MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Przedświąteczne cuda w Kowarach i pod Szrenicą

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Niedziela, 3 kwietnia 2011, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angela
Już w najbliższą niedzielę w Kowarskim Domu Kultury odbędzie się wyjątkowa impreza, podczas której będzie można nie tylko nabyć przepiękne przedmioty i kartki świąteczne, ale i porozmawiać o sztuce tworzenia z samymi artystami. Od najbliższej środy natomiast w Szklarskiej Porębie rozpoczną się bezpłatne warsztaty malowania wielkanocnych jaj!

Kiermasz odbędzie się 3 kwietnia w godzinach 16.00 – 18.00 w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach w sali na parterze. Co można będzie tam zobaczyć i kupić? Wszystko to, co kojarzy nam się ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, ale w niezwykłych, oryginalnych kształtach. Wszystkie przedmioty i kartki zostały bowiem wykonane ręcznie przez lokalnych artystów i rękodzielników. Całość ubarwią występy dzieci i młodzieży oraz Kowarskiej Orkiestry Dętej i Kowarskich Wrzosów.

Już trzy dni później w MOKSiAL w Szklarskiej Porębie rozpoczną się bezpłatne warsztaty ozdabiania wielkanocnych jajek. Zajęcia będą odbywały się co środę (6, 13 i 20 kwietnia) w godz. 16:00-18:00. Uczestnicy nauczą się na nich różnych technik tych dekoracji wielkanocnych, w tym : batikowej (z użyciem wosku), robienia kraszanek, pisanek, „oklejanek” i „owijankek”.

Uczestnik na zajęcia musi przynieść tylko wydmuszki, jajka gotowane i styropianowe. Resztę zabezpiecza MOKSiAL. W zajęciach udział mogą wziąć wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli. Instruktorem będzie pani Anna Potrzeszcz, nagradzana uczestniczka wielu wystaw i konkursów ozdób wielkanocnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uszkodzenie gazociągu przy Karkonoskiej

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~exkowarz 3-04-2011 9:33
A może JP2 cud uczyni i jajko uzdrowi kogoś lub całe miasto postawi na nogi:) I wszystko będzie jak w bajce ładnie i poprawnie i będzie co opowiadać dzieciom:)
~eMKa 3-04-2011 10:54
I tego właśnie z całego serca Wam życzę.
~@ sbkowarz 3-04-2011 11:00
Z tą prośbą do Lenina towarzyszu. on wiecznie żywy leży pomyliłeś patronów.
~marzycielka 4-04-2011 8:01
Świąteczny kiermasz w kowarskim MOK-u niechaj mnie wprawi w pogodny nastrój i może zapomnię choć na dzień o brudnych zaśmieconych Kowarach. Brawa dla pomysłodawców kiermaszu.
~ 4-04-2011 16:38
wielka szkoda robi się wystawy l dyrektor domu kultury dwoi się i troi a ludzi było jak na lekarstwo ,gdyby tam były beczki piwa ,i jeszcze za darmochę ,oj to by się działo... W kowarach jeszcze nigdy się nic nie udało zorganizować ludziska nie mają kasy. ,w tym miasteczku jest wielka bieda ...........

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pustostan po premierze

Tak nie parkujemy

Co z szubienicą?

Odkrycia w kościele

Powstaje światłowód

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
185
Tak
39%
Nie
51%
Nie wiem
10%