MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Przeglądowo Radny o Radzie 2011

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 16 grudnia 2011, 14:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 grudnia 2011, 22:22
Autor: maciek.rylkiewicz
maciek.rylkiewicz
Fot. maciek.rylkiewicz
Jak według Krzysztofa Mroza – radnego Miasta Jeleniej Góry (PiS) – wyglądały obrady rady? Czy radny PiS jest "ziobrystą"? A także o czarnych chmurach nad mikroprzedsiębiorstwami. Zapraszamy do oglądania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Finał na lawecie

Podgórna jest nadal zarośnięta

Komentarze (54) Dodaj komentarz

~trrr 16-12-2011 15:09
no to Mec.Grodziński odetchnął ze jego wystąpienie spadło z głównej,może i o debacie ludzi zapomną.....może się uda......
~Hans 16-12-2011 16:05
Może Krzysztofa Mroza a nie Tomasza nawet nie wiecie jak opisać osoby z którymi przeprowadzacie wywiad , ale wtopa , gwizdy dla Jelonki.
~Mira 16-12-2011 16:42
Pan Mróz z Solidarnej Polski?
Prystrom Robert 16-12-2011 20:36
Panie Grodziński, niech się Panu nie wydaje, że już jest po herbacie. Moje zaproszenie staje się jeszcze bardziej naglące, gdyż dzisiaj kolejny raz jest Pan wyliczony i leży na politycznych deskach.Termin zakreślony w moim zaproszeniu na 15.12.2011r. właśnie minął. Żaden z Was, ani Pan, ani Pokój, ani Łużniak, ani Zawiła nie mają odwagi, przygotowania merytorycznego i dość wiedzy by stanąc do rozmowy o przyszłości naszego miasta. Straszna kompromitacja! Liczę ciągle na to, że poseł Schetyna jako Wasz partyjny wódz po prostu każe któremuś z Was wykonywać obowiązki i stanąć do publicznej debaty. No bo jeśli i pan Schetyna nie będzie skuteczny to będzie oznaczało że wy uwielbiacie i uprawiacie w mieście pozycję na strusia. Czyli goły zadek! Czas płynie, zegar tyka. Tik - tak, tik - tak.....
~ 17-12-2011 18:48
ad.~Robert Prystrom. Nie każde zaproszenie musi być przyjęte. Szef wydziału dialogu społecznego /biura PO partii, finansowanego z magistrackiego budzetu/ ma niepowtarzalna szansę merytorycznie podyskutować w imieniu Prezydenta Zawiły. Korzeniewski nie zmarnuj okazji do autopromocji! Przyjmij zaproszenie i namów kolegów partyjnych do dyskusji. Wszak dialog społeczny to Twoje partyjne zadanie, za które rzekomo bieżesz kasę. Pokaż żeś przydatny dla magistratu. DOLNOŚLĄZAK.
Prystrom Robert 17-12-2011 21:24
Pan Zygmunt Korzeniowski nie został wybrany w drodze wolnych wyborów. Nie przedstawiał programu wyborczego, nie składał deklaracji wyborcom. Jego nie ma z czego rozliczać. On nie podejmuje decyzji o wadze i znaczeniu dla całego miasta. Jego kompetencje sa okrojone. Chociaż kwalifikacje napewno pan Korzeniewski ma większe niż pan Zawiła, Łużniak czy Pokój. Ten pan zna się na rzeczy. Niestety,to nie pan Zygmunt rządzi, ale jego pryncypał Zawiła i koledzy Łużniak, Pokój i Grodziński. Byłoby wielką nieuczciwością z mojej strony gdybym zamiast właściwych decydentów dyskutował z ludźmi, którzy są bardziej komeptentni od swoich szefów, ale z racji miejsca parcy nie mają pełni władzy do decyzji o mieście. Czekam na debatę z decydentami!Cas płynie!!!
~ 18-12-2011 15:32
DOLNOSLĄZAK. To prawda. Facet jest utalentowany. Post R.P. odbieram jako namaszczenie Z.K. do startu w wyborach samorządowych za 3 lata. "Materiał do przemyślenia" dla obecnego szefa jeleniogórskiej PO. Polityczny poker z inicjatywy R.P. uwazam za rozpoczęty. Mimo wszystko zaproszenie do debaty z decydentami nie musi być przyjęte. Gra w pokera ma to do siebie, że "czekam" jest jedną z faz gry. Kolejnymi fazami jest: "nie wchodzę" lub "wchodzę i przebijam" albo "sprawdzam". "Blef" na kazdym etapie gry jest też dopuszczalny. Moim zdanie R.P. wdziecznie blefuje. Gra jednak zapowiada się interesująco.
