MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Przedwyborcza gra w PSL?

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 19 lipca 2014, 8:26
Aktualizacja: Niedziela, 20 lipca 2014, 8:13
Autor: Manu
Fot. Archiwum Jelonki.com
Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w Jeleniej Górze Roman Kuty otrzymał pismo od prezesa dolnośląskiego PSL–u Kazimierza Huka o rozwiązaniu struktur organizacyjnych. Został także powołany pełnomocnik. Tę funkcję pełnić ma Radosław Zyznarski, którego zadaniem jest doprowadzić do ponownych wyborów i otworzenia struktur miejskich partii.

- Prezydium Zarządu Grodzkiego PSL w Jeleniej Górze podjęło decyzję o odwołaniu się do Głównego Sądu Koleżeńskiego PSL w Warszawie od uchwały Prezydium ZW PSL we Wrocławiu, po jej otrzymaniu – pisze na stronie internetowej jeleniogórskiego PSL-u Roman Kuty.

W czwartek (17 lipca) Roman Kuty otrzymał informację o rozwiązaniu struktur wszystkich szczebli w mieście Jelenia Góra. - Sama informacja bez uchwały i uzasadnienia jest nieważna i uniemożliwia nam zapoznanie się oraz odwołanie się - informuje Kuty.

- W związku z tym struktury Zarządu Grodzkiego PSL w Jeleniej Górze nadal działają – przekonuje Roman Kuty. - Jeleniogórski PSL przystępuje do konwencji przedwyborczych w Kołach, zgodnie z harmonogramem i wytycznymi NKW PSL. W najbliższym czasie zostanie zwołany Zarząd Grodzki PSL w Jeleniej Górze i podejmie uchwałę gremialnie o ustosunkowaniu się do informacji Prezydium Zarządu Wojewódzkiego we Wrocławiu - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy radny w Kowarach

