MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Przedbiegi koalicyjne. Wrze w ratuszu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 8 grudnia 2010, 8:57
Aktualizacja: Czwartek, 9 grudnia 2010, 7:51
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Atmosfera niepewności wśród niektórych urzędników towarzyszy oczekiwaniu na zaprzysiężenie nowego prezydenta i oficjalne rozpoczęcie urzędowania Marcina Zawiły w ratuszu. Trwają też pierwsze – nieoficjalne – dyskusje w radzie miejskiej w sprawie ewentualnej koalicji.

Jeśli spojrzeć na stronę internetową urzędu – nic się nie zmieniło. Tu prezydentem nadal jest Marek Obrębalski, a jego zastępcami – Jerzy Lenard i Miłosz Sajnog. I tak będzie do chwili zaprzysiężenia Marcina Zawiły, które powinno mieć miejsce na forum rady w terminie wskazanym w ciągu tygodnia od oficjalnego ogłoszenia wyników drugiej tury wyborów. Najpóźniej mogłoby się dokonać w nadchodzący poniedziałek, ale – najpewniej – ceremonia odbędzie się jeszcze w tym tygodniu. Jak się dowiedzieliśmy, większość urzędników może być spokojna o swoje posady. Obawy mogą mieć ludzie Marka Obrębalskiego: naczelnicy wydziału oświaty oraz promocji i polityki informacyjnej.

W witrynie rady miejskiej – choć od ślubowania nowych radnych minęło sześć dni – wciąż jest skład rajców sprzed wyborów z 21 listopada. Tymczasem nowi-starzy radni zaczynają już pierwsze koalicyjne przymiarki. Z kuluarowych wieści wynika, że wielkiej koalicji, do której wzywały Razem dla Jeleniej Góry oraz Prawo i Sprawiedliwość – nie będzie. Wzmocniona zwycięstwem Marcina Zawiły Platforma Obywatelska ma 10 radnych. Do większości brakuje dwóch. Z naszych wieści wynika, że wielce prawdopodobne jest porozumienie z Klubem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którego lider S. Urbański scedował głosy w drugiej turze na Marcina Zawiłę. Kandydata PO poparło też Wspólne Miasto Roberta Prystroma, które w radzie reprezentuje Krzysztof Kroczak.

Nowy radny Prawa i Sprawiedliwości Rafał Piotr Szymański twierdzi, że PiS nie jest "etatowym hamulcowym". –Wytykaliśmy błędy poprzedniemu Prezydentowi, nie z moherowej złośliwości, ale w trosce o miasto. Pomimo naszego krytycznego stosunku do wielu spraw, zdecydowaliśmy się udzielić mu poparcia. Nadal zależy nam na szybkim rozwoju Jeleniej Góry, tworzeniu miejsc pracy, inwestycjach, sporcie i kulturze. Nie zamierzamy jedynie wciąż powtarzać, że nie jest dobrze i patrzeć, jak wszystko coraz bardziej się sypie. Chcemy być konstruktywnym partnerem, a nie jedynie konstruktywną opozycją - pokreślił Szymański.

Szymański, podobnie jak PiS w powiecie uważa, że i w Jeleniej Górze warto usiąść do rozmów o przyszłości. – Nie mamy żadnych warunków wstępnych i żadnych oczekiwań. Zależy nam tylko na dobru miasta – zapewnił. Czy Marcin Zawiła zechce się spotkać z polityczną opozycją i przedstawić swoją wizję rozwoju? Pokaże przyszłość.

Najpierw jednak nowy prezydent musi zorganizować swój gabinet i powołać zastępców. Wiele wskazuje na to, że – zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami – będą to Zofia Czernow i Hubert Papaj. Ten ostatni – jeśli zostanie wiceszefem miasta – musi złożyć mandat radnego (podobnie jak Zofia Czernow) i zrzec się funkcji przewodniczącego. Rada wybierze nowego lidera, a jej skład zostanie uzupełniony o dwóch radnych, którzy w wyborach 21 listopada uzyskali drugi wynik na danych listach PO. Będą to Janusz Grodziński i Janusz Wojtas.

