MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Przed Euro 2012: wyścig o unijne pieniądze

Wiadomości: REGION
Czwartek, 1 października 2009, 8:38
Aktualizacja: 8:38
Autor: Ania
Do Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej wpłynął wniosek inwestora, który w Jeleniej Górze chce tworzyć centrum pobytowe EURO 2012. Nie brakuje też chętnych na budowę hoteli i… kręgielni.

- O dotację wysokości ok. 3,6 mln złotych na przystosowanie jednego z jeleniogórskich hoteli do wymogów UEFA ubiega się przedsiębiorca spoza Dolnego Śląska. – tłumaczy Jolanta Cianciara , kierownik Działu Informacji i Promocji Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Wniosek przedsiębiorcy musi spełniać także wymogi UEFA. O tym, czy dofinansowanie zostało mu przyznane dowiemy się za dwa tygodnie.

O dotacje na rozbudowę infrastruktury turystycznej stara się osiem firm z Jeleniej Góry. Chcą one inwestować m. in. w Sosnówce, Siedlęcinie, Jagniątkowie i Mysłakowicach. Przedsiębiorstwa ze stolicy Karkonoszy znalazły się wśród 306 innych, starających się o dofinansowanie. Do podziału jest 122 miliony złotych. Pieniądze otrzymają firmy, których projekty zostaną najlepiej ocenione.

Przedsiębiorstwa z Jeleniej Góry planują inwestycje, których łączna wartość wynosi 41 milionów złotych. Ich zamiarem jest otwarcie hoteli i kręgielni, rozbudowa bazy noclegowej, a nawet tworzenie szkoły górskiej. Mają szansę na dofinansowanie do 60 procent poniesionych wydatków. Jeżeli projekty każdego z nich zostaną dofinansowane, otrzymają w sumie 18 milionów złotych. Czy tak faktycznie będzie, dowiemy się za trzy miesiące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Papierosowy gang rozbity

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Dachowanie w Radomierzu

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Smacznego! 1-10-2009 8:57
Nic z tego, wszystko zeżre Wrocław! Chyba,że jakiś ochłap spadnie z wrocławskiego stołu. Wtedy stado rzuci się sobie do gardeł i może komuś coś się uda chwycić. Życzę smacznego.
rymcycymcy 1-10-2009 10:08
Dajcie spokój ...jeszcze przyjedzie tu zgraja kibiców i co wtedy ? :)
~jak na tym tle wygląda nasze miasto? 1-10-2009 11:29
Uważam, że Jelenia Góra pod wodzą obecnej ekipy straciła niepowtarzalną szansę na dotacje unijne. Na co przez ostatnie 3 (słownie: trzy) lata pozyskano środki unijne?? Odp. znajdziemy na oficjalnej stronie miasta: http://um.jeleniagora.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=74&Itemid=62&lang=pl 1. Transgraniczna współpraca miast partnerskich w obchodach jubileuszu 900 - lecia Jeleniej Góry, 2. Iluminacja zabytkowych obiektów Traktu Śródmiejskiego w Jeleniej Górze, 3. Transgraniczna Akademia Samorządowa. Pozostałe wyszczególnione na stronie projekty zawdzięczamy poprzedniej ekipie rządzącej. Dlaczego zmarnowano bezpowrotnie najlepsze lata na dofinansowania dużych przedsięwzięć? Dlaczego zrezygnowano z walki o unijne pieniądze na gotowe projekty realizowane przez poprzedników, dla przykładu: modernizacja DK nr 30 (w granicach miasta) z dobudową pasa ruchu dla pojazdów wolniej jadących pod górę, budowa łącznika pomiędzy ul. Spółdzielczą a Wolności i Wojewódzką z estakadą (nie chodzi mi o II etap obwodnicy południowej), przedłużenie ul. Spółdzielczej do ul. Lubańskiej (tu akurat urzędnicy przegrali dofinansowanie z własnej niewiedzy, że zmieniły się przepisy i należało przedstawić jeszcze warunki środowiskowe), budowa obwodnicy północnej - obejście Maciejowej, itd., itd. ... Te i wiele innych projektów trafiło do kosza. Dlaczego? Tylko do 2013 r. można uzyskać znaczne środki unijne...
~część 1 1-10-2009 11:29
Uważam, że Jelenia Góra pod wodzą obecnej ekipy straciła niepowtarzalną szansę na dotacje unijne. Na co przez ostatnie 3 (słownie: trzy) lata pozyskano środki unijne?? Odp. znajdziemy na oficjalnej stronie miasta: http://um.jeleniagora.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=74&Itemid=62&lang=pl 1. Transgraniczna współpraca miast partnerskich w obchodach jubileuszu 900 - lecia Jeleniej Góry, 2. Iluminacja zabytkowych obiektów Traktu Śródmiejskiego w Jeleniej Górze, 3. Transgraniczna Akademia Samorządowa. Pozostałe wyszczególnione na stronie projekty zawdzięczamy poprzedniej ekipie rządzącej.
~część 2 1-10-2009 11:30
Dlaczego zmarnowano bezpowrotnie najlepsze lata na dofinansowania dużych przedsięwzięć? Dlaczego zrezygnowano z walki o unijne pieniądze na gotowe projekty realizowane przez poprzedników, dla przykładu: modernizacja DK nr 30 (w granicach miasta) z dobudową pasa ruchu dla pojazdów wolniej jadących pod górę, budowa łącznika pomiędzy ul. Spółdzielczą a Wolności i Wojewódzką z estakadą (nie chodzi mi o II etap obwodnicy południowej), przedłużenie ul. Spółdzielczej do ul. Lubańskiej (tu akurat urzędnicy przegrali dofinansowanie z własnej niewiedzy, że zmieniły się przepisy i należało przedstawić jeszcze warunki środowiskowe), budowa obwodnicy północnej - obejście Maciejowej, itd., itd. ... Te i wiele innych projektów trafiło do kosza. Dlaczego? Tylko do 2013 r. można uzyskać znaczne środki unijne...
diablica 1-10-2009 14:43
te kręgielnie to dobry pomysł ;>
~do Smacznego 1-10-2009 16:28
Zmarnowano pieniądze na modernizację Alei Wojska Polskiego. P.Obre... wolał wybrać slamsy-tam szybciej widać efekty
piipi 1-10-2009 19:22
.."a mnie sie marzy .." .. taka fajna nocna Internet-Café !
~ZABOBRZANIN 1-10-2009 22:03
Toczenie kulek jest za darmo... bez dofinansowania !
~Oczywiscie Popularyzacja Pilki noznej To Jest To 1-10-2009 22:11
Yes Yes Yes
~Trzy grosze... 2-10-2009 3:43
...do 11:29 /11:30...bezcelowe sa zabiegi o dobre plony, gdy gospodarz kiepski i ziarno zle posiane...
teessi 4-10-2009 19:41
Renowacja slamsów także potrzebna, ale jedno nie przeszkadza drugiemu, W.Polskiego i Zamenhofa także należy rewitalizować, bo się rozleci. Może ktoś z UM to czyta. Będę pisać do znudzenia, choć tam nie mieszkam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie nowa siedziba

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Przebudowa chodnika

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%