MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Przejście z koparką nad głową

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 14 maja 2010, 8:00
Aktualizacja: Sobota, 15 maja 2010, 8:00
Autor: Angela
Fot. Angela
Rozpoczęła się przebudowa strategicznego skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej – Jana Pawła II. Na razie frontem robót są chodniki. Piesi narzekają, że nie mają którędy przejść. Wielu próbuje się przecisnąć pomiędzy ciężkim sprzętem. Znaki jednak jednoznacznie tego zakazują, a ludzie narażają się na niebezpieczeństwo.

Prace przy Castoramie rozpoczęły się zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i potrwają co najmniej do końca czerwca. Ich zakres jest obszerny, a samo wykonanie – skomplikowane.
– Poszerzona zostanie jezdnia w kierunku Jeżowa Sudeckiego, gdzie pojawią się dwa pasy ruchu, jednym z nich będzie można skręcić w prawo do Tesco, drugim w lewo Castoramy. Jezdnia zostanie też poszerzona od strony nowego marketu – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Wybudowana zostanie tam też czteropasmowe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną skoordynowaną z sygnalizacją obecnie funkcjonującą przy ulicy Jana Pawła II. Zadanie jest o tyle trudne, że pod jezdnią znajdują się gazociąg, wodociąg i sieci telekomunikacyjne, które to trzeba będzie przebudować. Jak na razie prace prowadzone są na poboczach i nie wychodzą na jezdnię. W najbliższym tygodniu zarząd dróg otrzyma harmonogram tych prac

O ile, jak na razie, nie ma tam problemu z przejazdem samochodem, o tyle utrudnienia pojawiły się dla pieszych. Przyzwyczajeni do wygodnego przejścia mieszkańcy i studenci nie zwracają uwagi na znaki i często starają się przecisnąć się pomiędzy ciężkim sprzętem.

– Widziałam, jak łyżka koparki przejeżdżała nad głową starszej pani – mówi jedna z okolicznych mieszkanek. Czy ktoś w tym całym zamieszaniu nie zapomniał o ludziach? Czy ktoś w ogóle tego pilnuje i czuwa nad bezpieczeństwem pieszych w tym miejscu? – pyta.

