Przegrały z rutynowanymi rywalkami zdecydowanie lepszymi pod koszem – Video

Środa, 20 lutego 2008, 21:40
Aktualizacja: 21:59
Autor: JEN
Nasze koszykarki walczyły z ubiegłorocznym i wielokrotnym mistrzem kraju jak równy z równym tylko do 20 min. meczu. Potem rywalki zdominowały grę i odniosły zdecydowane zwycięstwo nad gospodyniami.

Przegrana w tym spotkaniu zapowiadała się od początku spotkania, bo przyjezdne prowadziły po kilku minutach 7:0 i w połowie pierwszej kwarty: 12:3. Dopiero w drugiej części tej kwarty miejscowe wzięły się do roboty i po udanych akcjach: Alvine Mendeng, Shyry Ely i Brittny Jackson po 10 min. na tablicy pojawił się przyzwoity wynik 14:18.

Również w drugiej kwarcie za sprawą zagranicznych zawodniczek i Natalii Małaszewskiej rywalki nie mogły odskoczyć i kibice z zadowoleniem przyjęli wynik do przerwy 28:31.

Niestety, miejscowe pierwsze dwie min. trzeciej kwarty przegrały 0:9, zrobiło się 28:40 i było po meczu, bo do końca spotkania ta przewaga przyjezdnych się utrzymywała, a nawet powiększyła, choć w ostatnich min. na parkiecie występowały w obydwu zespołach rezerwy.

Jak powiedział trener Eugeniusz Sroka, trudno się walczy z drużyną, w której występują cztery byłe zawodniczki WNBA i trzy renomowane zawodniczki podkoszowe: Kobryń, Pałka i Brown-Braxton. Dominacja pod koszami rywalek była tak dominująca, że jeleniogórzanki nie mogły na to znaleźć recepty. Ponadto wyeliminowana została z gry Brittnay Jakcson , która przez całe spotkanie miała „plastra”.

Finepharm KK AZS Jelenia Góra – Wisła Can Pack Kraków 58:83 (14:18,14:13,16:31,14:21)

Finepharm KK AZS: Shyra Ely 23, Alvine Mendeng 12, Natalia Małaszewska 11, Iwona Kaszuwara 6, Brittany Jackson 3, Agnieszka Kret 3, Dorota Wójcik, Żaneta Sojka, Agnieszka Balsam, Dorota Arodź.
Najwięcej dla Wisły: Fernandez 13, Kobryń i Skerorovic po 12 oraz Brown – Braxton 11.

