Przegrały po rzutach karnych

Środa, 30 stycznia 2008, 20:51
Aktualizacja: Czwartek, 31 stycznia 2008, 10:23
Autor: JEN
Nasze dziewczyny, grając w rezerwowym składzie, postawiły się Łączpolowi Gdynia w ćwierćfinalowym meczu o Puchar Polski w piłce ręcznej kobiet. W normalnym czasie był remis. Finepharm Carlos poległ dopiero po serii siedmiu rzutów karnych.

Po pierwszej połowie wynik był korzystny dla miejscowych (15:14). Było to pewne zaskoczenie, bo rywalki grały w pełnym składzie traktując mecz pucharowy jako ostry sparing przed ligowym spotkaniem, które rozegrają w sobotę (2 lutego) w Lubinie z Zagłębiem.

Walka o zwycięstwo trwała do ostatniej sekundy i w normalnym czasie był remis: 27:27. Przyjezdne wyrównały na 5 sek. przed końcową syreną z rzutu Szabały. W serii rzutów karnych lepszymi okazały się przyjezdne i wygrały ten zacięty pojedynek 33:32. W rewanżu nasze zawodniczki (w pełnym składzie) moglyby się okazać lepsze, ale w tym PP nie ma rewanży w ćwierćfinałach. Są, ale dopiero w półfinale.
Wyjaśniamy wątpliwości naszych Czytelników. Otóż regulamin rozgrywek PP piłki ręcznej kobiet nie przewiduje przy wyniku remisowym w normalnym czasie, przeprowadzenia potem dogrywki, tylko serię siedmiu rzutów karnych.

Finepharm Carlos: Szalek, Skompska, Nowak - Dąbrowska i Kocela po 7, Bogusławska i Odrowska po 6, Kobzar 4, Buklarewicz 2, Kocela