MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Przed nami kolejny Karkonoski Puchar Sprintu

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 kwietnia 2018, 22:24
Aktualizacja: 22:25
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Już w najbliższy weekend – 7 i 8 kwietnia na basenie przy Szkole Podstawowej nr 11 odbędzie się VII edycja Karkonoskiego Pucharu Sprintu. Podczas zawodów pływackich uczestnicy wystartują na dwóch dystansach – 50 i 100 metrów stylem dowolnym, grzbietowym, motylkowym, klasycznym oraz stylem zmiennym na dystansie 100 m.

Ponadto drużyny wystartują w sztafetach stylem dowolnym oraz organizowane będą wyścigi australijskie. Zawody odbywają się w czterech kategoriach wiekowych. W tym roku ze względu na bardzo duże zainteresowanie zawody trwać będą po raz pierwszy dwa dni.

- Impreza z roku na rok staje się coraz większa i bardzo nas to cieszy. W tym roku mamy na przykład zawodników nie tylko z Dolnego Śląska, ale i z Wolsztyna czy Chorzowa. Jednak nasze zawody to nie tylko arena sportowej rywalizacji. To również doskonała okazja do wymiany doświadczeń i integracji środowiska pływackiego. Niezmiernie cieszy nas też fakt, że środowisko sympatyków pływania wciąż się powiększa. Przy organizacji zawodów pomagają nam nie tylko nasi trenerzy, ale i wolontariusze, rodzice klubowiczów oraz lokalne firmy. Stały wzrost liczby uczestników naszych zawodów pokazuje, że pływanie jest wciąż bardzo popularną formą uprawiania sportu - mówi Marcin Binasiewicz, trener KS Just Swim.

Dodamy, że pierwsze zawody odbyły się w 2015 roku i udział wzięło w nich 121 zawodników, w edycji w 2017 roku uczestniczyło już 476 zawodników. Zapisy na Karkonoski Puchar Sprintu trwają do czwartku, 5 kwietnia do godziny 24:00. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie klubu: www.justswim.pl/karkonoski-puchar-sprintu/

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Odpust na Śnieżce

Grand Prix Polonia 2020 za nami

Wbiegną na Przełęcz Okraj

Śmierć na żwirowni

Parking na... przejściu

Tenisowe zmagania przy Sudeckiej

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
661
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%