MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przedszkolaki wiedzą, że czytanie jest fajne

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 21 marca 2018, 14:10
Aktualizacja: 14:11
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórski "Okrąglaczek" kontynuuje tradycję związaną z akcją "Cała Polska czyta dzieciom". Miejskie Przedszkole Nr 27 odwiedzają kolejni goście, a maluchy potwierdzają, że czytanie jest fajne i można się dzięki temu wiele nauczyć.

Na co dzień dzieciom czytają nauczyciele, ale marzec to czas, kiedy w jeleniogórskim Okrąglaczku pojawiają się goście z zewnątrz.
- Już prawie od 10 lat zapraszamy rodziców, a także ludzi związanych z Jelenią Górą. Mieliśmy już dyrektorów szkół, dyrektorów placówek kulturalnych, co roku przychodzą też aktorzy zaprzyjaźnionego Teatru im. C.K. Norwida, a w tym roku zaprosiliśmy również radnych i urzędników - powiedziała Małgorzata Wrotniewski, dyrektorka Miejskiego Przedszkola Nr 27.

W placówce stawia się przede wszystkim na poezję polskich twórców. W ostatnich dniach NP 27 odwiedzili: Paweł Domagała (naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu), radny Stanisław Dziedzic, czy zastępcy prezydenta Piotr Paczóski i Jerzy Łużniak. - W przedszkolu jest mało mężczyzn, więc jest to dodatkowa atrakcja i dzieci mogą się skupić na tym, co jest czytane - dodała dyrektorka.

Prekursorem akcji był Ryszard Kiełek, który również gościł w MP 27. - Był u nas 5 lat temu i bardzo podobało mu się, że zapraszamy ludzi z zewnątrz propagując akcję na zewnątrz - dodała M. Wrotniewska. - Przeczytałem dzieciom Calineczkę - przypomniałem sobie czasy, jak czytałem swoim dzieciom. To ciekawe doświadczenie, a w momencie kiedy czytam patrzę na reakcje na twarzach dzieci -
zainteresowane, przerażone, uśmiechnięte, gdy bajka kończy się dobrze - powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

W obronie zwierząt

Seans plenerowy z Janem Nowickim

W Parku Zdrojowym z czeskimi muzykami

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Brrrr 21-03-2018 19:34
To Łużniak potrafi czytać? Nie do wiary
~ 21-03-2018 22:22
a później w szkole przy pomocy lektur zostaną zniechęcone
~janosik 22-03-2018 8:10
Pięknie ...moje gratulacje...tak trzymać....jestem bardzo szczęśliwy ,że kampania czytania dzieciom jest cudnie prowadzona w sympatycznym 'Okrąglaczku"...chętnie was po raz kolejny odwiedzę. Pozdrawiam serdecznie cała społeczność przedszkola...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Indigo Train w Muzeum Zabawek

Zaczytaj się z Jelonką.com

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Co grają w „Locie”?  

Kto strzelał do konia?

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
526
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%