~ 18-12-2011 17:07
"Materiał do przemyślenia" - Stirlitz - "17 mgnień wiosny" ? "Napewno" pisze się na pewno tak.
Prystrom Robert 18-12-2011 22:28
Do Dolnoślązak: Dlaczego miałbym blefować?! Samorząd i przyszłość miasta to nie jest żadna gra, a już na pewno nie gra w pokera. Własnie chodzi o to by ludzie wybrani na wysokie funkcje w samorządzie i zobowiązani do zrealizowania swojego programu wyborczego wreszcie przestali z nami - wyborcami grać i się zabawiać. Od czasu ich wybrania do RM, na prezydenta i do sejmiku po pokerowemu "ściemniają", co mnie nie odpowiada. Na co się nie zgadzam. To właśnie chcę przerwać. Jeśli już koniecznie szuka Pan a...logii do pokerowej rozgrywki, to na wielkie ściemnianie i zgrywanie głupa przez prominentów PO, ja moim zaproszeniem do publicznej debaty po prostu ich "sprawdzam". Nie ma tutaj miejsca i czasu na licytacje i podbijanie stawek. ONI mają OBOWIĄZEK do zdania sprawy ze swych zabaw i gierek.
~szklarz 19-12-2011 10:00
Obowiązek jaki jest każdy widzi
~wybory 2006 19-12-2011 12:14
Pan Robert próbuje się dostać do Solidarnej Polski. Stąd takie nagłe poruszenie.
~wybory 2006 19-12-2011 12:47
Pan Robert próbuje się dostać do Solidarnej Polski. Stąd takie nagłe poruszenie.
~ 19-12-2011 18:22
ad.~R. Prystrom. Fakt mają OBOWIĄZEK. Mogą to uczynić wobec Rady, radnych. Na innych forach wcale czynić tego nie muszą. Czy w Radzie jest choć jeden przedstawiciel, który zainspirowany przez Pana, jest w stanie wyartykułować wszystkie "ściemy"? Na pewno nie nadaje się do tego K.Mróz, który - wg mnie - przepytywany przez Marconiego, sprawiał wrazenie nie opozycyjnego radnego, lecz szeregowego urzędnika magistratu, podległego Zawile. Program wyborczy jest tylko deklaracją polityczną składaną elektoratowi w kampani wyborczej. Wcale nie musi przekładać się na zadania jakie Prezydent przedkłada Radzie do zaakceptowania. Życzę powodzenia. DOLNOŚLĄZAK
~ 19-12-2011 18:33
cd. z 18:22. Polityczny program wyborczy wcale nie musi przekładac sie na zadania, jakie Prezydent przedkłada Radzie do zaakceptowania. Jednak dla zachowania zasad przyzwoitości program i zadania powinny być spójne. Tak nie jest. I tu zaczyna się "ściema", która od lat powielana jest przez wszystkie ugrupowania polityczne na wszystkich szczeblach. DOLNOŚLĄZAK.
Prystrom Robert 19-12-2011 22:55
Do Dolnoślązak: Proszę Pana, nie zgadzam się z Panem. Pan opisuje jak jest, ale przecież tak nie powinno być!!! Program wyborczy jest i powinien być planem działania dla polityków w czasie, gdy wygrają wybory. W innym przypadku mamy doczynienia ze zwykłym, perfidnym kłamstwem. Oszustwem. Po prostu taka postawa to jest totalne dno. I to przez takie ordynarne oszukiwanie ludzi, mieszkańcy mają dość polityków i ich kłamstw. Politycy powinni mieć wyraźna i poważną wizję miasta i tego co trzeba i chcą uczynić dla niego. W przeciwnym razie nic nie ma najmniejszego sensu. W przeciwnym wypadku wszystko wygląda tak jak dzisiaj. Oszukali mnie i tysiące mieszkańców i bezczelnie chowają się przed zdaniem sprawy. Musimy z tym skończyć, inaczej nigdy nic się w JG nie zmieni.
