MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przegląd środowiska fotograficznego w JCK

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 3 marca 2018, 6:33
Aktualizacja: Niedziela, 4 marca 2018, 5:55
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (2.03) w Galerii Korytarz w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy jeleniogórskich fotografików i fotografów. W spotkaniu uczestniczyli autorzy prac oraz miłośnicy fotografii.

Jak podkreślają organizatorzy, jest to wystawa prezentująca prace 28 autorów w różny sposób związanych z Jelenią Górą i z lokalnym środowiskiem fotograficznym. Wystawa ta służy zarówno konfrontacji twórczości w dziedzinie fotografii, jak też pełni funkcję integrującą środowisko fotograficzne – dodają.

Autorami prezentowanych fotografik i zdjęć są: Daniel Antosik, Jacek Jaśko, Piotr Komorowski, Krzysztof Kuczyński, Waldemar Grzelak, Marek Liksztet, Halina Morcinek, Jacek Szczerbaniewicz, Krzysztof Niewiadomski, Janusz Moniatowicz, Janusz Jaremen, Janina Hobgarska, Robert Kutkowski, Tadeusz Piotr Prociak, Mariola Nehrebecka, Katarzyna Karczmarz, Marcin Masiewicz, Adam Bencal, Mariusz Haczela, Wojciech Miatkowski, Andrzej Kołodziejczyk, Alicja Kołodziejczyk, Wojciech Bykowski, Dariusz Goetze, Zygmunt Trylański, Jan Zawadzki i Kazimierz Pichlak.

- Ostatni przegląd środowiska zrobiliśmy w 2008 roku. Reaktywujemy to wydarzenie, aby się spotkać, zobaczyć jaką siłę stanowimy – powiedział Tomasz Mielech. - Między nami nie ma rywalizacji, zajmujemy się bardziej własną twórczością, niż rywalizacją między sobą, aby mieć lepsze zlecenia, czy gdzieś tam zaistnieć – dodał organizator wernisażu w Galerii Korytarz w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30. Prace można oglądać do 20 kwietnia 2018 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Droga pod Reglami

Wystawa o Staffie w muzeum Hauptmanna

Ruszył Krokus Jazz Festiwal 2019  

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 3-03-2018 8:49
a moze tak nazwać Galerie korytarz imieniem Wojtka Zawadzkiegi i Ewy Andrzejewskiej- Tyle dla tych artystów i załozycieli tej Galeri mogłoby zrobić JCK
~sajmon 3-03-2018 13:32
do: ~ (8:49)
Świetny pomysł :) Sam mam na ścianach w domu zdjęcia w wielkim formacie Wojtka :) Cenię i zawsze doceniałem jego prezenty wiszą na honorowym miejscu w domu :)
~ 3-03-2018 12:16
Świetny pomysł zwłaszcza że Wojtek był pomysłodawcą i założycielem galerii Korytarz.
komentarz usunięty
~sajmon 3-03-2018 14:18
odpowiedź na usunięty komentarz
Mowa o sztuce nie o rzemieślnictwie :) Mylisz artystyczne dokonania z dziennikarstwem :)
Ewa Weronika Sandor 4-03-2018 3:18
Dlaczego jedno zdjęcie jest czarno-białe?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O początkach hutnictwa szkła

Wieczór wspomnień

WORD w Jeleniej Górze... jest zagrożony

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
930
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%