Oczywiście – to na razie tylko „gdybania”. Mamy nadzieję, że wiele wyjaśni się podczas konferencji prasowej, którą prezydent elekt Marcin Zawiła zamierza zwołać po zaprzysiężeniu na swój urząd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (82) Dodaj komentarz

~diabelek 8-12-2010 9:14
Jelonko ...???... jaka niepewność, przecież stołki są juz ponad tydzień rozdzielone ... co bardziej błyskotliwi mieszkańcy wiedzą, kto gdzie ... no chyba, że niepewność urzedniczków wynika z tak nikłej inteligencji, że jeszcze do dziś sie nie zorientowali w sytułacji ...
~ 8-12-2010 9:17
Pani Zofii ! Panie Marcinie, jeśli Pan ją powoła- nie wybaczymy tego nigdy!!!
~... 8-12-2010 9:23
Kolejność głosów w okregu nr 4 na liście PO: pani Czernow, pan Papaj, pan Wojtas, pan Grodziński. Pani Olchówka by nie weszła w wypadku odejścia z Rady pani Czernow i pana Papaja.
~socjolog 8-12-2010 9:27
http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/Walka-o-ogien-zawieszona,2,ID418061447,n
~ 8-12-2010 9:55
Pewnie,że już wiemy.A przynajmniej na mieście gadają..
rymcycymcy 8-12-2010 10:01
Jelonkogórzanie mają nadzieję, że jak się już tam skoalicjują, to zaczną odgarniać uliczną paćkę ...:)
~kto_s 8-12-2010 10:08
Niestety i znowu z przykroscia musze stwierdzic ze stolki zostana obsadze ludzimi nie przygotowanymi do pracy na stanowisku - tak zwanymi kolesiami.
~++=5 8-12-2010 10:18
Z.Czernow to dobra propozycja.
~sk 8-12-2010 10:43
A gebe Papaja to ogladam przy kazdym prezydencie od x lat. Some things will never change.
~do | ~++=5 | 8-12-2010 10:45
Z.Czernow to dobra propozycja... dla niej samej;-) Czas na zmiany
~leon 8-12-2010 10:49
do ~++. Bardzo dobra menadżer z sukcesami, kompetentna .... Puknij się w łeb i przejdź się do Aniluxu! Panie Rębalski bardzo Pana przepraszam za ataki podczas kampanii... Pan jedyny nie pozwolił sobie na takie "wzmocnienie" i mianowanie jej na swojego zastępcę! Szkoda, że informacja ta nie została podana przez MZ podczas kampanii!
~romi 8-12-2010 10:49
A w wydziale komunikacji będą w końcu jakieś zmiany ? Czas najwyższy wywalić tą trójcę wszech władną i ustanawiającą własne przepisy ,dlaczego tam nie można nic załatwić od ręki bez nerwów i po ludzku !
~Wiem 8-12-2010 10:49
I znow rozpoczyna sie pieprzenie.Chcieliscie zmian ,to trzeba bylo isc na wybory, a teraz zacznie sie skamlanie .Macie to co sobie zafundowaliscie.Mimo ze lubie Marcina to nie glosowalem na niego,bo uwazalem , ze wlasciwym miejscem dla niego byl Sejm.Po stracie SP.Szmajdzinskiego, to on winien byc tym naszym rzecznikiem i wsparciem w Warszawie.Stalo sie w wiekszosci nie pomysli mieszkancow ,ale to sie nam kiedys odbije czkawka.Uwazam i dalej bede takiego zdania ,ze coraz bardziej staczamy sie w prowincje.Opuszczajac Sejm nie bedziemy postrzegani jako region ktory wnosi cos pozytywnego w swoj rozwoj.U nas nastal czas dzielenia lupow.Dla wiekszosci to schylek karier ,trzeba cos dla siebie.To my nie to WY oddaliscie to miasto w rece ludzi ktorym stolki sa wazniejsze od spolecznych bolaczek z jakimi sie trudza ludzie. A wielki obronca ucisnionych wbil noz Wam w plecy sprzeniewierzajac idealy, ktorymi tak szlachetnie wojowal.Dzis oczekuje zaplaty waszym kosztem . Robert Prystrom .Bo po SLD
~wróżka1 8-12-2010 10:53
Dokonać zmian na następujących stanowiskach: sekretarz miasta Agata ŻMIJEWSKA, naczelnicy Katarzyna MŁODAWSKA, Barbara CHREBOR, Irena TABACZNIUK, Waldemar WOZNIAK, Dorota WIĄCEK,i Jolanta Wójciakowska oraz Reder Sadowska.Mieszkańcy to zaakceptują.