~ 20-12-2011 10:45
ad.~R.Prystrom. Podzielam ten pogląd. Dałem tego wyraz w poscie z 18:33. Polityczny program wyborczy oraz konkretne zadania, zaakceptowane przez Radę, winny być spójne. Niestety od lat - w czasie kampanii wyborczej - składane są puste deklaracje. Wiekszość elektoratu nawet nie zwraca uwagi co wygrane ugrupowanie naobiecywało ludziom w trakcie kampanii. Warto zatem zapoznać się jaki plan ma Prezydent na najbliższe 3 lata. Ale od tego jest Rada. A Rada jaka jest każdy widzi. Wg mnie niektórzy nawet nie wiedzą po co tam są. Rozgraniczyłbym funkcję polityka od funkcji urzędnika magistrackiego oraz radnego. Każdy z nich ma inne zadania do spełnienia. Niestety po przejeciu wladzy wielu nadal jest politykami. Polityk oszukiwać może. Radny i urzędnik nie powinien. DOLNOŚLĄZAK
~wyborca 21-12-2011 10:03
Panie Robercie! To jest poker. I Pan jako (było nie było) polityk lokalny dobrze o tym wie. Wszelkie wybory w naszym kraju to konkurs piękności.Wygrywają niebieskie koszule i czerwone krawaty a nie merytoryczne programy. Ci potencjalni kandydaci, którzy chcieliby wyjść z "politycznego hipermarketu" i pokazać prawdziwy obraz i perspektywy przegywają. Pan też się w to bawi. Slogan "zawsze po twojej stronie" brzmi jak "zniżki DO 30%". Zawsze po mojej? Nawet gdy nie mam racji? Większość komentatorów Jelonki intelektualnie nie byłaby w stanie przyjąć informacji dotyczących prawdziwych i obiektywnych perspektyw naszego miasta. I Pan w swoich programach też raczej im tego nie powie. Stąd powszechna hipokryzja
~wyborca c.d. 21-12-2011 10:08
I dlatego wygrywają Ci, którzy ładnie mówią, ładnie zmyslają bo część im uwierzy a część do której się zaliczam, woli być oszukiwana przez inteligentniejszego niż głupszego. Ten pierwszy przynajmniej nie będzie siepał batem na lewo i prawo bez sensu a w razie czego wysłucha i zrozumie argumenty. Swoją drogą mam nadzieję, że dożyję czasów kiedy politycy uznają, że w większości nie mają doczynienia z tępą chołotą i wreszcie będą mówić prawdę choćby gorzką i rozmawać merytorycznie. Ale na to potrzeba lat edukacji i demokracji. Obym doczekał...
Prystrom Robert 21-12-2011 13:30
Szanowni Państwo, jest tak jak piszecie, ale tak być dalej nie musi. Jeśli będziemy pokazywać mieszkańcom, że można kłamców i obiecywaczy wyborczych rozliczać z ich obiecanek, to w końcu doprowadzimy do dobrych zmian i normalności. Nauczymy odpowiedzialności za słowa i nikt kto jest politycznym oszustem, kto perfidnie okłamuje wyborców nigdy więcej nie dostanie się do RM czy na prezydenta, czy do Sejmiku Woj. Już w najbliższych wyborach możemy tego dokonać z mieszkańcami JG. Debata na którą wzywam prominentów z PO ma służyć właśnie merytorycznemu i opartemu na faktach rozliczeniu obiecanek wyborczych. Bilans jest żałośnie słaby dla całej lokalnej PO i pewnie dlatego tchórzliwie zmykają przede mną. Ja nie odpuszczę. Czekam na odpowiedź Schetyny - kogo wyznaczy do debaty ze nną.
~qwerty123 21-12-2011 19:37
...pewnie nikogo bo PO co sobie zawracać głowe jakąś jeleniodziurską,o pardon jeleniogórska debatą...proponuje jednak do pana L.W się w tej sprawie udać tak deklarował pomoc...
~wyborca 22-12-2011 8:51
Panie Robercie! W odniesieniu do tego co powyżej. A powie Pan w tej debacie Jeleniogórzanom, że demografia i ogólne trendy w kraju (np. emigracja z mniejszych ośrodków do więskzych) spowodują, że za klika lat (raczej bez względu na starania samorządu) Jelenia Góra straci kilkadziesiąt procent mieszkańców. Że jeżeli nie zapadną odpowiednie decyzje w PKP i GDKiA = ministerstwie (na co samorząd nie ma wpływu) dalej będziemy na końcu świata dla potencjalnych inwestorów. Że dla gościa z Poznania lub Warszawy zawsze atrakcyjniejszy będzie Karpacz niż Jelenia Góra i nawet największa spina miasta nie spowoduje, że On tu cyklicznie i masowo zjedzie z gór??? Czy też będziemy udawać, że umiemy zmienić wodę w wino?
