Jelenia Góra: Przegrana końcówka

Poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 21:42
Porażka MKS PR Finepharm z Zagłębiem Lubin

W kolejnym pojedynku sparingowym MKS PR Finepharm Jelenia Góra uległ na własnym parkiecie Zagłębiu Lubin 25:32 (12:13). Mecz, na prośbę gości, którzy do Jeleniej Góry zawitali w drodze na obóz był rozgrywany o dość nietypowej porze, bo o godz. 11.00. Jeleniogórzanki wybiegły na parkiet w dość nietypowym zestawieniu: Iwona Pabich, Sabina Kobzar, Karolina Kasprzak, Monika Odrowska, Małgorzata Buklarewicz, Sylwia Szymczyk, Marzena Buchcic i w pierwszych minutach wydawało się że grające w mocnym zestawieniu lubinianki "rozniosą" gospodynie. W 16 minucie Zagłębie prowadziło już 4:11 i imponowało szybkością rozgrywania piłki. Z upływem czasu, a zwłaszcza po pojawieniu sie na parkiecie Katarzyny Jeż i Marty Gęgi jeleniogórzanki uporządkowały grę w obronie i do przerwy przegrywały tylko 12:13. Po zmianie stron z dobrej strony pokazała się M. Odrowska, zdobywając kilka efektownych bramek z drugiej linii. W MKS PR doprowadził do wyrównania po 19 w 42 minucie. Końcówka należała jednak do gości, którzy wykorzystali brak zdecydowania gospodyń w obronie oraz ich osłabienie dwuminutowymi wykluczeniami z gry i przejęli inicjatywę. Ostatecznie pojedynek zakończył sie pewną wygraną gości 32:25.

<b>MKS PR Finepharm - Zagłębie Lubin 25:32 (12:13)</b>
<b>MKS PR:</b> Pabich, Szalek, Kobzar 8, Odrowska 5, Gęga 2, Kasprzak 2, Jeż 2, Buchcic 2, Buklarewicz 2, Bogusławska 1, Szymczyk 1, Stanisławiszyn.