MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Przed świętami na drogach – policja apeluje o rozsądek

Wiadomości: REGION
Środa, 24 grudnia 2008, 8:58
Aktualizacja: 8:58
Autor: TEJO
Jedna ofiara śmiertelna to bilans przedświątecznych wypadkowych statystyk. Mundurowi proszą kierowców, aby w czasie świąteczno–noworocznym zachowali wyjątkową czujność i jeździli rozsądnie.

W minionych dniach doszło na drogach regionu do jednej tragedii. W Kowarach na ul. Matejki na ogrodzonym terenie łąki z nieustalonych przyczyn został przejechany przez pozostawiony na poboczu, prawdopodobnie niezabezpieczony samochód ciężarowy marki Mercedes, 80-letni mężczyzna.

Samochód pozostawił wykonujący prace przy ogrodzeniu łąki mieszkaniec Kowar o trzy lata starszy od ofiary. Poszkodowany w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Jego życia nie udało się uratować. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Z kolei w Jeleniej Górze na skrzyżowaniu ulic Ogińskiego i Jordana kierująca samochodem marki Opel Astra, 36-letnia jeleniogórzanka potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 72-letnią kobietę. Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Szosie Czeskiej w Szklarskiej Porębie policjanci zatrzymali także 53-letniego woźnicę, który kierował zaprzęgiem konnym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”! Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na inny samochód jest przyczyną wielu zdarzeń. Apelujemy o rozsądek i wyrozumiałość – mówi nadkom. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolorowe wakacje w MDK

Bobry na Zabobrzu

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 24-12-2008 9:21
Wolniej przede wszystkim, dojedźmy my i dajmy dojechać innym na dzisiejszą wigilie. Wesołych Świąt!
~jelgór 24-12-2008 16:41
woźnica na podwójnym gazie, urocze; ciekawe czy pozwolili mu jechać dalej po pijanemu, czy zabrali konie na policyjny parking
~ 25-12-2008 12:30
Koń mądrzejszy od wożnicy on był trzeźwy i wiedział jak do domu ;). Jedno co powinno się zmienić przed świętami to zakaz ruchu pojazdów powyżej 3,5t których ładunek nie jest związany ze świętami ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Droga rowerowa w budowie

Interwencja w Jeżowie  

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2057
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%