~Wiem 8-12-2010 10:57
Cd.Bo po SLD nic dobrego nie mozna bylo sie spodziewac.Teraz oczekuje spelnienia obietnic.I aby znow po 4 latach ci co nie glosowali mieli najwiecej do powiedzenia.Fakt --Faktem , ze nie ma nic bardziej straconego , niz zawiedzione nadzieje.A teraz Ci co nie glosowali DZIUBKI w KUBEL !!!
~diabelek 8-12-2010 10:58
Jelonko ...???... jaka niepewność, przecież stołki są juz ponad tydzień rozdzielone ... co bardziej błyskotliwi mieszkańcy wiedzą, kto gdzie ... no chyba, że niepewność urzedniczków wynika z tak nikłej inteligencji, że jeszcze do dziś sie nie zorientowali w sytułacji ...
~krzysiekM 8-12-2010 11:13
Uważam,że doskonałym Zastępcą byłby Robert Prystrom! Mają zbieżne programy,Pan Prystrom jest doskonale przygotowany do realizacji tego programu,doskonale by się uzupełniali.Jeżeli zostaną Pani Czernow i Pan Papaj to będą zmarnowane kolejne cztery lata dla Jeleniej Góry.
~do 11;13 8-12-2010 11:15
Tak pan Prystrom to dobra propozycja
~Kupiec 8-12-2010 11:22
Kosztem podatnika splaci zaciagniete zobowiazania i dlugi. Nigdy , to by byl zwykly nepotyzm ze strony Zawily i PO.Nie ma klasy ani honoru.To czlowiek z zalady.
~z jeleniej 8-12-2010 11:24
Zgadzam sie, Prystrom na zastepce, niech sie wykaze [bez zlosliwosci], zna problemy Jeleniej, jest niezly.
~do Wiem 8-12-2010 11:24
A co ty chcesz od Pan Rzecznik ?. Wywiązuje się ze swojej pracy i robi to należycie. Jeżeli twoja sprawa nie poszła po myśli widocznie były ku temu powody.
~Wiem 8-12-2010 11:32
Do 11.24 do Wiem. Nie umiesz czytac i nie wiesz co jest trescia to glupio nie odpowiadaj. Bo sam nie wiesz co napisales i co ta twoja tresc ma sie do mojej.Naucz sie czytaci odpisuj z sensem.Kto to jest Pan Rzecznik????
~kompromis 8-12-2010 11:36
a moim zdaniem idealnie byłoby, gdyby zastępcami zostali Prystrom i Urbański
Piipi Jelonkowa 8-12-2010 11:54
~OJEJ ! .. oby sobie łapek nie poparzyli ! .. bo Ratuszu *temperatura !
~marzyciele 8-12-2010 12:01
Nie będzie nikt zza burty i dobrze. Cała odpowiedzialność spadnie na PO
~kizior 8-12-2010 12:03
I zaczyna się tasowanie i ustawianie, kto, co i za co (nie)odpowiedzialny i oczywiście za ile bo być (nie)odpowiedzialnym za friko to nie wypada. Jak już kiedyś powiedział publicznie pewien mądry człowiek "koryto to same tylko świnie się zmieniają, a nowe wygłodniałe loszki i warchlaczki z prawa i lewa już z niecierpliwością fyrgają kopytkami..." Ten cytat jest oczywiście nieprawdziwy ponieważ jak to bywa w chlewikach świnki zmieniają miejsce przy korytku...Bo jakiego dobrego gospodarza stać na wymianę trzódki co jakiś czas hehe.Pozdrawiam wyborców i radzę już teraz się zastanowić nad przyszłymi wyborami, żebyśmy nie musieli porównywać naszego państwa czy miasta do tego przysłowiowego chlewika.
oskarl 8-12-2010 12:18
Sorry, Zawiła jest za głupi, za skąpy i za bardzo uzależniony, żeby robić prezenty przegranym mącicielom i żeby rozmyć odpowiedzialność za przyszłą, niechlubną porażkę. Zresztą, nie będzie sobie teraz w „pracy” wirusów ściągał. Żaden większy udział „wyborców” nie miałby wpływu na dualizm (albo monopol) partyjny. W każdym bądź razie na krystalizację samorządu. Tylko na legitymizację...
~Iowa 8-12-2010 12:19
chcieliśta to ma mata!!!! Rzecz oczywista ,że każdy chce z tego korytka najwięcej dla siebie DOBRA pozyskać.A pieniądze wcale wcale niezłe...
