MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Przedstawią pomysły na rozwój miasta. W Uniwersytecie Ekonomicznym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 17 maja 2012, 5:12
Aktualizacja: 5:13
Autor: Petr
Fot. Organizator
Impreza „Giełda Pomysłów 2012 – Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego na rzecz rozwoju Jeleniej Góry” odbędzie się 23 maja w Uniwersytecie Ekonomicznym – Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki przy ulicy Nowowiejskiej 3. – Motywem przewodnim tegorocznej giełdy jest akcyjność inwestycyjna miasta – mówią organizatorzy.

Podczas imprezy studenci przedstawią pomysły na rozwój Jeleniej Góry podparte badaniami i ankietami przeprowadzonymi wśród przedsiębiorców, możliwości wykorzystania potencjału i gruntów pod inwestycje w mieście, rozwiązania biznesowe mogące przynieść korzyści miastu i jego mieszkańcom, jak również efekty badań zadowolenia i oczekiwań żaków dotyczących życia kulturalnego.

- Przez „Giełdę pomysłów” pragniemy integrować środowisko akademickie, władze miasta, a także lokalnych przedsiębiorców celem promocji i rozwoju regionu. Zaczynamy o godz. 11.30 i liczymy na to, że będzie nas jak najwięcej – informują organizatorzy. Patronat nad imprezą objął prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyróżnienie dla samorządowców

Doczekają się ronda

Wsparcie dla dzieci i młodzieży  

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~racjonalista 17-05-2012 6:02
Mam pomysł Wszyscy wyjadą z JG a państwo Zawiłowie zgaszą światło
~Gap'a 17-05-2012 6:47
Tylko szkoda, że ta "integracja środowiska akademickiego" dotyczy de facto integracji wyłącznie stidentów UE. Dla UE inne szkoły wyższe nie istnieją i odwrotnie. Fajna integracja. Poczytaj: http://leszczyk.j...4.pl/?txt=39
~kalik 17-05-2012 7:43
jaki rozwój jaka integracja jak nieudacznicy z rządów od 1989 roku dokonują kontrolowanego rozbioru Polski a w Jeleniej Górze jest to coraz bardziej widoczne i widać też coraz bardziej jak wykonuje się rozkazy przychodzące z USraela do Polski Polska dla Polaków, ziemia dla ziemniaków, husaje husejnowi tak śpiewała kiedyś pewna kapela
~ 17-05-2012 9:57
Nie długo harcerze będą debatować nad tym jak pomóc jeleniej górze, w tym mieście pełno jest już osób z dyplomami i siedzą wykluczeni, albo pracują gdzieś po hipermarketach, które nie płacą podatków. Ekonomia made in studenci nic tu nie da, jak studenci skończą studia, a jakąś grupa z nich skończy, no to wtedy ujrzą ,że nikt na nich nie czeka i nikt im nie ma nic do zaoferowania oraz będzie też tak, że jeszcze ich prywatną inicjatywę będzie się torpedować na wszelkie sposoby. Taka rzeczywistość, studiuje się z iluzji i po to aby ktoś miał z tego kasę. Dyplom to dziś można sobie w WC przybić do ściany płaczu!!!
karmazyn 17-05-2012 10:15
Już widzę oczami wyobraźni, jak tłumy przedsiębiorców w dzień powszedni w środku tygodnia walą drzwiami i oknami do UE, aby sprawdzić jakie to wspaniałe pomysły uzdrowienia gospodarki naszego miasta mają niedoświadczone studenciaki.
goscniedzielny 17-05-2012 11:12
ja tam myślę, że czasem warto posłuchać tego co mają do powiedzenia studenci, mogą mieć fajne pomysły, może czasem wystarczy jakaś niewielka ich korekta by wprowadzić je w życie. młodzi zawsze mieli inne spojrzenie na świat.
~XX 17-05-2012 11:16
do karmazyn. niedoswiadczone studenciaki maja swietne pomysly, zeby ozywic ta nore jaka jest Jelenia Góra. Wiec jak sam/a jestes tepakiem po zawodowce to zeby na klodke i sie nie udzielaj:) a moze wlasnie wsrod studentow jest jakis pomysl na atrakcje?
~spółka zło 17-05-2012 12:03
Niech myślą, niech badają, niech im burza w mózgach trwa. Trzymam kciuki. Jest tylko jedno ale. Ostatnie zdanie artykułu. Czyżby najjaśniej nam panujący Geniusz Karkonoszy, obejmując patronatem to wydarzenie, liczył na zapłodnienie jakimś pomysłem?
~wroclawski_student 17-05-2012 12:54
Jedynym dobrym pomysłem jest skrócenie czasu pżejazdu do Wrocławia.
karmazyn 17-05-2012 13:33
@ 17-05-2012 11:16 | ~XX | Nie zrozumiałeś, co napisałem. To był taki "sarkazm tag". Nie przeczę, że studenci mogą mieć świetne pomysły, tylko że nasza lokalna społeczność biznesmenów często krytycznie jest nastawiona do wszelkich pomysłów i zmian, zwłaszcza podsuwanych przez młodych. Mam do czynienia z takimi ludźmi, więc chcesz tego czy nie, proza życia jest bolesna. Poza tym, jak znam życie, nie będą mieli czasu, by się w AE pokazać.
~Grzesiek-1 17-05-2012 16:11
Najprościej zacząć od dobrych dróg dojazdowych z 4 kierunków :) Ale ponieważ dróg nie można przez 20 lat zbudować, to trzeba szukać innych pomysłów. A co tam z Parkiem Technologicznym?. Padł nim powstał?.
~Tosia11 17-05-2012 23:20
A ja mam ochotę posluchac o czym będą mówic i opinię wydam dopiero post factum. Takie a priori mądrości, które wypisują pełni jadu internauci nie najlepiej świadczą o nich samych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Porównaj ceny z Jelonką.com

Zygzakiem po ulicy

Wyczekiwana premiera w ZTA

Niedziela w muzeum

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
696
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%