MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Przeciwko dzikim wysypiskom śmieci

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 3 stycznia 2008, 8:39
Aktualizacja: 8:40
Autor: Angela
Fot. TEJO
Kupiłeś nowy telewizor, a chcesz wyrzucić stary? Nie zostawiaj go byle gdzie. W Jeleniej Górze powstał specjalny punkt dobrowolnego gromadzenia odpadów.

Otworzyło go Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jeleniej Górze w celu wywiązania się z obowiązków oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Jeleniej Góry. Punkt powstał na terenie MPGK przy ul. Wolności 161/163.

– Przyjmowane są tam nieodpłatnie odpady pochodzenia komunalnego dostarczane przez osoby fizyczne mieszkające na terenie miasta Jelenia Góra, legitymujące się dokumentem potwierdzającym miejsce zameldowania – podało MPGK.

Do tego punktu przyjmowane są wybrane odpady z grupy 20, mające charakter zarówno odpadów niebezpiecznych jak również odpadów innych niż niebezpieczne, takie jak: zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, baterie i akumulatory, odpady niebezpieczne inne czyli opakowania po farbach, lakierach i tym podobne, tworzywa sztuczne (inne niż PET), makulatura, szkło budowlane oraz odpady wielkogabarytowe.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.mpgk.jgora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Węzeł przesiadkowy na Osiedlu Orlim gotowy

Rowerowa serpentyna

Wystartował Skok w blok  

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~edek 3-01-2008 10:31
Społeczeństwo się bogaci chyba czas najwyższy pomyślec o organizacji wystawek takich jakie od wielu lat organizują nasi sąsiedzi zza Odry. Napewno dużo z tych rzeczy którch juz nie potrzebujemy przyda się na wschodzie.
~abazy 3-01-2008 11:42
A moze redkacja Jelonki zajelaby sie tak okolo 1 mln zlotych strat jakie pod wodza pana Kasztelana ponioslo MPGK w tym roku? Wiele ciekawych faktow mozna znalezc, nie tylko takie, ze ktos otworzyl punkt przyjmowania sprzetu AGD, ktory jest otwarty od 3 lat i nigdy nie byl zamkniety... A na dodatek, o przynaleznosci do wspolnoty samorzadowej decyduje fakt zamieszkania a nie zameldowania i wymaganie meldunku jest niezgodne z prawem, ale to pikuś przy fatalnej sytuacji finansowej w MPGK, banka w plecy, to jest temat!!
~jelonek 3-01-2008 15:33
Przydał by sie wywóz dużych smieci (typu: kanapy, materace szafki i inne) na przykład raz w miesiącu duzy samochód zbierałby takie trudne do zutylizowania odpady dla zwykłego uzytkownika małego kubła na śmieci przy donku jednorodzinnym.
~Paszczak 3-01-2008 18:46
Przyda się. A przede wszystkim takim osobom jak takich dwóch brudasów, którzy w minioną sobotę przyjechali Żukiem nr rej. DJ 22583 i w lesie na trasie między Wojanowem a Karpnikami wywalali jakieś stare pralki i lodówki. Skandal.
~wiem 3-01-2008 20:42
Mpgk to dno

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szlakiem Cystersów

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Święty Benon w Muzeum Karkonoskim

Stalowe rumaki w Karpaczu

Akcja "Bezpieczne wakacje"

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
507
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%