~ki - ka 8-12-2010 12:28
A naczelniczka Wydziału Kultury ?! To jest dopiero katastrofa, która tyle lat trwa !!!
~ 8-12-2010 12:32
http://demotywatory.pl/2367881/Po-znajomosci
~tato 8-12-2010 12:47
p.Wiklika powolac na stanowisko Naczelnika Promocji,bo jest to osoba kompetetna.
~klopatra 8-12-2010 12:52
Najzdrowszy i najlepszy dla miasta układ to: Zawiła - prezydent, Prystrom - viceprezydent
~obiektywnie 8-12-2010 13:04
przywrocic pana C.Wiklika do Rady Miasta! To jakies nieporozumienie ze radnymi zostaja dziadkowie z problemami typu Pl...t a C.Wiklki osoba bardzo wczuta w potrzeby JG, osoba o inteligentym i krytycznym spojrzeniu na nasze miasto i robiaca dla miasta wiele np. porzez wydawanie super ksiazekz takimi przegrywa Smutne to bardzo bo C.Wiklkik to jedyna osoba ktora powinna byc w Radzie w tej kadencji - reszta bezapelacyjnie do wymiany! Potrzeba nam ludzi z pasja, a nie emerytow dla ktorych to tylko dodatkowa kasa za siedzenie i popijanie herbaty
ebee 8-12-2010 13:06
Cały artykuł jest o stołkach i układach. To samo w komentarzach. Zastanawiam sie o co w tej Jeleniej ludziom chodzi. O dobro miasta, czy o obrabianie tyłków. Czytajac artykuł i komentarze nie sposób odnieść wrażenia, że dobro miasta, to rzecz drugoplanowa. Pozdrawiam, EBEE
~oszołomy 8-12-2010 13:48
Prystromowi nie dało społeczeństwo legitymacji do rządzenia, to człowiek z innej bajki, wystarczy jeden chory układ
~ 8-12-2010 13:49
http://demotywatory.pl/2370615/Kazde-pytanie-wymaga-odpowiedzi
~` 8-12-2010 14:55
Prystrom na zastępce.
~hgfd 8-12-2010 15:04
Trudna sprawa, Zawiła musi zmontować zespół za którego działania osobiście będzie ponosił odpowiedzialność. Komentatorom Jelonki mogą jedynie spodobać się na różne stanowiska następujące kandydatury : Zdzicha z Flory, Antek z 1 Maja, Renatka z Osiedla itd... reszta to "rozłożyła Jelenią Górę", "niczego wcześniej nie dokonała", "już miała swoje 5 minut", "wplątana w układy" itd.... Piszący do Jelonki to bardzo wąska i "elitarna" grupa jeleniogórzan.
~Wiem 8-12-2010 15:08
Ludzie piszcie merytoryczne swoje przemyslenia. Bo czytajac zaznaczam nie ktore wpisy , to tak jak by pisali gownowiedzacy o istniejacych problemach i polityce lokalnej.Chcesz zaistniec to trzeba bylo glosowac , a nie teraz pisac glupoty.Bo myslenie to wysilek i glupia rzecza jest oburzac sie na swiat. Swiata to nie obchodzi co wyborcy w Jeleniej zrobili.Dlatego slabosc ludzka wystepuje wtedy kiedy panuje niemoc.Ta niemoc ogarnela ludzi 21.11. i 5.12. aby dokonac rzeczy ktore dzis tylko w 20 % zaakceptowali mieszkancy J. G.Wybor prezydenta przez nie cale 10 tys. ludzi to skandal i porazka.Ale u nas zawsze mniejszosc miala wiecej do powiedzenia niz wiekszosc.To nasza wina.
~j-in 8-12-2010 15:27
do hgfd, zapomniałeś dodać: Danka (przebieraniec) z ryneczku na Zabobrzu, ona jedna wystarczyła by Obrębalski skompromitował się ostatecznie i niech odpłynie w polityczny niebyt na zawsze. Sieroty po nim jeszcze trochę wyplują bzdur na pulpit, ale to się wytrzyma
~ZbS 8-12-2010 16:05
A może powinna być inna kolejność; Po pierwsze to program a dopiero potem ludzie. A odwrotnie, to bez sensu.
