MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Przedłużenie śledztwa ws. śmierci Magdaleny Ż.

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 kwietnia 2018, 11:02
Autor: WAC
Fot. Użyczone
W poniedziałek 30 kwietnia minie rok od tragicznej śmierci Magdaleny Ż. z Bogatyni. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu wniosek o przedłużenie śledztwa w sprawie zabójstwa Polki w Egipcie.

W toku śledztwa zgromadzono obszerny materiał dowodowy obejmujący między innymi szereg zabezpieczonych dokumentów, w tym znajdujących się na elektronicznych nośnikach danych, opinie biegłych z zakresu różnych specjalności, w tym medycyny sądowej, toksykologii, biologii, informatyki, psychiatrii i psychologii. Poddano oględzinom zabezpieczone dowody, między innymi zawartość bagażu pokrzywdzonej, uzyskano liczne dane teleinformatyczne. Przesłuchano w charakterze świadków członków rodziny pokrzywdzonej, jej byłych partnerów, znajomych, osoby podróżujące z nią samolotem, a także przebywające z nią na terenie Egiptu, w sumie 174 osoby.

Analizie biegłych psychiatrów i psychologa został także poddany materiał dowodowy w zakresie nietypowego zachowania pokrzywdzonej podczas podróży oraz pobytu na terenie Egiptu i jego możliwego podłoża. Polski prokurator oraz patomorfolog brali udział w sekcji zwłok przeprowadzonej na trenie Egiptu. Czynność ta była następnie wykonywana także w Polsce. W sprawie wykonano także inne czynności procesowe. Przeprowadzone czynności nie wykazały, aby wobec pokrzywdzonej stosowana była przemoc o podłożu seksualnym lub jakakolwiek inna. Nie stwierdzono również, aby mogła paść ofiarą procederu handlu ludźmi. Wszystko wskazywało, że bezpośrednią przyczyną zgonu Magdaleny Ż. były obrażenia odniesione przez nią na skutek upadku z dużej wysokości.

W ostatnim czasie do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze wpłynął z Egiptu raport przekazany w ramach międzynarodowej pomocy prawnej, obejmujący obszerną informację o przeprowadzonych przez tamtejsze organy ścigania czynnościach procesowych, między innymi w zakresie zeznań przesłuchanych osób oraz wyników przeprowadzonych przez biegłych badań, w tym z zakresu toksykologii i sekcji zwłok pokrzywdzonej. Wskazane w opisanym dokumencie informacje, istotne z punktu widzenia prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze postępowania, wymagają dalszej weryfikacji procesowej. Prokuratura zamierza powołać biegłych celem wydania opinii uzupełniających w konfrontacji z materiałami przekazanymi przez stronę egipską oraz wykona inne niezbędne czynności dla wszechstronnego wyjaśnienia sprawy, których konieczność wynika z treści raportu.

Ogłoszenia

Czytaj również

60 okrążeń na 60 lat

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 28-04-2018 11:17
Bullshit. Medialna papka przekazana przez prokuraturę. Na innych stronach można znaleźć informację, że raport z Egiptu, to tylko sprawozdanie, a nie raport z prawdziwego zdarzenia. Nie zawiera żadnych nowych informacji, nic istotnego i nie zawiera też tego, o co wnioskowała polska strona. Egipt ukrywa wiele faktów i można się tylko domyślać dlaczego.
~Shiant 28-04-2018 11:47
Poprawcie tekst. Nie ZABOJSTWA A SAMOBOJSTWA.!!!!!
~ 28-04-2018 13:27
do: ~Shiant (11:47)
Śledztwo jest prowadzone pod kątem ewentualnego zabójstwa. Nie staraj się być mądrzejszy od prokuratury.
~ 28-04-2018 16:06
Nieoficjalnie wszyscy mówią, że był tak. Jej chłopak - alfons wywiózł ją do Egiptu żeby na niej zarobić. Tam nafaszerowano ją środkami odurzającymi, narkotykami, alkoholem i brutalnie gwałcono. Następnie bojąc sie, że wróci do Polski i opowie co ją spotkało, zamordowano wyrzacając przez okno w szpitalu. W sprawe mogą być zamieszane rodziny wpływowych osób we Wrocku.
~ 28-04-2018 22:47
do: ~ (16:06)
Zgadza się, tak mówią nieoficjalnie. Poza tym sprawa ma mieć związek ze śmiercią modelki z naszego regionu kilka lat temu. Są powiązania tych samych osób itd. Też nieoficjalnie.
~ 29-04-2018 12:22
do: ~ (16:06)
No ,jest to więcej niż prawdopodobne.
~do wyżej 29-04-2018 7:14
ploty,ploty,ploty, konkretów brak..:(
~??? 29-04-2018 10:15
Polecam książkę "Dziewczyny z Dubaju" Są tam opisane samotne wyjazdy Polek do krajów arabskich.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust Krzeszowski

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
283
Tak
39%
Nie
57%
Nie wiem
5%