Czytelniczka: drogo i brudno

Serca pełne nakrętek

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~AD966 19-07-2014 10:19
Kiedy zlikwidują Krus? Ilu jest prawdziwych rolników-gospodarzy,ile jest takich cwaniaczkow od 2ha po 15 kleru?
~psl 19-07-2014 10:20
Niedługo Pan Kazimierz Huk będzie musiał złożyć rezygnację z Prezesa ZW, ponieważ nie przestrzega Statutu PSL i Regulaminów które obowiązują w PSL oraz za inne ..... Rzecz w tym, że będą wybory nowego Prezesa i dlatego ktoś kto chce po trupach zostać Prezesem Wojewódzkim PSL stara się zneutralizować Romana Kuty, bo tylko ten działa zgodnie ze Statutem i dlatego ma rekomendację i pozytywną opinię Zarządu Grodzkiego PSL w Jeleniej GórzeZ tego powodu cały atak na organizację Kutego, w celu rozbicia jej, bo popiera Kutego, a złożyła Protest przeciwko wyborowi Huka na Prezesa, bo ten oszukał Naczelny Komitet Wykonawczy i wszystkich działaczy PSL łamiąc Statut PSL w kilkunasty przypadkach przy wyborze swojej osoby na Prezesa. Takie standardy? Niebawem wszyscy o tym usłyszą.
~cd. 19-07-2014 10:23
Ale to tylko słup jak ktoś wspomniał w komentarzach, o właściwych oszustach i kombinatorach dopiero usłyszycie, bo na razie ich nazwiska nie są wymieniane, bo od tego są słupy.
~mieszkańcyJG 19-07-2014 10:28
Roman Kuty to porządny i uczciwy człowiek, widocznie stanowi zagrożenie dla aparatczyków, więc próbują go zneutralizować, bo stanowi realne zagrożenie w wyborach na Prezydenta Miasta Jeleniej Góry lub na radnego Sejmiku Wojewódzkiego. Tak wiele pomaga zwykłym ludziom i najuboższym mieszkańcom regionu jeleniogórskiego w rozwiązywaniu codziennych problemów, że zasługuje na uznanie mieszkańców, a zarazem poparcie wyborców. Jesteśmy z Panem bez względu czy jest Pan w PSL-u, czy innej organizacji za dobrą robotę ma Pan nasze poparcie.
~buźka 19-07-2014 10:43
Nie bójcie się oszuści i kombinatorzy Pana Romana Kutego, on Wam krzywdy nie zrobi bo się Wami nie przejmuje i wybaczy bo już taki jest. A bójcie się Boga, bo on Was rozliczy za wszystkie manipulacje, a z tego co wiem już po paru się wybiera, więc na nic Wasze niecne działania, już i tak za chwilę będziecie rozliczeni. Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy.
~do przodu 19-07-2014 10:52
Niech Pan rzuci ten PSL i założy swoją organizację, będzie miał Pan ręce rozwiązane, a za Pana działalność społeczną i tak ludzie Pana poprą - odwagi.
~ 19-07-2014 10:55
Grubymi nićmi szyte działanie Pana Huka i do tego nieudolne - wstyd.
~ciekawa 19-07-2014 11:01
A co się dzieje z Adamem Smolińskim, Bogusławem Kempińskim, Arturem Janasem, Leszkiem Gralą i Iloną Antoniszyn-Klika?
~yh 19-07-2014 11:24
Skoro taki uczciwy, to co robi w PSL? Przecież to się wyklucza...
~Adaś 19-07-2014 11:39
Ponoć Pan Wojciech Smoliński awansował na Wiceprezesa Strefy Ekonomicznej w Kamiennej Górze. Czyżby się cisnął do startu na radnego Sejmiku Wojewódzkiego, a Kuty stoi mu na drodze? Chyba dlatego są ataki na organizację Kutego?.
~? 19-07-2014 11:42
Może Kuty ma za dużą wiedzę na temat machlojek w PSL i dlatego chcą go odsunąć?
~waw 19-07-2014 11:59
PSL już zaczyna się gotować bo jest możliwe że będą wcześniejsze wybory -ppoczytajcie na ogólnopolskich portalach. Tu na dolnym Śląsku też tasuja stołki po układach ot cała tajemnica. Wygra ten co jest silniejszy albo ma lepsze plecy.
~z PSL-u 19-07-2014 13:09
Pan Kuty to przecież były komornik. Jego działania są podobne
~hh 19-07-2014 13:25
Nic się nie stało, przecież ma doświadczenie w zakładaniu komitetów wyborczych, czy fundacji.
~ 19-07-2014 15:23
DOLNOŚLĄZAK. Zły tytuł. To nie jest żadna przedwyborcza gra. To jest tragedia PSL w naszym regionie. Założyciele partii, których przed wielu laty łączyła jakaś idea, dążenie do realizacji jakiegoś zamysłu politycznego, społecznego, gospodarczego etc. mającego służyć Polakom. Partii, mającej swoją reprezentację w parlamencie. Partii współrządzącej. Partii finansowanej z naszych podatków. Partii, która nie ma żadnego programu dla regionu. Ugrupowanie ludzi, którzy między sobą się nienawidzą i jakby mogli to wzajemnie wytłukliby się. Żenada!!!! Która partia/kanapa następna? PO też jest na dobrej drodze do samouinicestwienia.
~ 19-07-2014 15:50
Cd.~ z 15:23. W jeleniogórskim PSL działo się bardzo źle od lat kilku. Wg mnie przełom nastąpił wtedy, gdy funkcję sekretarza partii powierzono politycznemu greenhorn'owi, który przez terminował u Roberta- od 20 lat - kandydata na prezydenta. Rozwalenie partii politycznych od środka - po przez wprowadzenie w ich szeregi gadów, którzy nijak nie przystają do kierunków działania ugrupowań, to jedna z form neutralizowania przeciwnika politycznego. Nie tylko pan Robert, którego postrzegam jako oddanego idei PiS - jest w tym dobry. Partyjniacy wszystkich barw i opcji - przea...lizujcie kogo macie w swoich szeregach! Czy to nie są ludzie-kameleony, z obliczem Światowida? DOLNOŚLĄZAK
~do dolnosląz 19-07-2014 16:36
Szanowny pan zapomniał dzisiaj chyba wziąć tabletek ? Hahaaaaa
~Artur 19-07-2014 16:51