~korupcja 8-12-2010 16:52
Prezydenta JG wybrało 10-20%, ale nie jeleniogórzan tylko goebbelsowskiej propagandy w całym kraju. Jeleniogórzanie byli, są i będą bezsilni na d...krację. Słabość ludzka i niemoc występuje w każdej mafii. W dobrej mafii jedna osoba ma rację i przenosi ją na całą organizację. To nie nasza wina, czas rewolucji minął i to niejednej okrągłostołowej. Na kogo mieliśmy głosować i jak przekonać można było te 80% niegłosujących żeby na niego zagłosowali? Na końcu jak wytłumaczyć im i przeprosić ich, że się pomyliliśmy i że ich wpuściliśmy w maliny? Program, to można kupić w każdym kiosku RUCH. Nie siejcie 2010 lat d...lizmów i nie nakłaniajcie ludzi do legalizacji mafii. Niech mafie ustalą ludzkie prawo. Wasze osobiste ambicje nie mają szans. 80% mieszkańców było mądrych przed szkodą...
~! 8-12-2010 17:06
Jeeli pan Zawila weźmie do ekipy Z.Czernow,to jako wyborca sie zdenerwuję ,słowo daję!
~ 8-12-2010 17:22
Oczekuję zmian w Wydziale Promocji!!! Panuje tam totalny luzik! Np. godziny pracy nie są przestrzegane.
~JKochanowski 8-12-2010 17:26
Do Korupcji- "Nowe przysłowie Polak sobie kupi,że i przed szkodą i po szkodzie głupi".
~tylko RP 8-12-2010 17:37
Panie Marku. Wspólne Miasto zdobyło tylko JEDEN mandat, podczas gdy poparcie dla Pana Roberta Prystroma sięga w całej JG 20% ... niech Pan to weźmie pod uwagę. Sam Pan czerpał garściami z jego programu, w niczym to Panu nie ujmuje ale niech Pan teraz weźmie autora tych projektów do ich realizacji! Wszyscy coś zarzucają panu Robertowi, ale ten człowiek nie posiadał nigdy żadnej mocy sprawczej, czas dać mu się wykazać, to byłby naprawdę świeży powiew w ratuszu.
~sledz 8-12-2010 17:48
to co zrobila pani czernow dla jeleniej gory a co jeszcze zrobi to pokazal kiedys tyczkarz kozakiewicz w pieknym gescie...............
~waldek_a 8-12-2010 17:50
Ci którzy widzą na stołkach Prystroma i Papaja to się chyba szaleju najedli. Jelonce potrzebne są zmiany. Wydaje się, ze doświadczenie Parlamentarne Zawiły może się przydać. W ratuszu trzeba poprostu dokonać oceny jakości naczelników i tam gdzie trzeba dokonać zmian, ale nie tak jak to zrobił M.O. Wydział promocji do likwidacji to jasne, Woźniak powinien szybko odejść, coś trzeba zrobić z Wójcikiem (komunikacja) i nie zapominajmy o Miejskim Zarządzie Dróg, te dziury w jezdni po zmianie sygnalizacji łatane jeszcze teraz to czyjaś zasługa. Gdyby Zawiła zdecydował się na Urbańskiego miałby fachowca od oświaty i większość e Radzie. Ale pewnie postawi na nieudaczników z PO, którzy przebierają nogami. Ponie Marcinie odwagi, własnych decyzji a nie decyzji Pani Zofii.
~zjel 8-12-2010 18:32
panie zawila niedlugo emerytura nie boj sie pan czernow nic panu nie zrobi inni tez
~joe 8-12-2010 18:33
..i tu sie zgina dziób pingwina właśnie, tudzież jest pies pogrzebany, własnych decyzji Pana Marcina nie będzie, będą decyzje zgodne z "duchem" linii partyjnej
~joe ma rację 8-12-2010 18:48
oczywiście nie będzie zarządzania logicznego miastem, tylko sterowanie przez PARTIĘ, czyli tak, aby wizerunek PO był odpowiedni. Pan Marcin - będzie musiał przyklękać wysłuch...jąc poleceń partyjnych. Miastem zarządzać będzie Zofija według standardów z lat 80. Szkoda! Jelenia nabrała rozpędu w ostatnich 2 latach a teraz będzie ostre hamowanie.
~tylko nie 8-12-2010 19:11
Każdy,tylko nie Zofia Czernow!!!