~Ango 20-02-2008 21:59
Na czwartą kwartę żal było patrzeć !!! To było straszne !!! Ech... szkoda gadać ...
~ha 20-02-2008 22:02
to co graja! to juz posmiewisko na sali robia z siebie!! słaby ten klub kibica!! brawo Brittany zapraszam cześciej do atrapy!!
~eM 20-02-2008 22:21
Byłam na meczu ale jakoś niezbyt był on pasjonujący. Starałam się nie zasnąć i wytrwać do końca w dusznej sali. Gdyby nie amerykanki ten mecz stałby się istną katastrofą.
~dery 20-02-2008 22:40
Klub kibica jakich niewiele
~goker 20-02-2008 22:43
Obiektywnie nie było szans. Britany jest zbyt wolna, ale jeszcze pokaże na co ją stać. Brawo Mendeng ,była niezwykle waleczna!!! Nasza ELY jest the BEST !
~cwelu 20-02-2008 22:47
Dorota Wójcik grała pięknie tydzień temu ,ale dziś wystraszyła się Kobryń,Brakstoni Pałki. Wszystkie niestety wyższe i lepsze od Doroty. Pamiętajmy jednak ,że Dorota jest z nich najmłodsza i najładniejsza!
~teruś 20-02-2008 22:57
Brawo dziewczyny ,za wielkie serce ,ale nie wszystkie. Moje oceny to :ELY 6+, Mendeng 4 , Kaszuwara 4, Małaszewska 3,Kret 3, Arodż 3 , Balsam -3 Jackson 2 , Wójcik 2 , Sojka 1,Różnica budżetów = różnica na boisku !
~felo 20-02-2008 22:58
Coto się nawyrabiało, że nawet Wisełka musi przyjeżdzać po punkty do Jeleniej Góry
~as 20-02-2008 22:59
skerowic jednak lepsza od Małaszewskiej
~Kibic AZSu 20-02-2008 23:01
i już się zaczynają pojazdy.. - dobre.. i to normalne.. :) oki to ja czekam na następna serie Kabaretów, które dzieją sie zawsze na tematach AZSu :) O meczu to jutro więcej napisze.. gdy przeanalizuje się wszystko - POZDRAWIAM :)..
~Alek 21-02-2008 7:17
1. Jackson na plastra.ha ha ha- dobre. ona nawet d... nie ruszała by przebiec na druga strone boiska.Jaki plaster?????????? Tragedia. Pani Jacskon w koszykówce trzeba biegać!!!! 2. Byłem na kilku meczach i w/w Pani dwa razy "weszła" na kosz i raz wyrzuciła piłke w kosmos a drugi raz w orbitę!!!! 3. SMS nie jest wymiernym przeciwnikiem by sprawdzać graczy, których chce się ściągnąć 4. Ely pokazała że jest graczem miary Mistrza Polski Braxton-Ely. ELY !!! 5. Proszę brać przykład z gry Wisły. Szkoła jak wyglada gra zespolowa. Choć same gwiazdy.
~rysiu 21-02-2008 7:49
Ely i Mendeng powinny stanowic trzon zespolu na przyszly sezon. Pani Wojcik to juz nie wiadomo czy sie smiac czy plakac...
~ed 21-02-2008 9:47
Jestem obiektywni i zwolennikiem drużyny. Wisła jest silniejszą drużyną wiadomo-budżet, ale nasze dziewczyny rozczarowały-Małaszewski chaotyczna i robi bałagan, a Wójcik kompletne nieporozumieni nie zna podstaw koszykówki. .Pani Jacskon musi biegać, mam nadzieje że będzie lepiej.
~weźcie się wreszcie 21-02-2008 12:09
Nasze dziewczyny, te polski, grają tak, jakby były ze szkła. Oj, oła, ojej.... Pani Wójcik mogłaby wreszcie stanąć jak klasyczna baba i się tam rozpychać trochę pod tym koszem. To samo Arodź, kiwnęła tą amerykankę i nagle stanęła sama przed koszem. Tak się chyba tego wystraszyła, że przybiła piłką gwoździa o tablicę, zamiast delikatnie wrzucić piłkę do kosza. Więcej jaj.
~Jacek 21-02-2008 16:27
Podwórkowe błędy w naszym wykonaniu, do końca drógiej kwarty dobrze grały nasze koszykarki(28:31) pózniej całkowicie odpuściły. Moim zdaniem jest to wina... trenera Sroki ,który nie uczy zawdoniczek ,jak walczyć do końca. Jedyną ,kyóra przez cały mecz dobrze grała była Amerykanka z numerem 43! moze dlatego ,ze nie zrozumiała p.Sroki ,który powiedział odpuszczamy grę i tak przegramy. Pani Jackson uważam ,ze powinna popracować nad kondycją ,a nie stać pod koszem i rzucać piłkę. Klub kibica spisał się dobrze... ale do czasu kiedy rywalki zdobyły wysoką przewagę, zamiast wtedy dopingować nasze całkowicie ucichli, by dopiero pod koniec spotkania się obudzić.Komentator jak zwykle wkurzał dużo osób swoją gadką. Najlepszy był czas rozgrzewki, kiedy leciała dobra muzyka mianowicie puszczono szwedzki ,hardrockowy zespół Europe z piosenką pt.The Final Countdown. I jeszcze jedno: po porównaniu rozgrzewki Wiślaczek i naszych pań juz wiedziałem ,ze przegramy, bo koszykówka to gra zespołowa ,co pokazały Wiślaczki!
~Jacek 21-02-2008 16:29
Zapomniałem dodać ,ze po rzucie naszych nie miał kto zbierać przeważnie stały tam trzy rywalki i przy rozgrywaniu nasze nie wiedziału ,co zrobić z piłką.
~rysiu 21-02-2008 17:26
zgadzam sie z Jackiem. to jest sport zespolowy a zeby druzyna grala potrzebny jest TRENER!!! dziewczyny glownie po inwiduanych akcjach zdobywaja pkt
~andy 22-02-2008 10:38
Jelonka ładnie że relejszyn wideo dodaje fajne zdjątka ,fajny skrót M kepiński brawo