MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Przedszkolaki w progach władzy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 12 października 2009, 12:19
Aktualizacja: Wtorek, 13 października 2009, 9:00
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Gabinety najważniejszych urzędników w mieście odwiedziły dziś dzieci z cieplickiego Przedszkola nr 10. Były u prezydenta Marka Obrębalskiego, jego zastępcy Zbigniewa Szereniuka oraz u naczelnika wydziału oświaty Waldemara Woźniaka.

– A ile ma pan lat? – bez skrępowania spytała naczelnika Waldemara Woźniaka jedna z dziewczynek. – Już 54 – wyznał szef jeleniogórskiej oświaty. – To kto jest starszy: prezydent, czy pan naczelnik? – zapytano przedszkolaków. – Pan naczelnik. Prezydent jest o dwa lata młodszy – odpowiedziały rezolutnie dzieci, które wcześniej spytały o wiek Marka Obrębalskiego.

Pretekstem wizyty u naczelnika oświaty W. Woźniaka było zbliżające się Święto Komisji Edukacji Narodowej, popularny Dzień Nauczyciela. Dzieci z „dziesiątki” wraz z opiekunkami przyszły do siedziby wydziału z naręczem róż oraz z laurkami dla pracowników instytucji.

Z życzeń ucieszył się Waldemar Woźniak, który – mimo niedyspozycji głosowej – przyjął pięcio i sześciolatków. – Dobrze, że was tyle jest. Skoro są dzieci, nie zamkniemy ani szkół, ani przedszkoli – mówił szef jeleniogórskiej oświaty widząc tłumek dziewcząt i chłopców. Waldemar Woźniak opowiedział dzieciom, jak wygląda jego dzień pracy. Poczęstował też wszystkich cukierkami.

Wcześniej dzieci odwiedziły gabinet prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego. – Zostaliśmy godnie i miło przyjęci – usłyszeliśmy od pań wychowawczyń – a prezydent wyczerpująco odpowiadał na pytania, które nurtowały dzieci. Dziewczęta i chłopcy interesowali się szczególnie Aquaparkiem. – Temat rozpracowaliśmy w szczegółach – żartują panie z „dziesiątki”. Dzieci mogły się też przekonać, jak pracuje zastępca prezydenta Zbigniew Szereniuk, którego odwiedziły w gabinecie przy ulicy Sudeckiej.

Cel odwiedzin to przybliżenie władzy najmłodszym mieszkańcom miasta i pokazanie, że progi ważnych osób w Jeleniej Górze nawet dla przedszkolaków nie są za wysokie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zebrali 3 tony odpadów

Malarstwo zauroczonych Karkonoszami

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 12-10-2009 15:38
niech odwiedzaja bo jak dorosna i beda cos potrzebowaly zalatwic to nikt ich nie wpusci
~Sławek 12-10-2009 15:51
dla przedszkolaków może i nie są za wysokie te progi władzy. Dla przeciętnego obywatela Jelonki to czasami mur nie do przeskoczenia ...
~jędrek 12-10-2009 20:31
odpowiedni człowiek w odpowiednim towarzystwie. Podobno człowiek dziecinnieje na stare lata, ale w wieku 52 lat , to chyba przesada. Juz drugi raz w ciągu miesiąca Marecek spotkał się z przedszkolakami. Podróz sentymentalna, czy poszukiwanie inspiracji. ( i pogadali sobie jak równy z równym)
piipi 13-10-2009 0:24
..do - [~Sławek .] ..chyba nie masz zamiaru pytac* Pana Prezydenta .. o jego wiek ?
~Dostawca 14-10-2009 22:16
Waldi znów ci się opiekło

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Tak nie wolno parkować!

Fundusze dla powiatu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Maseczki dla szpitala

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
189
Tak
44%
Nie
41%
Nie wiem
14%