie 2000 metrów pierwsze trzy miejsca zajęli zawodnicy z Gimnazjum nr 3. Triumfował Wojciech Jardel z czasem 6,58 min., drugi był Radosław Paradowski z 11 sekundową stratą do zwycięzcy, a trzecie miejsce przypadło w udziale Szymonowi Wojno.

Na dystansie 3000 metrów wygrał Michał Miler z Gimnazjum nr 3. Zwycięzca uzyskał czas 10,43 min. Drugi był Mateusz Dzioba z Gimnazjum nr 2 z czasem 10,57 min. Jako trzeci przybiegł Daniel Becker z Gimnazjum nr 3, który uzyskał czas 11.01 min.

Poniżej podajemy klasyfikację końcową biegów przełajowych.