MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Przegrana powyżej setki – Finepharm odpada z Pucharu Polski

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 28 stycznia 2009, 22:42
Aktualizacja: Piątek, 30 stycznia 2009, 22:50
Autor: Mateusz Banaszak
Fot. R.Ignaciak
Jeleniogórzanki pod wodzą Jerzego Gadzimskiego nie były w stanie odrobić 40 punktowej straty z poprzedniego spotkania , w dodatku wysoko przegrały spotkanie rewanżowe i odpadły z dalszych rozgrywek Pucharu Polski.

Nie udało się jeleniogórzankom zrewanżować za porażkę w Katowicach, przegrywając w środowym spotkaniu wyraźnie 56 : 103. Rywalki swoje zwycięstwo zawdzięczają celnym rzutom za trzy, kombinacyjnym szybkim atakom, a ponadto sprzyjającemu szczęściu. Jeleniogórzanki wystąpiły bez swoich najlepszych zawodniczek i odbiło się to na wyniku tego spotkania.

Ciężar gry próbowała wziąć na swoje barki, najlepsza w swojej drużynie Joanna Pawlukiewicz, która wyróżniała się w jeleniogórskim zespole przede wszystkim skutecznymi obronami oraz Marzena Kowalczyk – zdobywczyni 18 punktów i 12 zbiórek i gdyby nie praca tych zawodniczek na boisku, porażka mogłaby być wyższa. Mecz od początku nie układał się dla gospodyń. Na początek jeleniogórzanki wysoko przegrały pierwsza odsłonę, w drugiej co prawda próbowały dorównać kroku katowiczankom, lecz później było już tylko gorzej.

Po zmianie stron, podopieczne Jerzego Gadzimskiego częściej faulowały i pudłowały z dobrych okazji rzutowych. W ostatniej odsłonie trzy zawodniczki – Olga Zygman, Monika Krawczyszyn – Samiec i Marzena Kowalczyk odnotowały komplet pięciu fauli i były zmuszone usiąść na ławce rezerwowych. W efekcie jeleniogórzanki od piątej minuty nie były w stanie znaleźć drogi do katowickiego kosza i mecz zakończył się wysoką porażką zawodniczek ze stolicy Karkonoszy.

Finepharm Karkonosze Jelenia Góra – AZS AWF Katowice 56:103 (21:32, 8:21, 20:30, 7:20)
Pierwsze spotkanie :AZS AWF Katowice – Finepaharm Karkonosze 92:52 (26:13, 21:18, 25:9, 20:12) – awans katowiczanek

Finepharm: Marzena Kowalczyk, 18, Joanna Pawlukiewicz 18, Magdalena Iwanowicz 9, Monika Krawczyszyn – Samiec 7, Olga Zygman 2, Marta Kowiel 2, Monika Foitzik, Katarzyna Fredziak, Natalia Górniaczyk, Magdalena Sawicka

Ogłoszenia

Czytaj również

Zygzakiem po ulicy

Taniej za wodę i ścieki

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~abc 29-01-2009 9:46
A może już czas podziękować P.Jerzemu,chęci to za mało.Czas na zmiany w tym klubie są przecież młodzi trenerzy.
~listonosz 29-01-2009 18:39
tu nie jest problem w trenerze ale w zespole. brak woli walki, dziewczyny myslą że potrafia grać, niestety nie ma rywalizacji. to nie o to chodzi, tu trzeba miec serce -sama wola i chęć grania w koszykowke nie wystarczy
~ 30-01-2009 20:26
o kim ty mówisz listonosz hahahah, dziewczyny potrafią grac i to bardzo dobrze a marzenka to już naprawdę na wysokim poziomie, trener niestety do bani
~Kibic 31-01-2009 23:54
Tylko trener zły i za stary? Ten ,,młody,, i ,,zdolny,, to tylko pozory. Szkoda gadać. Porażka z dobrym zespołem to też nauka. Nie szukajmy problemu w trenerze, tylko wyciągajmy trafne wnioski z przegranych i wygranych pojedynków. A co do młodszych trenerów to ,,abc,, jest tendencyjny, a może to jest ten ,,młody,, i ,,rewelacyjny,, trener z przerostem ambicji.
Kibic 1-02-2009 0:08
Nie mozna odnieść wrażenia, że ,,abc,, to jeden z tych ,,młodych,, trenerów. Jeśli tak jest to szkoda. Jeśli nie, to młodzi trenerzy powinni mieć kogoś od kogo będą się uczyć. Zespół przegrał bo był słabszy. Smak porażki to też jakaś forma nauki i zdobywania doświadczeń. To nie powód by ,,zmieniać,, trenera np. na ,,młodego,,. A na jakiego trzeba będzie ,,zmienić,, tego ,,młodego,, gdy zespół będzie przegrywać? Niech każdy robi swoje, tzn. p. Jerzy niech szkoli 1 ligę, a młodzi trenerzy niech się uczą fachu i pokory.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Restart JLNBA

Trwa "Davos" w Karpaczu

Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
600
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%