MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przedświąteczne warsztaty w Szklarskiej Porębie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Sobota, 10 grudnia 2016, 9:01
Aktualizacja: 23:21
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Jak co roku przedświąteczne warsztaty, organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie, przyciągnęły wielu mieszkańców miasta. Wczoraj (9.12) uczestnicy robili piękne wieńce, bombki czy poszewki ozdobne.

- Nasz ośrodek organizuje wiele warsztatów przez cały rok, ale te przedświąteczne mają swój specyficzny charter - mówi Anita Kaczmarska dyrektor MOKSiAL w Szklarskiej Porębie. – Wtedy przychodzą cale rodziny i po prostu w kreatywny sposób spędzają czas przed świętami, bo dla nas jako ośrodka kultury najważniejszy jest kontakt z kulturą w sposób bezpośredni, a więc kreatywny, żeby wyzwolić radość tworzenia - powiedziała Anita Kaczmarska.

Podczas warsztatów swoją radą i doświadczeniem służyli pracownicy MOKSiAL-u, jak np. Monika Krakowska, która objęła opieką uczestników, którzy robili poszewki ozdobne. - Dzisiaj jednym z pomysłów na warsztaty bożonarodzeniowe są właśnie takie poszewki. Do ich wykonania używamy różnego rodzaju farb, pasteli przeznaczonych do tkanin, które można później zaprasować i utrwalić. Oczywiście pojawiają się także poszewki wyszywane - powiedziała Monika Krakowska.

Innym pomysłem, o którym wspomnieliśmy były ozdoby choinkowe. O tej części warsztatów mówi Karolina Matusewicz. - Dzisiejsze warsztaty to przede wszystkim ozdoby choinkowe i poszewki ozdobne. Zajęcia, na których wykonuje się ozdoby choinkowe, prowadzi Ewa Ratyńska. Uczestnicy wykonują między innymi bombki styropianowe metodą decoupage, inaczej mówiąc metodą serwetkową. Uczestnicy warsztatów robią także wianki i stroiki świąteczne, do których tworzenia wykorzystywane są szyszki, wstążki, anyż czy też cynamon - opowiada.

W warsztatach wzięli także turyści, m.in. Magdalena Wiśniewska, która do Szklarskie Poręby przyjechała z synami z Poznania. - Po pierwsze muszę pochwalić ideę zorganizowania tych warsztatów, bo jest fantastyczna. Świetny pomysł na zintegrowanie młodszych mieszkańców ze starszymi i poznania się przy przedświątecznym stole. Dość często jestem w Szklarskiej Porębie i ilekroć tu bywam, to sprawdzam na stronie internetowej, co się w mieście dzieje. Tym razem zainteresowały mnie warsztaty w MOKSiALU, na które przyjechałam z synami oraz wydarzenie w Chacie Izerskiej - mówi Magdalena Wiśniewska.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Piknik Kasztelański

Plener z energią

Zaczytaj się z Jelonką.com

Wizyta w Bambergu

Marzena Machałek o programie PiS

Literacko z Karkonoszami w tle

Hollywoodzki koniec wakacji

Wyjazd na operę w Görlitz – bezpłatnie

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
695
Tak
80%
Nie
15%
Nie mam zdania
5%