MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Przed nami Mistrzostwa Polski XCM

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 23:49
Aktualizacja: 23:53
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Mistrzostwa Polski w maratonach zostają na Dolnym Śląsku. Rok temu krajowa czołówka walczyła o tytuły i medale w Jeleniej Górze podczas maratonu UCI, a teraz Mistrzostwa Polski odbędą się w Wałbrzychu, ponownie w ramach Bike Maratonu. Ponownie też impreza tej rangi zostanie rozegrana w górach, na trasie godnej walki o taką stawkę.

Wystarczy zameldować się 9 września pod Chełmcem, spojrzeć w górę, rzucić okiem na mapę i wszystko już będzie jasne. Trasa dystansu GIGA najeżona jest zjazdami i podjazdami, które zdają się nie mieć końca. Zresztą każdy kto już ścigał się w Bike Maratonie w Wałbrzychu wie jak wyglądają tutejsze trasy. Ta edycja Bike Maratonu znów pewnie zostanie uznana za jedną z najlepszych, najpiękniejszych i najtrudniejszych w roku. Przed Bike Maratonem długi finisz do końca sezonu - najpierw Wałbrzych 9 września, 23 września maraton w ramach Bike - Expo w Kielcach, a kultowy już, finałowy ścig w Świeradowie - Zdroju czeka nas 7 października.

Podczas Bike Maratonu w Wałbrzychu zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w maratonach MTB PZKol oraz Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha XCM i Mistrzostwa Polski Amatorów w maratonie MTB. Jak zwykle na Bike Maratonie - mamy trzy dystanse i wyścigi dla dzieci, który rozpoczną się po starcie "dorosłego" wyścigu. Start imprezy o godz. 11:00 z ulicy Ratuszowej, tuż obok Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua - Zdrój w Wałbrzychu, które jest współorganizatorem wydarzenia.

Krótko o trasach: dystans MINI - w sam raz na krótką przygodę z górami - 25 km i 650 m przewyższenia. MEGA - 50 km i 1750 m przewyższeń. GIGA - główny i koronny dystans - 72 km i 2550 m w pionie. Areną kolarskich zmagań w Wałbrzychu będzie masyw Chełmca i Trójgarbu.

Biuro zawodów - jak zwykle, czynne już dzień wcześniej od 16:00 do 21:00, a w dniu zawodów od godz. 8:00. Zapisy i informacje dostępne oczywiście również na http://bikemaraton.com.pl

Bike Maraton to nie jedyna sportowa atrakcja tego wrześniowego weekendu. Dzień po Bike Maratonie organizatorzy zapraszają w to samo miejsce biegaczy górskich, ponieważ właśnie w Wałbrzychu odbędzie się kolejna edycja cyklu biegowego Runner's World super Bieg, a o 11:00 10 września wyruszy w stronę Chełmca I Górski Półmaraton Wałbrzych.

- Jeszcze trwają wakacje i mieliśmy w związku z tym w kalendarzu Bike Maratonu krótką przerwę, ale czas najwyższy wrócić do pracy. Niektórzy pewnie wciąż z rozrzewnieniem wspominają ostatni start w Obiszowie, ale kolejne kolarskie wyzwania czekają i zbliżają się nieuchronnie, tym bardziej że wałbrzyskie Mistrzostwa Polski powinny godnie zwieńczyć sezon, zostawiając jeszcze jednak trochę miejsca na pozostałe jesienne imprezy. Jeszcze nie kończymy sezonu, a jego najciekawsze fragmenty wciąż przed nami - twierdzą organizatorzy.

Bike Maraton w Wałbrzychu już 9 września.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Zapuszczone okolice Drzymały

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Bobry na Zabobrzu

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Powrót imprez rowerowych

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2062
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%