~PPP 8-12-2010 19:20
Panie ELEKCIE, głosowalismy na Pana pod warunkiem, że to nie bedzie \Zofia Czernow. Składalismy ręce, gdy odeszła z prezydentury
~bella 8-12-2010 19:32
Jeśli Zośka zostanie vice to cała praca Marka i zarządu Flory pójdzie na marne bo Zosia odda Florkę Wojtusiowi Wojciechowiczowi.A teraz niech się kupcy z Flory zastanawiają dalej nad tym na kogo głosować.Banda b.....w w Jelonce i tyle sami szyldowcy.Zobaczcie jak ta Zosia skacze z kwiatka na kwiatek czy to jest normalne? Czy człowiek na poziomie,honorowy robi z gęby cholewę?? Dają du.. za stołki to się w głowie nie mieści.A teraz kto du.y nie ruszył do głosowania to m...a w kubeł bo to wasza wina.
~bella 8-12-2010 19:39
Jeśli Robert to prawdziwe eldorado ,zresztą soorki eldorado to już jest P.O zrobi z nami co będzie chciało! Lecz vice Robert ludzie to dobiero będzie zabawa,kasy nam zabraknie na jego pomysły.zapomniałam przy nim Wojtuś Wojciechowicz też się odbije.W sumie to kolesiostwo jak cholera od nowa Polska Ludowa
~Leon 8-12-2010 19:45
Mareczka się krytykowało! A samemu zatrudnia się bezpartyjnych fachowców - Zośka w PO 1 rok. Więc trudno ja nazwać POaparatczykiem jej korzeni należy szukać znacznie po lewej!!!!
~j. 8-12-2010 20:04
Pani Z. Czernow jak najbardziej jest bardzo kompetentną osobą na stanowiska kierownicze.Szkoda waszych kłamstw dotyczących jej osoby padalce.
oskarl 8-12-2010 20:06
Walka o ogień jednak trwa. Niedowartościowane giermki przegranego Prystroma i jakiegoś Urbańskiego kwiczą z ozorem na wierzchu na jałmużnę. Fachowcem od oświaty może być też ten co wisi na jednym kiosku Ruchu, Hubner. Myślicie, że w klanie PO nie ma nauczycieli? Nieudacznicy, to ci, którzy źle poprowadzili swoje kampanie. Tylko głupi wziąłby świeży powiew cudzych bąków. Żałosne jest to wasze skowyczenie, też mam pewien drogi dyplom, ale znam realia. Ja mam inną propozycję. Tańszą i prostszą. Nie bierze się starych cwaniaków do spółki tylko namówić solistę WM i np. Danutę Wójcik. Oni będą tańsi i quorum załatwione. Albo zaufać słowom nowego radnego PiS i liczyć na absencję lub dobroduszność opozycji. Jelenia nie nabrała żadnego rozpędu, bo to jest ciągłość władzy PO. Ludzie, odpuśccie sobie, jedźcie na narty...
~paź 8-12-2010 20:34
Panie Zawiła, niech nas pan uchroni przed restytucją dworu w Urzedzie Miasta i zrezygnuje z pewnej pani...
~profesjonały 8-12-2010 20:42
Pani Z. Czernow jak najbardziej jest bardzo kompetentną osobą na stanowiska kierownicze. Tak jak Zawiła, Papaj, Ragiel, Tomera, Duziak, Miedziński, Pawlukiewicz, Grochala, Sarzyński, Pleskot, Gajewski, Ładziński, Łojek, Mróz, Sajnog, Wachowicz. Oni już byli i wszyscy się sprawdzili. Niech zaczną od odśnieżania chodników. Go Home!
~Och.. 8-12-2010 20:44
Jestem zdziwiony waszymi wpisami. Przecież, jeśli mieszkańcy dali kredyt zaufania panu M.Zawile i on wygrał wybory, to do niego należy decyzja z kim będzie mu się najlepiej współpracować. My możemy kogoś nie darzyć sympatią , ale w rzeczywistości,mogą okazać się dobrymi pracownikami. Ponadto w dobrym tonie było by aby zastępcami byli reprezentanci np. kobiet czy ludzi młodych. W takim zestawieniu pan M.Zawiła i pani Z.Czernow oraz H.Papaj byłoby sensownym rozwiązaniem.Ponadto czytając merytoryczne wpisy pana Kazimierza P.na temat pani Zofii możemy się dowiedzieć, że ta negatywna nagonka w rzeczywistości jest niesprawiedliwą. Być może robią to zazdrośnicy lub Ci co sami chcą na tym coś ugrać. Wybierając pana Marcina , mieszkańcy dali mu kredyt zaufania i za cztery lata i tak zostanie poddany rozliczeniom.W tej chwili dajmy w spokoju wypełniać dane obietnice.