Prystrom Robert 22-12-2011 9:32
Szanowny Panie Wyborco: demografia i ogólne terendy w kraju są obiektywnym parametrem, który jest faktem. Miasta się wyludniają w całej Europie to fakt. ma Pan rację. Jednak co do pozostałej części Pana wypowiedzi to już się nie zgadzam. Otóż o tym jak atrakcyjna będzie JG dla inwestorów i turystów zależy właśnie od naszego samorządu.Stworzenie Karkonoskiego Parku Technologicznego, Jeleniogórskiego Parku Przemyslowego oraz szereg innych działań gospodarczych o których chcę dyskutować z p. Zawiłą jest drogą ku sukcesoi miasta. Tylko miasto, w którym tworzy się atrakcyjne nowe miejsca pracy, w którym rozwija się ośrodek naukowy (szkoły średnie i uczelnie wyższe) może się rozwijać, zatrzymać mieszkańców, a nawet pozyskiwać nowych. Dobrym przykładem pozytywnego rozwoju jest Świdnica cdn
Prystrom Robert 22-12-2011 9:40
znam kilkanaście młodych osób, które codziennie dojeżdżają do Świdnicy, która ma wypełnioną po brzegi Specjalną Strefę Ekonomiczną ponad 150 ha nowoczesnego przemysłu! Jeżdża także do strefy gosp. w Wałbrzychu, a nawet do Nowogrodźca. A u nas strefa (20ha) jest pusta. Puste są Strefy Aktywności Gospodarczej. Zwalnia Jelfa(105 osób), upadł Anilux, Pebex itd. Inwestorów powinien pozyskiwać prezydent poprzez przyjazną politykę podatkową, zachęty i preferencje dla tworzących nowe miejsca pracy, o tym chcę tej debaty! Turyści z Karpacza czy Szklarskiej i Świeradowa chetnie do nas przyjadą i zostawią pieniądze, ale muszą mieć do tego pretekst i okazję. Dopóki miasto będzie zamierało o g. 18.00 nikt nie będzie nas odwiedzał. O tym też trzeba rozmawiać. Możliwośći mamy b.duże. Trzeba chcieć.
~wyborca cd 22-12-2011 10:32
Nie chodzi mi o czarnowidztwo. (tylko jak pisaliśmy wyżej) o rzetelną debatę. Kiedy się mówi, że wszystko co ktoś robi jest do ... bani to traci się wiarygodność. Bo nie ma cudów. Nie wszystko jest złe bo zaniedbane, niedopilnowane, olane (pardon). Wiele niedoskonałości naszego miasta wynika z przyczyn obiektywnych, których obawiam się ani Pan ani nikt nie zmieni. Może warto więc, zaczynając "tworzemie świadomych wyborców" argumentować logicznie i wskazywać konkretne tropy i DROGI DOJŚCIA np, do ośrodka naukowego a nie tylko generować hasła. Czyli: Jak stworzyć ośrodek (czy np. kasa na profesorów z budzetu miasta?) a nie tylko... Stworzyć ośrodek. Pozdrawiam
~wyborca 22-12-2011 10:45
Szanowny Panie Robercie! (ale Wersal) :-) Wszystko można zrobić lepiej. To prawda. Ale na przykład... W Jeleniej jest już samodzielna szkoła wyższa (Kolegium). Zakładam, że nie pracują tam ludzie bez żadnych kompetencji. Zakładam, że robią wszystko aby uratować swoje miejsce pracy. Efekty kto chce ten zna. KONKRET! Co chce Pan zrobić (czego Oni nie zrobili) i skąd kasa żeby rozwinąć ten ośrodek naukowy (podczas kiedy w 2020 roku) zniknie z mapy kraju 50% prywatnych uczelni??? itd. Zapewne zna Pan lepiej ode mnie osiągnięcia Świdnicy. Ale też bym nie zapominał o obiektywnych uwarunkowaniach. Od około 1000 lat Świdnica (Brama lubawska) jest w centrum szlaku płn-płd. Teraz blisko Wrocławia i autostrady. Czy to też nie są obiektywne czynniki których nie ma Jelonka? cdn
Prystrom Robert 22-12-2011 19:11
Szanowny Wyborco! To że krytykuję prezydenta i nas samorząd nie oznacza, że krytykuję wszystko. Krytyka jest sprecyzowana i dotyczy konkretnych spraw i dziedzin. To wynika z treści felietonów. Nie wiem o jakich obiektywnych niedoskonałościach JG Pan mówi, ja takich nie znam. Wiem, że JG ma potencjał rozwoju, którego się nie wykorzystuje od kilkunastu lat i to jest problem godny debaty.Proszę nie wymagać i nie oczekiwać podania przeze mnie na złotym talerzu gotowej recepty osobom, które biorą ciężkie pieniądze za nic nie robienie. Felieton to nie jest dobre miejsce,dlatego proponuję debatę publiczną,na której podam moją wizję rozwoju miasta.Proszę Pana 20 lat temu Świdnica to było podupadłe, szare miasto, a JG województwo. Dzisiaj sytuacja wygląda całkiem odwrotnie i to jest problem.
