MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przebudowa zatok MZK i nowa ul. Ogińskiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 5 listopada 2012, 7:31
Aktualizacja: 7:32
Autor: Angela
Węzeł przesiadkowy na ul. 1–go Maja przy PKP, dwie pętle końcowe na ul. Łomnickiej i Podgórzyńskiej oraz przebudowa ul. Ogińskiego w Jeleniej Górze – na zaprojektowanie takich zadań obecnie miasto ogłosiło przetargi. Na początku przyszłego roku powstanie dokumentacja i kosztorys tych inwestycji. Kiedy rozpoczną się roboty? To będzie zależało od tego, czy będą na ten cel pieniądze.

W ramach węzła przesiadkowego na ul. 1-go Maja przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni, zatok przystankowych i miejsc postojowych, a także kanalizacja. Wyremontowane zostanie pozostała część chodników, które będą miały nawierzchnię bitumiczną (większość jest obecnie przebudowywana). Przy drodze stanie 38 słupów oświetleniowych. Postaną także trzy elektroniczne informacje ruchu autobusów.

Przy budowie pętli końcowych na ul. Łomnickiej i Podgórzyńskiej wybudowane będą pętle autobusowe dla komunikacji miejskiej (MZK) z mieszanki bitumicznej, perony dla wsiadających i wysiadających z kostki betonowej, oświetlenie, wiaty przystankowe z elektroniczną informacją ruchu autobusów, po sześć miejsc postojowych dla samochodów osobowych i kanalizacja deszczowa.
Drugim zadaniem będzie natomiast przebudowa ulicy Ogińskiego w Jeleniej Górze na odcinku od węzła Zabobrze (ulica Legnicka) do skrzyżowania z ulicą Różyckiego. Poza nową nawierzchnią powstaną tu drogi rowerowo – piesze i nowe oświetlenie.

Do przetargu na projekt tych inwestycji chętni mogą się zgłaszać do czwartku (8.11.2012).
Dokumentacja projektowa dla węzła przesiadkowego na ul. 1-go Maja oraz pętli końcowych na ul. Łomnickiej i Podgórzyńskiej ma być gotowa do 15.03.2013 r., a projekt przebudowy ul. Ogińskiego do 30.04.2013 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Groźna kolizja na Wolności

