MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Przejścia dla pieszych do korekty

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 28 września 2017, 14:06
Autor: tvdami
W Polsce znacząca część wypadków z udziałem pieszych zdarza się po zmroku i często dochodzi do nich na przejściach dla pieszych. W materiale wskazujemy najbardziej niebezpieczne przejścia w Jeleniej Górze, które powinny ulec modyfikacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Działka nad zabytek?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Działania proekologiczne

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 28-09-2017 22:37
zlikwidować sygnalizację św . pobudować kładki lub podziemne przejścia i samochody nie będą produkować smogu w korkach a piesi nie będą musieli czekać 100 lat na możliwość przejścia i nie będą potrącani
~ 29-09-2017 0:15
Zacofańcu - na całym świecie się zasypuje przejścia podziemne. Samochody się wyprowadza z miast. Miasta są dla ludzi, a nie dla samochodów. W JG w centrum powinna być strefa 30km/h, a cały ruch z Bankowej i Podwala powinien zniknąć i zostać zamieniony na szerokie deptaki, dostępne dla pieszych, rowerów i komunikacji miejskiej. Tak się projektuje przestrzeń w XXI wieku.
~A po co 29-09-2017 8:06
Przejście dla pieszych na Slowackiego, na zbiegu z Mickiewicza to makabra. Auta zaparkowane po same pasy, w dodatku ciemno i co chwile ktoś tam wyskakuje pod kola. Zrobic zakaz parkowania co najmniej 10m przed pasami!
~mądraliński 78843 29-09-2017 9:01
Wiadomo, że pieszy nie ma szans w starciu z samochodem, tak więc żeby miał stać przysłowiową godzinę i czekać na możliwość przejścia na drugą stronę, to ma stać!!!!!!!!!!!!! To jest w jego interesie, żeby nie wylądować w gipsie czy w trumnie. I wierzcie jest to możliwe. Piszę to jako pieszy, bo samochodem nie jeżdżę, a piesi z reguły sami się pchają w gips lub do grobu, nie umiemy korzystać z przejść, począwszy od małolata po starsze osoby, a pośpiech jest złym doradcą.
~aqq 29-09-2017 12:09
Należy również zmienić włączenie zielonego światła dla pieszych na Wojska Polskiego - Sudecka i Lubańska - Sobieszowska. Wjeżdżając na skrzyżowanie, akurat w tym momencie pieszy dostaje zielone. Gdyby zapalało się wcześniej, kierowca by widział, że pieszy jest na przejściu, a nie wchodzi mu pod maskę.
~do 00:15 29-09-2017 12:52
sam jesteś zacofańcem, piesi nie wygrali czasu na loterii żeby po 100 lat czekać na zielone zwłaszcza na wieloczęściowych przejściach np koło castoramy lub w okolicach auchan, czasem przez te d...lne światła trzeba wyjść z domu 10 min wcześniej, a czas to pieniądz więc drodzy włodarze płaćcie pieszym za to że tak długo muszą czekać na możliwość przejścia
~adol 29-09-2017 17:53
Zgadzam się z aqq,że na wspomnianych skrzyżowaniach zła synchronizacja może doprowadzić do tragedii-wystarczy wyrywny pieszy,ktory nie sprawdzi czy coś nadjeżdża,gdy zobaczy zielone światło.Niestety niebezpieczne przejście dla pieszych powstało przy nowym rondzie w Cieplicach.Samochody nadjeżdżające od strony zdroju ul.Cieplicką są niewidoczne, gdyż przed pasami jest łuk drogi i żywopłot.Ciarki mnie przechodzą,gdy muszę skorzystać z tych pasów.To przejście powinno być przesunięte dalej od ronda,za łuk drogi.
~ 1-10-2017 22:09
A co z przejsciem między młynem, a przystankiem Ludowa? To jest dopiero tragedia! Nie dość, że jest w złym miejscu (z jednej strony nie widać samochodów) to nawet nie ma tam wysepek.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Nadbrzeżna gotowa

Nowy tabor dla Kolei Dolnośląskich

Przygoda w górach  

Trwa rozbudowa SOSW

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%