~KrzysiekM 23-12-2011 9:07
Taka publiczna debata powinna się odbyć.Panowie , to są nasze sprawy, to jest"być albo nie być"Jeleniej Góry.Nie należy być obojętnym w sprawach, które nas wszystkich bezpośrednio dotyczą i udawać,że wszystko jest O.K bo wszystkim nam odbije się to czkawką.To nie jest prywatny interes ani Prezydenta ani Rady Miasta.Jelenia Góra ma ogromny potencjał,który się marnuje bo miasto jest od wielu lat fatalnie zarządzane.
~ 23-12-2011 18:10
DOLNOŚLĄZAK. Wg mnie czas debat minął wraz z zakończeniem kampanii wyborczej. Co wcale nie jest normą. Debata - w demokratycznym społeczeństwie - może trwać wiecznie jeżeli bierze w niej udział przynajmniej dwóch dyskutantów. Chęć debaty wyraża RP, który nie ma żadnego umocowania prawnego ażeby domagać się od Prezydenta stawania przed nim i zdawania realacji ze swoich pokerowych sciem /w czasie kampanii wyborczej/ oraz sukcesów i porażek w okresie sprawowania Urzędu. Od tego jest demokratycznie wybrana Rada. Prezydent ma prawo potraktować RP równym strumieniem. Wcale się nie zdziwię jeżeli to uczyni.
~qwertyy 26-12-2011 12:33
jesli polityk, osoba pelniaca wazne funkcje publiczne sklada przed wyborcami konkretne zobowiazania, ktore decyduja o jej wyborze to moze nalezaloby pociagac takiego delikwenta do odpowiedzialnosci prawnej jesli sie z tego nie wywiazuje. Z punktu widzenia jest zwykle oszustwo, celowe wprowadzenie wyborcow w blad w celu osiagniecia korzysci materialnych. Problemem moze byc tylko znalezienie odpowiedniego adwokata, ktory nie jest zalezny od kartelu adwokackiego i niezaleznego sadu.
~ 26-12-2011 22:22
Co to jest odpowiedzialność prawna? Czym charakteryzuje się odpowiedzialność poza prawna lub bezprawna?
~qwertyy 27-12-2011 9:58
Chodzi o mozliwosc stosowania sankcji karnych np. w postaci egzekucji majatkowej, pozbawienia wolnosci lub praw wyborczych wobec polityka, ktory swiadomie dopuszcza sie oszustwa wyborczego w celu wyludzenie korzysci materialnych pod postacia np. pensji da siebie i zastepow swoich doradcow. >Czym charakteryzuje się odpowiedzialność poza prawna lub bezprawna? Jest to np. odpowiedzialnosc mo...lna. Mowi sie, ze jak polityk nabierze wyborcow to w nastepnych wyborach go nie wybiora. Jest to oczywiscie nieprawda poniewaz wiadomo, ze wiekszosc posiadajaca decydujacy wplyw na wynik postepuje wedlug pewnych schematow na przyklad mozna umiescic takiego delikwenta na wysokiej pozycji na liscie. Mozna powtarzac w mediach, ze nikogo nie oszukal i wiekszosc w to uwierzy zgodnie z zasada, ze klamstwo pow
~ 27-12-2011 11:01
ad.~qwertyy. Nie kompromituj się!
