MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Przedszkolaczki z "Dwójeczki"

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 21 października 2018, 6:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 października 2018, 6:08
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. Angelika Grzywacz– Dudek
Prezentujemy kolejne przedszkolaczki, tym razem z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze. Placówkę, usytuowaną w centrum miasta przy ulicy Piłsudskiego 32, prowadzi Joanna Skoczek. Do przedszkola uczęszcza 170 dzieci, w wieku od 3 do 6 lat, które są pod stałą opieką 14 nauczycielek i 7 woźnych oddziałowych.

W przedszkolu funkcjonuje siedem grup wiekowych:
I grupę Żabki prowadzą: Małgorzata Malinowska i dyrektor Joanna Skoczek.
II grupą Smerfów zajmuje się Patrycja Tomaszewka i Marta Miksiewicz.
III grupa Tuptusie jest pod opieką Żanety Paluch i Agnieszki Gurdziel.
IV grupa Słoneczka prowadzi Elżbieta Adamowicz i Renata Stolarek.
V grupę Motylki uczą: Marzena Płachta i Krzysztof Bugajny.
O VI grupę Iskierek troszczą się: Angelika Jarosz i Małgorzata Wasilewska.
A VII grupę Muchomorków prowadzą: Anna Janowska i Kinga Dul.

Bazę przedszkola stanowi siedem pięknie urządzonych sal zabaw i zajęć dla dzieci, dobrze wyposażonych w pomoce dydaktyczne i zabawki, nowoczesne mebelki i kąciki zainteresowań. Przedszkole dysponuje również osobną salą ogólną do zajęć muzyczno- ruchowych i uroczystości przedszkolnych oraz zapleczem sanitarnym i żywieniowym.

- Dzieci czują się w przedszkolu bezpieczne dzięki podejmowanym przez wszystkich pracowników działaniom, które są monitorowane i modyfikowane – informuje dyrektor Joanna Skoczek. – Nasza oferta przedszkolna jest dostosowana do potrzeb i możliwości dzieci, a także zgodna z oczekiwaniami rodziców. Poza obowiązkowymi zajęciami edukacyjnymi, przedszkole proponuje dodatkowe zajęcia: gimnastyka korekcyjna, szachy, rytmika, język angielski, język niemiecki i religia. Przedszkole funkcjonuje według świadomej misji: propagujemy zdrowy i aktywny tryb życia, wpieramy rozwój dziecka, zaspokajamy jego potrzeby edukacyjne, umożliwiamy rozwój zainteresowań i uzdolnień – wymienia dyrekcja.

Miejskie Przedszkole nr 2 to placówka, w której tradycje stanowią ważny element.

- Od wielu lat organizujemy: spotkania jasełkowe przy współudziale rodziców, warsztaty bożonarodzeniowe z rodzicami, festyny rodzinne z okazji Dnia Mamy i Taty, Dnia Dziecka czy malowanie pisanek z okazji Świąt Wielkanocnych – wylicza Joanna Skoczek. - Wplatając elementy tradycji w program przedszkola wzbudzamy u dzieci zainteresowanie naszą kulturą , tradycjami, rozwijamy wyobraźnię twórczą i artystyczną. Organizujemy również konkursy rodzinne, kiermasze świąteczne, bierzemy udział m.in. w ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Od kilku lat organizujemy międzyprzedszkolny konkurs recytatorski „Marcowa Wierszolandia” przy współpracy z Książnicą Karkonoską, którego celem jest wspomaganie dzieci w rozwijaniu uzdolnień. Cyklicznie organizowane są spotkania z wychowankami Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze, podczas których przedszkolaki uczą się tolerancji wobec inności – dodaje dyrektor placówki.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że przedszkole stale i z sukcesem podejmuje nowe inicjatywy: organizuje wycieczki turystyczno-krajoznawcze po Karkonoszach, cykliczne odbywają się spotkania ze sportowcami i pasjonatami różnych dyscyplin sportowych, realizuje Program Edukacji Antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas” czy bierze udział w realizacji Programu Okręgowego Inspektoratu Pracy „Rośnij bezpiecznie”. Przedszkolaki z Dwójeczki biorą także aktywny udział w konkursach zewnętrznych.

- Wszyscy nauczyciele przedszkola czują się współodpowiedzialni za wizerunek przedszkola, podnoszą swoje kwalifikacje i umiejętności uczestnicząc w różnych formach doskonalenia zawodowego, współpracują ze sobą w powołanych zespołach nauczycielskich i w sytuacjach codziennych. Przedszkole na bieżąco przekazuje środowisku lokalnemu informacje o ofercie oraz podejmowanych działaniach za pośrednictwem strony internetowej i na profilu społecznościowym Facebook. W czerwcu 2018 roku obchodziliśmy uroczyście jubileusz 60 – lecia przedszkola, na który zaproszone zostały władze miasta, przedstawiciele instytucji, firm i placówek oświatowych, pracownicy przedszkola, emeryci, rodzice oraz absolwenci – dodaje Joanna Skoczek.

# Historia Miejskiego Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze
Przedszkole nr 2 mieściło się przy ul. 22 Lipca 13 (po 1975 r. nastąpiła zamiana numeracji budynków przy tej ulicy - ob. Piłsudskiego). W zespole „Akta miasta Jeleniej Góry” znajdują się akta budowlane obiektu przy Schützenstraße 13 , zawierająca dokumenty z lat 1884-1933. Wynika z nich m.in., że obiekt w 1884 r. - istniejący już dużo wcześniej budynek mieszkalny - należał do hrabiny Mathielde von Ballestrem. W 1889 r. dobudowano do niego - od strony zachodniej - jednopiętrowy obiekt małego przedszkola (Klein-Kinder-Schule). W 1899 r. budynek ten został nieco rozbudowany od strony podwórza. W 1913 r. obiekt określany jest jako „Schwesternhaus” (dom sióstr). Z dalszej korespondencji wynika, że należał on do „Der katholische Wohltätigkeits-Anstalt zur heiligen Elisabeth in Breslau IX“.

Ogłoszenia

Czytaj również

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Czyżby Andrzej Duda?

Śmieci przy drodze na Perłę Zachodu

Tak nie wolno parkować!

Trasy rowerowe w Złotoryi

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
627
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%