MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Przed sylwestrem kradną na całego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 30 grudnia 2007, 8:55
Aktualizacja: 8:56
Autor: TEJO
Torebki na piersiach – to niemiecki sposób na uniknięcie kradzieży podczas zwiedzania Jeleniej Góry.
Fot. TEJO
Kilka samochodów na niemieckich numerach skradziono w nocy z terenu Dolnego Śląska. Auta – głównie na niemieckich numerach rejestracyjnych – zniknęły, między innymi, ze Zgorzelca i Pieńska. W Hiszpanii z jeleniogórskiego tira ktoś „wyniósł” kilkanaście palet z telewizorami.

Ruch w interesie wyczuli nie tylko samochodowi złodzieje, którzy nie próżnują przed końcem 2007 roku i „dbają”, aby policyjne statystyki nie wyglądały zbyt optymistycznie.

Najbardziej chodliwymi w złodziejskich rękach pojazdami są volkswageny, później – BMW i audi. Ale przestępcy nie gardzą też pojazdami należącymi do średnio sytuowanych Polaków. Wciąż jeszcze nie brakuje „chętnych” na maluchy oraz cinquecento. Te ostatnie kradzione są głównie na części.

Wśród Niemców da się wciąż wyczuć fobię przed Polakami złodziejami. Turyści, którzy przed sylwestrem odwiedzają Jelenią Górę, często noszą swoje torebki na… piersiach. Przestrzega się ich przed kradzieżami na „wyrwę”, choć – jak podkreśla policja – takich przypadków zdarza się coraz mniej.

Jednak złodziejstwo nie jest przypisane tylko Polakom. Boleśnie i na własnej skórze odczuł to jeden z jeleniogórskich fotoreporterów, który podczas wycieczki na Wyspy Kanaryjskie stracił cały sprzęt warty około 50 tysięcy złotych.

Fatalne wspomnienia będzie miało także dwóch kierowców tira z Jeleniej Góry, którym – na jednym ze strzeżonych parkingów w Hiszpanii – nieznani sprawcy wynieśli z kontenera kilkanaście palet z… telewizorami. Jak to zrobili? Tego nie wie nawet hiszpańska policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koniec remontu tunelu

Oczyszczalnia w Szklarskiej Porębie do rozbudowy  

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~mobil 30-12-2007 10:56
my tez odczuwamy "goscinnosc" niemiecka kto jezdzi tranzytem ten wie o co biega.............wiec wolnoc Tomku w swoim domku nie musza przyjezdzac i pozbeda sie problemu tak jak oni mowia nam ze nie musimy jezdzic do niemiec
~max 30-12-2007 11:02
.... nieznani sprawcy wynieśli z kontenera kilkanaście palet z… telewizorami. Jak to zrobili? Tego nie wie nawet hiszpańska policja.... No jak to jak :)? sprzedali :) przeciez to polacy :P
~abt. 30-12-2007 13:49
KUDA SPIRT?? PRADALI !! A KUDA DZIENGI ?? PRAPILI!!
~ekipa z karpacza 30-12-2007 14:35
niemcy kradli podczas wojny polacy okradaja teraz ich:)
~Do"ekipa z karpacza" 30-12-2007 14:59
Nie wiedzialam, ze w Polsce wprowadzono stan wojenny...
~PLX 30-12-2007 15:18
no i dobrze im tak!!!!!!!! sie przejmować jakimiś................
~Do"PLX" 30-12-2007 17:11
Pewnie, ze dobrze. W mysl powiedzenia - zlodziej,pijak i prostytutka w kazdym ustroju czuje sie swietnie.
~kocham ten kraj 30-12-2007 18:50
wesoła i śmieszna jest ta nasza policja przeciez zlodzieji samochodowych z Karpacza i Szklraskiej oraz zagłębia złodziejstwa czyli Piechowic mozna policzyc na kilku palcach. A kto w Hiszpanii pociągnął telewizorki? To nie wiecie kto napewno kierowcy sami je popchali Ruskim. Czy sa jeszcze jakies pytania? Co do niemieckich turystow to uwielbiam tych polskich niemcow sa najbardziej niemieccy
~Pięć Dwa Dębiec 30-12-2007 20:23
wole polskie gów.o w polu, niż kwiatki w Neapolu. Pozdro dla krzyżaków
piipi 31-12-2007 12:57
.....mysle,ze powyzsze komentarz napisali "jelonkowi-zlodzieje",bo tylko zlodziej widzi to, tak jak napisal!...O Polsce "mowi sie" w swiecie - Kraj o szczegolnej goscinnosci!.Pytanie do was,tam powyzej...,czy do tej "goscinnosci"nalezy rowniez "obcego" okrasc......IMAGE JELONKI no,jakie jest?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

To było bezpieczne?

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
761
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%