Prystrom Robert 27-12-2011 16:35
Proszę Państwa, no i jak można traktować poważnie rozmowę na forum, skoro pan Dolnoślązak wypisuje swoje mądrości w stylu: nie można, ale można, chociaż nie można, chyba, że można, aczkoliwek nie wiadomo jakie mam zdanie czy można, czy nie można. Jedno wiem napewno na Prystroma można wylać kubeł pomyj. No cóż można w imię obrony kolesi ze swojej partii wypisywać i takie bzdury, co nie zmienia postaci rzeczy, że nadal zapraszam na debatę i czekam na pana Grodzińskiego i jego partyjnych kompanów z PO w celu rozliczenia ich z nic nie robienia w mieście i regionie.Ja Panie Grodziński ciągle na Panów czekam i nie ma takiej opcji abym odpuścił Wam, zwłaszcza jak czytam Wasze wypowiedzi, które są żenująco nieprofesjonalne i bardzo dzecinne w tłumaczeniu,dlaczego nie umiecie dobrze rządzić.Tik-tak
~ 27-12-2011 21:15
DOLNOŚLĄZAK. Nie było i nie jest moim zamiarem wylewnie z kubełka traktować pana R.P. Przedstawilem jedynie mój własny pogląd na postępowanie RP. Jestem przekonany, że ogół Jeleniogórzan - zachowując suwerenność myślową - ma również swoje zdanie. Pana R.P. postrzegam, jako człeka żądnego władzy - za wszelką cenę. Dla realiazacji tego zamiaru posezonowo uprawia tzw. awanturnictwo polityczne, chcąc utrzymać się na liście przebojów. Nic w tym złego nie ma. Jednak budzi u mnie lęk . Historia zna tragiczne przypadki, że osoby o temperamencie RP, zostały przez elektorat dopuszczone do sprawowania władzy.
~wiedza 28-12-2011 0:28
Panie Grodziński jak tchórzofretka zwiał Pan z posiedzenia Rady by popijać herbatkę w sekretariacie nie dbając o interes społeczności jeleniogórskiej w zakresie ..... czy zadał pan sobie pytanie dlaczego wynagradzamy z pieniędzy publicznych osoby, które powinny a nie są odpowiedzialne prawnie i mo...lnie za bezpieczeństwo powierzonego mienia, zatrudnionych ludzi, realizacji państwowych zadań bez naruszania Art 23 Konstytucji. wstyd tak zawodzić zaufanie publiczne czyż nie? Skasował Pan pół czy całą kwotę za udział w posiedz. Bez weryfikowania szkód społecznych,błędów i ekon. strat, pozwala się na więcej np. kwestionowanie .../koszty klienta, czy słuszne jeśli jed. org.nie spełnia standardów i wymagań nałożonych przez PCA już w 2009 roku a nie wykonanych w terminie do października 2011.
Prystrom Robert 28-12-2011 10:13
Szanowni internauci, czy rzeczywiście uważacie, że awanturnictwem politycznym jest zaproszenie do debaty ludzi odpowiedzialnych za zastój w rozwoju naszego miasta?Czy zaproponowane przeze mnie tematy do debaty jak: rosnące bezrobocie, problemy służby zdrowia i naszego szpitala, sprawy miejskiej komunikacji, sportu i kultury są nieistotne i nie należy o nich rozmawiać z panami Zawiłą,Pokojem,Grodzińskim i Łuzniakiem?Czy rozliczanie ekipy rządzacej miastem i regionem po roku ich nieudolnych i sprzecznych z ich wyborczymi obietnicami rządów jest awanturnictwem?A może jednak warto rozliczać ludzi władzy,skoro Wiedza opisuje praktykę pana Grodzińskiego-popijanie sobie kawki w gabinecie zamiast pracować na sali obrad rady.Przecież to jawne zaniedbywanie swoich obowiązków.To jak ma być dobrze?
~qwertyy 28-12-2011 12:31
Zasadniczo to moze pan zostac tak odebrany.
~Walerian 28-12-2011 18:01
Dolnoślązak/21:15/.."Nic w tym złego nie ma.Jednak budzi u mnie lęk". N i e l ę k a j s i ę Dolnoślązaku. Prostuj swój pokrętny styl. Będziesz wówczas spokojny i wyciszony.
~ajek 29-12-2011 0:58
a Pan Mróz to gdzieś zdążył popracować, zanim zasiadł w radzie ? Kto to w ogóle jest? Czym się może pochwalić w swoim CV ?
