Jelenia Góra: Przegrywają z Koninem

Piątek, 25 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 25 sierpnia 2006, 23:05
Autor: Agnieszka Rafińska
Koszykarki MKS MOS Karkonosze uległy w rewanżowym spotkaniu MKS MOS Konin 37:55.

W pierwszej kwarcie spotkania zespół z Jeleniej Góry praktycznie nie istniał.. Przyjezdne grały dobrego basketa i nie dawały żadnych szans na dojście do piłki jeleniogórzankom. Zagubione gospodynie mogły tylko patrzeć jak tracą punkt za punktem. Dzięki bardzo dobrej dyspozycji, ekipa z Konin po pierwszej części prowadziła aż 20:3.

W przerwie Jerzy Gadzimski użył mocnych słów do swoich zawodniczek. Przyniosło to efekty. W drugiej kwarcie dziewczęta zaczęły grać i dorównywać rywalkom. Składniejsze akcje pod koszem i coraz więcej zbiórek przynosiło rezultaty w postaci punktów. Druga część zakończyła się wynikiem 14:11 dla drużyny z Jeleniej Góry.

Dobra dyspozycja w poprzedniej kwarcie nie powtórzyła się w trzeciej. Zawodniczki MKS MOS Karkonosze ponownie zaczęły gubić się w swojej grze. Rozluźniły szyki i pozwalały na grę przeciwniczkom. Pierwszoligowy zespół z Konina nie dał sobie odebrać przewagi i pokonał jeleniogórzanki 12:8.

W czwartej kwarcie gra zaczęła się wyrównywać. Podopieczne Jerzego Gadzimskiego nie odstępowały rywalek ani na krok. Atak za atak i ta część pojedynku zakończyła się wynikiem 12:12. Jeleniogórzanki osłabione brakiem Joanny Mochól przegrały całe spotkanie 37:55.

Ostatnio bardzo ciężko trenujemy – twierdzi Jerzy Gadzimski – Było widać u dziewczyn efekty zmęczenia. Nawet przed dzisiejszym pojedynkiem mieliśmy na bieżni zajęcia lekkoatletyczne. Taka ilość ćwiczeń musi się odbić na ich dyspozycji. Nie jest to oczywiście usprawiedliwieniem, ale są to bardzo młode zawodniczki. Za to teraz dziewczęta odpoczną tydzień od meczy. Nasze najbliższe sparingowe plany to spotkanie z czeskim Trutnowem drugiego albo trzeciego września. Potem rewanżujemy się u nich szóstego września. Następnie jedziemy na turniej do Jablonca, który odbędzie się w dniach 9-10 września – kończy szkoleniowiec jeleniogórzanek.

<b>MKS MOS Karkonosze – MKS MOS Konin 37:55 (3:20, 14:11, 8:12, 12:12)</b>