MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Przed nami Światowy Dzień Snowboardingu

Wiadomości: Polska
Środa, 22 grudnia 2010, 19:06
Aktualizacja: Środa, 29 grudnia 2010, 0:02
Autor: MDvR
Fot. Wiktor Bąkiewicz archiwum
Miłośnicy szaleństwa na białym puchu też obchodzą swoje święto, 23 grudnia ma bowiem miejsce Światowy Dzień Snowboardu. Impreza obchodzona jest w 22 krajach na świecie, w Polsce jeszcze niestety nie, ale w niczym nie przeszkadza to polskim snowboardzistom, aby w odpowiedni sposób zaznaczyć swoją obecność na stoku.

Snowboarding to sport zimowy polegający na jeździe na desce snowboardowej połączonej z wykonywaniem różnych ewolucji, czasami skoków. Dyscyplinę wymyślił Amerykanin Sherman Poppen w 1965 roku. Snowboarding dzieli się na wiele konkurencji: slalom, slalom podwójny, slope style, half-pipe, big air i boardercross. Half-pipe polega na jeździe w specjalnej rynnie i wykonywaniu w niej różnych ewolucji, slope style to robienie trików na specjalnym torze, zawierającym skocznie, poręcze itp., a w big air chodzi o wykonywanie skomplikowanych ewolucji na dużej skoczni.

Snowboarding przyciąga coraz więcej zwolenników, najsilniejszą grupę stanowią osoby w wieku od 15 do 25 lat. Generalnie sprawa wygląda tak, że młodzi ludzie wybierają właśnie deskę, a nie narty, na stoku pojawia się też coraz więcej pań. Często zdarza się też tak, że niektórzy zaczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi od nart, ale w pewnym momencie nie widzą tam szans dalszego rozwoju i przesiadają się na snowboard. Będąc fanem deski wydaje mi się, że daje ona więcej możliwości, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych nart. Sama jazda to fantastyczne uczucie, nie jesteście niczym ograniczeni, możecie oderwać się od codzienności – zachęca Mateusz Sobieraj.

Jeśli chodzi o miejsca, gdzie możemy pojeździć na desce, lub dopiero co spróbować swoich sił w tej dyscyplinie, to możemy udać się m.in. do Karpacza, Szklarskiej Poręby, Zieleńca, Rzeczki. Więcej informacji dotyczących kosztów, wypożyczalni sprzętu, szkół snowboardowych dostępnych jest na stronach: www.zieleniec.pl, www.karpacz.net.pl, www.sudetylift.com.pl

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powrót imprez rowerowych

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spragnieni rywalizacji wrócili na tor w Siedlęcinie

Cieplickie place

Przetarg na kolejną stację

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
537
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%