MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Przeciwko bandytyzmowi w Janowicach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 23 czerwca 2009, 8:26
Aktualizacja: 9:04
Autor: TEJO
Rosnąca fala przestępczości zaniepokoiła samorządowców w Janowicach Wielkich. Wczoraj obradowała nadzwyczajna sesja miejscowej rady gminy, na którą zaproszono przedstawicieli policji jeleniogórskiej. Nie jest wykluczone, że rządzący gminą „kupią” etat dodatkowego policjanta.

Od początku roku 2009 na terenie gminy Janowice Wielkie odnotowano 24 przestępstwa. Z tego wykrytych zostało 11 spraw. – Aktualnie policjanci pracują nad kradzieżą z włamaniem do banku oraz kradzieżą kabla miedzianego na stadionie. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 19-letniego sprawcę kradzieży z włamaniem do świetlicy i baru – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Na sesji radni przedstawili swoje oczekiwania w sprawie poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Dyskutowano także nad wspólnymi działaniami policji i samorządu gminnego na rzecz bezpieczeństwa.

Wójt oraz radni rozważają sfinansowanie w przyszłości etatu kontraktowego dzielnicowego, który pełniłby służby w gminie wraz z sierż. sztab. Bogusławem Binkiem. Dzielnicowi ściśle współpracuje z policjantami pionu kryminalnego, a służby na terenie gminy pełnią policjanci jeleniogórskiej drogówki oraz prewencji.

Z strony policji jeleniogórskiej w sesji udział wziął Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze – insp. Zbigniew Ciosmak oraz komendant Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze podinsp. Andrzej Zygulski. Był także dzielnicowysierż. sztab. Bogusław Biniek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uwaga na oszustów – podają się za funkcjonariusza CBŚP

Zatrzymany za serię przestępstw

Zuchwała kradzież

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~... 23-06-2009 8:58
"Rosnąca fala przestępczości zaniepokoiła samorządowców Janowicach Wielkich." - ..... w Janowicach Wielkich lub Janowic Wielkich.
~z Janowiców Wielgaśnych 23-06-2009 10:42
Przestępczość jaka by nie była i gdzie, powinna być skutecznie eliminowana. Sam jestem mieszkańcem Janowic i cholera mnie bierze, jak widzę tych wyrostków stojących pod sklepami z butelką piwa w ręku. Policja przejeżdża obojętnie ograniczając się do zatrzymania rowerzysty, bo to łatwiejsze. Te zdegenerowane małolaty pod wpływem kilku promili niszczą znaki drogowe, tablice informacyjne, kosze na śmieci i wymieniać by tu długo. Straszą, szantażują, wymuszają i nikt im nie podskoczy, bo każdy drży o własne zdrowie i mienie. A policja wie kto, wie kiedy ale sam przejazd radiowozem przez wiochę niczego nie zmieni. Z resztą co tu tłumaczyć. Każdy wie jak u nas wygląda walka z "nieletnią" przestępczością. ( Choćby na przykładzie szkoły nr 11 ). Mam jednak nadzieję, choć wprawdzie zostały mi jej już tylko strzępki, że wreszcie się to zmieni...
~ 23-06-2009 11:32
do post z 10:42,chyba mozna to zglosic wyzej ze patrol policyjny przejezdza i nie reaguje na malolatow pijacych piwo,widze ze chyby wszyscy sie ich boja, a oni sie smieja ze nikt im nic nie zrobi,tylko patrzec jak kogos skrzywdza,to wtedy bedzie akcja na skale swiatowa
Cień 23-06-2009 20:59
Policja ma to wszystko w...
~lol 28-06-2009 21:06
wszystkie kradzieze w janowicach to sprawa ludzi z myslakowic
~ 2-07-2009 21:25
Taka piękna miejscowosć,duża-urocza i cudna.Macie tyle problemów,kradzieże,pijaństwo, i tyle nie wyjaśnionych przypadków smiertelnych-?wiem o pięciu/ostatnie-trzy lata.Tylko nie mówcie że nie ma na to pieniędzy.To do mądrych głów z Janowic i Jeleniej.CZEMU W TAKIEJ MIEJSCOWOŚCI NIE MA KOMISARJATU?Był i go zlikwidowali.Zanim przyjedzie policja z Jeleniej-ŻEGNAJ PAMELO/PO FAKCIE.Jak przywrócicie-komisarjat-gwarantuje wam,więcej turystów i spokuj mieszkańców.Wiem o tym.A dzielnicowy-niech sobie kupi gwizdek i głosniej gwizda na kolarzy- po piwku.Wstydze się że doczekałem takich-niebezpiecznych moich Janowic.Ruszcie te mózgi-mieszkancy chcą posterunku-czynnego.Pozdrawiam wszystkich mieszkańców.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
355
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%