~wiedza 31-12-2011 8:06
W dniu 28-12-2011 00:28 | ~wiedza. Autor napisał "Panie Grodziński ..'" a chodziło o Krzysztofa Mroza. Przepraszam P. Grodzińskiego za zaistniałą pomyłkę.
~ouwertq 4-01-2012 12:26
..i nastał cisza....chyba sobie wszyscy odpuścili,a tak się fajnie zapowiadało....
~I S 5-01-2012 13:15
Panie Krzysztofie jest Pan super , jest Pan skromny, nie robi Pan dużo szumu wokół własnej osoby tak jak kolesie z innych partii, a robi pan wiele dla miasta swoimi interwencjami. Cenię Pana i życzę wytrwałości, wiele szczęścia i zdrowia :))
~eMKa 6-01-2012 15:45
Prystron na Prezydenta!
~Lalla 8-01-2012 0:04
ad/ 27-12-2011 21:15 | ~ | dziadku! plączesz się już sam się ze swoimi poglądami! chcesz uchodzić za lokalnego mędrca, ale alkohol wypalił ci ostatnie szare komórki. Wszystkich próbujesz pouczać, tylko sam nie bardzo rozumiesz już o co chodzi. Nie kompromituj się! I wcale nie chodzi w tym przypadku o Prystroma czy Mroza. Żałosne są te twoje "łajanki". Mimo wszystko ... pozdrawiam!
~ 8-01-2012 14:12
ad.~Lalla. Resztki szarych komórek uratowałem, gdyż wlewając w siebie alkohol dbałem aby uszami się wylewał. Mędrcem nie jestem. Są lepsi. Pouczać nie zamierzam, gdyż ugór intelektualny niektórch dyskutantów, jest nie do okiełznania. Prawdą jest, że się kompromituję, odpowiadając na Twój post. Pozdrowienia przyjmuję i - mimo wszystko - z niechęcią ale odwzajemniam. DOLNOŚLAZAK
~123 12-01-2012 13:16
przeglądowo o radzie to banda nierobów wystarczy przyjzec sie miastu
~pomóżcie nam 14-01-2012 19:56
W Sudetach australijczycy chcą otworzyć kopalnię uranu metodą wpompowania pod ziemię milionów litrów kwasu siarkowego co infiltrując skazi złoża WODY na ogromnym obszarze - dotyczy Cieplic, Jeleniej Górzy i ogromnego obszaru Sudetów tak już się stało w Turyngii w Czechach,Kazachstanie i wszędzie tam gdzie stosowano tą metodę.Mała Gmina i jej protest nie wystarczy.Pomóżcie !!! Jeżeli tego nie zrobicie to życzę zdrowia Jeleniogórzanom.
~ 14-01-2012 21:52
Pan K.Mróz wcześniej pracował w sekretariacie w Kolegium Karkonoskim takie przynieś,podaj pozamiataj ...Kompletnie na niczym sie nie znał.Panie sekretarki dawały mu do wypełnienia indeksy studentów ..o zgrozo ..indeksy wyglądały jakby były pobazgrane przez dzieci Kolejny karierowicz!
~123 16-01-2012 10:36
wiecej biedronek,galerii,marketów-CHCEMY TYRAC 1200ZŁ
~KL 16-01-2012 15:58
Szkoda, że Pan Mróz zrezygnował z tego stanowiska. Był tam zapewne bardziej przydatny.
~ 18-01-2012 1:09
No ileż można trzymać na wejściu taką facjatę!? Jelonko - czas na zmianę!
~Pytajnik 26-01-2012 16:30
Jak długo jeszcze będziemy "słuchać i oglądać" Radnego p.Mroza ? Czyżby jegomość ten "zamroził" dialogi Jelonki ?
~donżuan 4-06-2012 22:45
Ja mogiem za 650 całom dobem, i mogiem robić wiele dubp, nawed we Biedromce
~autor 1 15-07-2012 11:36
a ja wiem ze po studiach towar w super markecie rozkladal i jezdzi autobusem do pracy,normalny facet po studiach posredniak praca w super markecie itd.zadna praca niechanbi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Poseł Lewicy: Papuga powtarzająca "Konstytucja" to trochę za mało

Mina na Zabobrzu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
20
Tak
55%
Nie
35%
Nie wiem
10%