Głupiś Ty, gdyby Kuty był komornikiem, to nie mógłby należeć do żadnej partii, a poza tym komornicy zarabiają wielokrotnie więcej jak ministrowie, to po co mu byłoby to szambo.
~dawaj 19-07-2014 17:02
Kuty na Prezydenta Jeleniej Góry!!! Nieugięty, nieprzekupny, nie ulega szantażom i naciskom. Facet ma charyzmę. A nic nieznaczące gnidy zawsze się znajdą żeby go pomówić. Tyle, że znając jego charakter to on im wybaczy, a później rozdepcze żeby innym nie dokuczały. Pożyteczny człowiek.
~vcbvcb vcbcv 19-07-2014 19:59
teksty zachwalające p. Kutego pisze jedna osoba. Moę pan Kuty???
~ciekawy 19-07-2014 20:54
Dlaczego nikt Kutego nie wyrzuci z tego PSL-u?
~ 19-07-2014 21:10
PSL powinien jak najszybciej byc wyrzucony na smietnik Historii. Tyle i tylko tyle.
~ 19-07-2014 22:08
romek jest kuty na 4 buty
~AD966 20-07-2014 6:52
Nie ważne czy kandydat będzie z PO,PIS,PSL, czy nawet z NP ważne aby był dość klerykalny i uległy bo jeszcze jest trochę majątku narodowego do zajumania przez ciągle majacy mało kler.A z nimi trzeba sięliczyć oni mają ambonę.Amen.
~do Huka 20-07-2014 7:34
Nie pomoże puder z róż gdy politycznym trupem cuchniesz już.. Pakuj szczoteczkę i trafisz tam gdzis powinien
~wolontar 20-07-2014 8:50
Romek daj spokój i tak dużo zrobiłeś dla tej wymierającej partyjki, lepiej zajmij się społeczną robotą, bo to Ci najlepiej wychodzi.
~PSL-Owiec 20-07-2014 20:42
Kazimierz Huk powołał do Prezydium ZW Zysnarskiego na Wiceprezesa, Średniawskiego na Wiceprezesa, Burtnego na Skarbnika, te osoby na ostatnim Zjeździe Wojewódzkim nie dostały akceptacji do zasiadania w Zarządzie Wojewódzkim, a mienią się ścisłym kierownictwem Prezydium ZW PSL na Dolnym Śląsku, więc czy osoby wykluczone na Zjeździe Wojewódzkim mają prawo rozwalać PSL w Jeleniej Górze? To pytanie jest kierowane do Prezesa Piechocińskiego, który twierdzi że w PSL-u jest demokracja wyborcza. Chyba będą coraz ciekawsze informacje na temat łamania Statutu PSL przez Średniawskiego. I mamy ciekawe nagranie, które chętnie udostępnimy. Zdzisław chciał zdelegalizowac cały PSL, i jako ciekawostkę podam ukonczyl wyzszą szkołę przy K.C PZPR
~Anzelm B. 20-07-2014 20:45
Gadu, gadu a tak naprawdę nikt w Jeleniej nie zna Pana Kutego. Kiedyś, przed kilkunastoma laty trafił do nas absolwent Szkoły Biznesu w Pile, czy gdzieś tam. Próbował w Kowarach w Dywanówce, ale miał wygórowane ambicje i w końcu wylądował w Urzędzie Skarbowym. Na chwilę, bo popędzili go. Potem społeczna funkcja w Spółdzielni Mieszkaniowej - też popędzili. No i Fundacja, zaraz jakoś tam wraz z przystąpieniem do PSL. Początkowo osobo, potem, w sytuacji, gdy zmieniły się przepisy dot. finansowania partii, fundacja uzyskała ten sam adres co PSL. No i Pan Kuty myślał, że coś zddziała. Dokooptował sobie Pana Kempińskiego i razem wycięli starych działaczy. Zaatakowali oboje stary układ. Na szczęście przyczaił się Huk. No i huknął Kutego. Słusznie zresztą !!
~do Anzelm B. 20-07-2014 20:57
Aparatczyku słodziutki, skoro piszesz że "tak naprawdę nikt w Jeleniej nie zna Pana Kutego", to skąd wymyślasz mu życiorys z kilkunastu lat wstecz. Albo go nie znasz, albo nie śpisz po nocach i wymyślasz mu stek bzdur, który zaprezentowałeś. Same kłamstwa. Pozdrawiam KC-ka
~do Anzelm B. 20-07-2014 21:38
Szyją życiorysy Kutemu z kilkunastu lat, a twierdzą że go nikt nie zna. Nie tylko go znają w Jeleniej ale i na Dolnym Śląsku, a skoro już mu szyją życiorysy tzn. że się go bardzo boją. Stare metody komunistyczne, zniechęcić wyborców na parę miesięcy przed wyborami. Atakują niezależnych na których nie mają wpływu, nie są skorumpowani i dbają o najuboższych, chorych i niepełnosprawnych - stąd atak na Romana Kutego.
~Anzelm B. 21-07-2014 7:42
Uderz w stół a nożyce same się odezwą. Nikomu nie szyję życiorysu. Po prostu byłam pierwszą osobą, która zetknęła się z Panem Kutym zaraz po licencjacie w wyższej szkole biznesu w Pile. Potem los stykał mnie z tym Panem i jakoś tak wychodziło, że wiedziałam dokładnie o jego poszukiwaniach przyjaciół, pracy i jakiegokolwie, dobrze płatnego ( samochód służbowy i laptop ) zajęcia. Także w jednym z cieplickich kościołów. Taka tam mała donkichoteria. Niestety samotna i bez poparcia. Dlatego jest mu tak trudno. Tylko tyle. Jeżeli PT Adwersarze zechcieli by mnie oświecić o znaczących dla miasta, regionu i województwa dokonaniach Pana Kutego, to chętnie zmienię negatywne zdanie o tym Panu.
~do komuszka 21-07-2014 13:19
Jeśli to prawda co wypisujesz na temat Roman Kutego, to życzę Ci zdrowia, jeśli to kłamstwa to niech Bóg Cię osądzi - buźka.
~PSL 21-07-2014 20:00
Ponoć Roman Kuty jest zastraszany że jak się nie podda to straci pracę, ciekawe jak zadziałają przeciwnicy kutego.
~złamali? 21-07-2014 20:33
No i ciekawe do czego posuną się koleżanki i koledzy w jedynej partii w pełni demokratycznej, gdzie decyduje większość a nie mniejszość - jak twierdzi Janusz Piechociński.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Stalowe rumaki w Karpaczu

Finał remontów wiaduktów na A4

Szybko zapomniany staw?

Referendum coraz bliżej

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
797
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%