Tymczasem zarząd dróg i mostów tłumaczy, że przy budowie zostały ustawione odpowiednie oznakowania, które nakazują pieszym przejście na odcinku prowadzonych prac na drugą stronę jezdni.
– Przebudowy mają to do siebie, że występują na nich utrudnienia i nie uda się tego uniknąć. Przejście dla pieszych jest drugą stroną ulicy. Niestety tam gdzie jest prowadzona budowa przejścia nie ma i być nie może i ci, którzy sobie skracają drogę narażają się na niebezpieczeństwo – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Prace na skrzyżowaniu są prowadzone etapami właśnie po to, by umożliwić normalne jego funkcjonowanie mieszkańcom. Obecnie rozpoczęły się roboty na ulicy Grunwaldzkiej po stronie lewej w kierunku od centrum. Będą prowadzone sukcesywnie. – Rozumiem, że piesi muszą nadkładać około 200 metrów, ale nie da się w żaden inny sposób tej drogi przebudować – rozkłada ręce Lenard.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~tomekkk 14-05-2010 8:56
Ale jak nie złapiesz za rękę i nie powiesz "Stój!", to będą się cisnąć bo nie zamierzają iść dłuższą drogą :/ Potem dochodzi do tragedii i wini się firmę wykonującą prace, kierownika robót (ba - nawet władze miasta) - każdego, tylko nie siebie. Przecież nie będę lazł na około, skoro całe życie chodziłem tędy...
~Obywatel 14-05-2010 9:43
Jak oni chcą tam zrobić cztery pasy skoro tam nie ma tyle miejsca, jak będą dwa dodatkowe pasy budować jedynie po stronie Castoramy to będzie więcej kolizji w tym miejscu niż było.
~Al Bundy 14-05-2010 9:49
Jak nie urok to sra. czka! Ludzie przecież wystarczy przejść tylko przez przejście dla pieszych, nie róbcie afery. Najpierw narzekacie że Castorama zablokowała skrzyżowanie, jak Ci wzięli się do roboty chcąc trochę rozładować korki w godzinach szczytu, to teraz czepiacie się że chodnika nie ma bo rozkopali. A jak inaczej mieliby to zrobić ?Jak ktoś musi dojść na Anieli Krzywoń to Castorama zrobiła przepiękną utwardzoną drogę za swoim marketem ,więc nie spinajcie się tak.
~do ~tomekkk 14-05-2010 10:07
tak z tą winą do końca nie jest, chodzi o to, że dlatego ustawiają znaki, żeby informowały że tamtędy nie wolno iść, jeśli doszłoby do tragedii winę ponosi ten, który tam wlazł pomimo zakazów, właśnie po to są znaki, wiadomo będzie dochodzenie, które wykaże że znaki były teren zabezpieczony więc wina pieszego, tyle że niepotrzebna bieganina.
~mm 14-05-2010 10:26
Zaraz zaczną się wypowiadać wybitni spece od budownictwa - co jest nie tak i jak to trzeba zrobić, a najważniejsze w tym jest że nie wykonuje tej przebudowy KR Siedlęcin.
~mich 14-05-2010 10:50
No i mamy pierwszego"Obywatela" "-eksperta" od przebudowy skrzyzowań.Czekamy na nastepnych, ktorzy zawsze wszystko wiedzą i zawsze wszystko zrobia lepiej.!!!!!!!!!!!!
~gosc niedzielny 14-05-2010 11:56
a niech budują i poszerzają, zobaczycie jak ułatwi to wyjazd z castoramy w godzinach szczytu. W tej chwili wyjazd jest w stronę Szklarskiej i chętni do jazdy na Zabobrze "zawijają" przy PKS, po "modernizacji" większość klientów wyjeżdżać będzie centralnie, do wyjazdu na krzyżówkę JP2 i Grunwaldzkiej. Zdrowia i cierpliwości życzę, przyszłym użytkownikom tego zmodernizowanego skrzyżowania :-)
~JACK 14-05-2010 13:41
Jak zwykle nowa dziura w ziemi > rozkopcie całe miasto a będzie "FAJNIE " he,he,he....
~Koala 14-05-2010 13:42
A może by tak wielkie rondo zamiast rozległego skrzyżowania???? Tylko problem w tym, że obwodnicę musieliby na jakiś czas zamknąć...
~bang 14-05-2010 13:49
ale ludzie są wygodni...200 metrów...to coś w stylu parkowania tuż przed drzwiami supermarketu :)
~MASAKRA 14-05-2010 16:45
szkoda słow na to co ludzie komentuja co by sie nie działo w jeleniej to źe nic sie nie dzieje też źle kiedy wam dogodzic jakas masakra. na mdłosci zbiera jak sie to czyta nie było castoramy tez bylo zle bo nie ma. a co maja mówic Wrocławianie jak tam cały czas coś sie dzieje LUDZIE PRZESTANCIE NARZEKAC TYLKO ZA ROBOTE SIE WEŹCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~romi 14-05-2010 18:50
A niech budują tylko z głową . A czy na czas tej modernizacji można wyłączyć sygnalizację na wjeździe do Tesco od strony Grunwaldzkiej potrzeba ona tam jak ten no wiecie wrzód na d...
~ 14-05-2010 21:07
Widziałam, jak łyżka koparki przejeżdżała nad głową starszej pani a czapeczki mocherkowej jej nie zdjeło ?
~Dobrze,ze KONSORCJUM \ 14-05-2010 22:04
G JAK GROCH Dobrze,ze KONSORCJUM \"KR \" z Siedlęcina nie wzieli do tej roboty
~allST 14-05-2010 23:56
"Rozumiem, że piesi muszą nadkładać około 200 metrów" straszne rzeczy... 200 m na pewno nikomu nie zaszkodzi, a w ręcz przeciwnie...A co do kolizji, jak ludzie nie potrafią się w naszym mieście odnaleźć na skrzyżowaniach, to niech idą na autobus;] Ciekawy jestem jakie byście prowadzili lamety gdyby w naszym mieście miała powstać siec tramwajowa, albo co najmniej najprostsze i najszybsze skrzyżowanie jakie tylko istnieje w wersji trzy pasmowej zwane rondem;]
rymcycymcy 15-05-2010 0:03
Może jednak pogadać z tymi robotnikami żeby zrobili nam w końcu jakieś nowe rondo ? :) ...i KFC, przy okazji ;)
~grr 15-05-2010 1:44
no to nie wyobrazam sobie tam tych korkow teraz :)
~grr 15-05-2010 1:44
rymcycymcy, kfc bedzie wkrotce kolo careffoura, bleeee, obrzydliwstwo! :)
rymcycymcy 15-05-2010 23:18
grr ...Jeleniogórzanie baaardzo są spragnieni takich nowości jak ronda i tłuste kurczaki ...:)))
diablica 16-05-2010 18:32
jeleniogórzanie są spragnieni wszelkich innowacji w tym mieście.. :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Potok Łomnica ponownie został zanieczyszczony  

Uwaga na barszcz Sosnowskiego  

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Politycy komentują wynik wyborów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
712
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%