~Cecor 8-12-2010 20:53
Ej ty Obrębalski i ty Zawila my normalni ludzie TONIEMY w ŚNIEGU,na chodnikach i ulicach.Co władzo tego nie widzisz.To nie ludzie powinni się bac władzy to władza powinna się bac ludzi.
kazimierzp 8-12-2010 20:56
Dziękuję za tak piękny wpis mieszkańcowi Sobieszowa z 20:44! Od 20 lat uczestniczę i obserwuję samorząd jeleniogórski. Napiszę teraz coś, co wielu się nie spodoba! Z czterech Prezydentów od 1990 roku Zofia Czernow była najbardziej decyzyjną i najbardziej przygotowaną do pełnienia tej funkcji osobą. Ona przy rozwiązywaniu problemów zastanawia się co zrobić, aby pomysł zrealizować, szuka sojuszników do tej sprawy i przełamuje opory przeciwników! Nie wiem co spowodowało taką nieuzasadnioną nagonkę na nią! Mi się z nią najlepiej spierało, kłóciło, wymieniało poglądy! Głosy przeciwne nie odbierała przeciw sobie, ale a...lizowała dlaczego tak stawia się sprawę! Nie wiem czy otrzyma jakieś zadanie od nowego Prezydenta, nie wiem co będzie robiła! Wiem, że mimo dalszego miejsca (nie pierwsza) zdobyła więcej głosów od innych na liście i pokazała kto jest liderem na liście PO w Cieplicach! Czniam co teraz przeciwnicy napiszą, mam w nosie często głupie argumenty rozrabiaków internetowych! W 1990 ro
~Franek 8-12-2010 21:00
Pan Rafał o niczym nie decyduje, więc dlaczego się wypowiada ?
~giga77 8-12-2010 21:45
ktoś zapomniał o Ance Gniadzik totalny brak kompetencji najwiekszy obibok w urzędzie. MARCIN pozbądź sie jej i to jak najszybciej
~giga77 8-12-2010 21:57
aha i współczucie dla załogi anki g!!!!!
~krzysiekM 8-12-2010 21:59
Panie Piotrowski.Józef Kusiak to również wspaniały i sprawdzony samorządowiec czyż nie?Kruk krukowi oka nie wykole.A mnie się marzy by w końcu przerwał się ten zaklęty (przeklęty) krąg.
~ale jaja 8-12-2010 22:10
Pani Czernow :D Brawa:)
~no to co 8-12-2010 22:30
W takim razie trzeba powołać komitet -nt. referendum odwołaninia elekta ,prezydenta i będzie OK,przedterminowe wybory i Nasi Górą Kto jest za a kto jest przeciw?
~IPN TW 8-12-2010 22:47
tp://bedzie.jelonka.com/index.php?mod=main&scr=impreza&id=6341 Muzeum muzeum śledzimy budowy jest OK.
~do 20:56 8-12-2010 22:52
Kazik - to jest tak, że młodość zawsze się fajnie wspomina. Ty załapałeś się w czasach Zośki na "spierania i kółcenia się" więc wydaje ci się, że było tak pięknie. W rezultacie Pani Czernow była przeciętną administratorką bez żadnego polotu! Żadna istotna dla miasta sprawa podczas jej prezydentury nie została zrealizowana! za to kilka gniotów tak! Podobne rządy sprawował jej uczeń - Kusiak. Więc - Kaziu nie pitol! bo za dużo ludzi pamięta czasy Zośki.
~JGP 9-12-2010 0:07
Prawdziwym sprawdzianem dla nowego Prezydenta bedzie jego stosunek do jeleniogorskiego nepotyzmu.Jezeli odwola zone ze stanowiska Dyrektora MK to moze warto miec nadzieje na zmiany...
~wróżka 9-12-2010 4:16
Na pierwszą sesję Zawiła wraz z 23 radnymi bierze 23 czerwone łopaty i przez 1 godzinę odkopują ratusz i studzienki odpływowe, a potem po doświadczeniach praktycznych uchwalają uchwałę o porządkach zimowo-letnich w mieście jelenia góra. Jaka brygada / nie "brygada Rogala jeden pracuje a trzech się opierda.."/ i które ulice centrum miasta będzie obskakiwała. Na którą to ludziska będa mogli psioczyć na wieki wieków i na w tenczas.
~Gosc 9-12-2010 4:49
a mnie ta cała jeleniogórska polityczna władza nie interesuje ,tego miasta juz nie ma ,padło smiercią dziadowskiego rządzenia PO i poczekajcie do nowego roku jak pozamykają sie wszystkie prywatne firmy te małe i duże ,emeryci i ręcisci nic tu nie zwojują ,bezrobotni i bezdomni też ,a młodzież ma szanse na prace w marketach za 1357 zl brutto więc podupadająca jelenia góro czas kto mądry jest wynosic sie z trgo zapizdowa rządzonego przez PO
oskarl 9-12-2010 5:15
http://www.ropoiwzk.com/Biuletyny/bagnet%20na%20bron.htm
oskarl 9-12-2010 6:27
http://www.ropoiwzk.com/Interwencje/security.html
~hhhhhhg 9-12-2010 6:33
No to napiszcie kto był najlepszym prezydentem Jeleniej Góry w ostatnim XX leciu.
~ToTo 9-12-2010 8:05
POpierm przedmówce: "Dokonać zmian na następujących stanowiskach: sekretarz miasta Agata ŻMIJEWSKA, naczelnicy Katarzyna MŁODAWSKA, Barbara CHREBOR, Irena TABACZNIUK, Waldemar WOZNIAK, Dorota WIĄCEK,i Jolanta Wójciakowska oraz Reder Sadowska. Mieszkańcy to zaakceptują. " Dodam również koniecznie Kwsiuk-wydz. architektury, i oczywiście Wójcik. Mieszkańcy nie tylko zaakceptują ale będą wdzięczni. A jest Pan to winien wyborcom- posprzątać bałagan w mieście.
~... 9-12-2010 8:05
Dla wielu niedowartościowanych ludzi każdy członek rodziny kogoś kto pełni jakąś odpowiedzialną funkcję powinien być co najmniej na bezrobociu. Nie ma według nich mozliwosci udziału w konkursach, awansach itp! Najbardziej kretyńskie stanowisko. Zarzut do Zawiły, że jego żona pracuje w placówce nie zwiazanej z miastem i to w dodatku w wyniku otwartego konkursu jest śmieszny! Zawiła jak startował na dyrektora Książnicy to też w wyniku konkursu. Muzeum Karkonoskie nie jest placówka miejską!
~do 06:33 9-12-2010 9:09
oczywiście Obrębalski! ... ale był za dobry! za prostolinijny! nie dało się z nim pokombinować z kolesiami! Dlatego Go już nie ma. Teraz kolesie PO-SLD znowu będą brykać przez 4 lata, bo teraz jest już zgoda na koalicję z SLD?! Zakłamanie! Ech ... polityka! A Jelenia Góra dalej będzie zaściankową miejscowością gdzieeeś koło Karpacza!
~PO = PO 9-12-2010 10:23
Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Obrębalski kombinował w Baronie...
~JGP 9-12-2010 23:48
Do podpisujacego sie ~... .Zarzut do zony Zawily tylko na pierwszy rzut oka jest nieuprawniony.Zastosowalem pewien skrot,ktory funkcjonuje w swiadomosci wielu jeleniogorzan i sugerowanie ze sa to ludzie o obnizonej samoocenie jest poprostu nietaktem.Muzeum Karkonoskie jest jednostka samorzadowa i jako instytucja kulturu nadzorowane jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ale juz nadzur bezposredni spelnia Zarzad Wojewodztwa Dolnoslaskiego.I tu robi sie juz ciekawiej.Na 5 czlonkow Zarzadu wojewodztwa 3 pochodzi z PO min. Pan Luzniak kolega nowego Prezydenta JG a nowy Marszalek Pan Rafal Jurkowlaniec osobiscie poparl Pana Zawile w 2 turze .Trzeba duzej wyobrazni aby uznac ,ze na ocene funkcjonowania MK jak i kierujacej ,,fakt,ze jest ona zona Prezydenta JG nie bedzie to mialo zadnego znaczenia.Wszyscy mamy juz dosyc niewyjasnionych afer,kolesiostwa,dziwnych powiazan....Moze w imie nowego otwarcia,polityki czystych rak milosci(to za Premierem Tuskiem)to w trosce o dobre imie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Przed II turą: wiec poparcia prezydenta Andrzeja Dudy  

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Finał na lawecie

Trwa budowa punktu widokowego

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2200
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%