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

O przemianie byłego więźnia

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~rowsss 5-11-2012 7:53
Na Oginskiego "drogi rowerowo-piesze" ? co to jest ?. Jakis nowy wynalazek w Jelonce ?
~do rowss 5-11-2012 8:15
W czym problem? Co Ci drogi pieszo rowerowe przeszkadzają?
~exxon 5-11-2012 9:25
a ul wojewódzka jaka jest taka zostanie,wąska i brak poboczy
~hen 5-11-2012 9:28
na ul. 1-go Maja słupy oświetleniowe wymieniano w latach 90-ych ubiegłego wieku. Czy są naprawdę w kiepskim stanie? W Jeleniej są słupy, które pamiętają Gebelsa
~HaHa 5-11-2012 10:30
Najlepiej wydawać w błoto pieniądze, które dla przykładu mogą zostać wykorzystane na remont ul. Wojewódzkiej, gdzie jezdnia jest zbyt wąska i brakuje tam poboczy. Na ul. Wojewódzkiej z ledwością wymijają się samochody osobowe, nie wspominając już o tym, jak z przeciwnej strony jedzie ciężarówka do hurtowni budowlanych. Ale co tam, ważne że kasa zostanie wydana i będą premie...
~ANONIMUS 5-11-2012 10:57
UDERZ W STÓŁ A MALKONTENCI SIĘ ODEZWĄ !!!
~**chipo 5-11-2012 11:45
~ANONIMUS ...nie odzywają się malkontenci, a ludzie, którzy po prostu po mieście jeżdżą. Sam też się dziwię, że do przebudowy planuje się ulicę Ogińskiego, choć jak do tej pory dobrze spełnia w obecnym kształcie swoje funkcje, a pomija się ulicę Wojewódzką, która po modernizacji Karola Miarki stała się wręcz niebezpieczna, ze względu na jej szerokość. Nie trzeba być specjalistą, by zobaczyć rozjeżdżone, dziurawe pobocza na tej ulicy od Karola Miarki do Ceglanej. Czy musi tam dojść do jakiejś tragedii, by problem ten został zauważony przez MZDiM ?
~HaHa 5-11-2012 12:06
~ANONIMUS: Zapraszam na ulicę Wojewódzką i jak taki mocny z buźce jesteś, to pojedź tam osobówką i wymiń się z ciężarowym albo innym osobowym. Wiem co piszę i problem jest mi bardzo dobrze. Jak widać lubisz POpierać marnotrawienie publicznych pieniędzy.
~pomocy 5-11-2012 12:32
Jezdze Panda,jezdze tez Kamazem,i jak do tej pory nie nialem problemu przy mijaniu sie na ul wojewodzkiej,ale innym moze sprawia to problem SORKI
~rowsss 5-11-2012 13:49
Chodzi mi o to, ze nie ma czegos takiego jak "droga rowerowo-pieszapieszo rowerowa". No moze w czyjejś glowie jest ale nie w polskim prawie.
~ 5-11-2012 14:04
Pomocy - dodam do twego wpisu dla placzkow ze - kiepskiej tancerce majtki w kroku sa zawada.
~jelenia 5-11-2012 14:38
Nie wiem po co ten przetarg, jak i tak wiadomo, że tradycyjnie wygra słynne Kółko z Siedlęcina.
~nie NIE !! 5-11-2012 18:31
To nie możliwe. Przy dworcu kolejowym TYLKO 6 miejsc Parkingowych dla osobówek. Nie długo będą jeżdzić pociągi z szybkością PKS. I gzie wtedy będą parkować kierowcy w krzakach na Krakowskiej. Jak wrócę pociągiem z Wrocka to już o moim autku chyba zapomne !! Tam trzeba zwiększyć ilość miejsc Parkingowych. Przecież idziemy w kierunku turystyki. Będą po nich przyjeżdzać samochodami. Myślenie nie boli !!
~ANONIMUS 6-11-2012 9:20
**chipo i haha >> no bardzo was przepraszam, "macie rację" akurat jako zawodowy kierowca z kat. BCDE jeżdżący na co dzień pojazdami użytkowymi typu zestaw ciągnik + naczepa i autobus + na co dzień osobówką akurat mam prawo nie wiedzieć jak wyglądają drogi w tym mieście, tym bardziej jako mieszkaniec Cieplic zwłaszcza nie znam ul.Wojewódzkiej ,buuuhahaha.. Czy gdzieś w mojej wcześniejszej wypowiedzi dostrzegliście jakąkolwiek negację dotyczącą przebudowy tejże ulicy..? Dopowiedzieliście sobie to. Fakt jest tam wąsko i kręto, ale jadąc zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem da się bezpiecznie przejechać, a w niedalekiej przyszłości zapewne i ona doczeka się przebudowy o czym jakiś czas temu już pisano. Neguje jedynie wasze malkontenctwo i arogancję na forum !!!
~**chipo 6-11-2012 9:52
~ANONIMUS nie jestem żadnym arogantem ani malkontentem, po prostu wyrażam swoją opinię, a że z nią się nie zgadzasz - trudno. Zgodnie z oznakowaniem na Wojewódzkiej, może na nią wjechać każdy pojazd, nawet autobus czy ciągnik z naczepą (bo nie ma tam żadnych ograniczeń), ale nie oznacza to automatycznie, że ulica ta jest przystosowana do przejazdu takich pojazdów, szczególnie na odcinku od hurtowni budowlanej do Karola Miarki, a przejazd tam zestawem nie ma żadnego związku ze zdrowym rozsądkiem. Bo raz się uda i nikogo nie trafisz z naprzeciwka, a następnym razem będziesz wymuszał na innych ucieczkę na pobocze. Szczerze mówiąc chciałbym zobaczyć jak wygląda bezpieczny przejazd dwóch ciągników z naczepami na tamtym odcinku jadących naprzeciw siebie, bez radyjka.
~ANONIMUS 6-11-2012 11:07
**chipo >> ale ty dalej nie rozumiesz że ja nie mam nic przeciwko aby zrobili tą ulicę, choć prawdopodobieństwo spotkania tam dwóch mijających się ciężarówek jest jak trafienie "szóstki" w totka,to jednak przejazd dwóch ciężarówek tą ulicą może i trudny ale jest możliwy. Mimo wszystko uważam że wszelkie przebudowy i inne inwestycje drogowe bądź związane z poprawą infrastruktury komunikacyjnej są potrzebne i neguje jedynie każde negatywne podejście do tego rodzaju inicjatyw. Zauważyłem, że każdy artykuł w którym mowa jest o jakiejkolwiek inwestycji w tym mieście budzi negacje i malkontenctwo i tak: galerie - NIE, bo kto będzie kupował? zakłady - NIE, bo turystyka, hotele - NIE bo śmieciowe umowy o pracę i wyzysk, drogi - NIE , bo środowisko, żabki i cietrzewie! ZRÓBMY TU SKANSEN !!!
~**chipo 6-11-2012 12:03
~ANONIMUS nic nie trzeba robić bo tu już jest skansen :) szkoda bić piany i tak nikt decyzyjny nie czyta tego co tu się wypisuje. Inwestycje drogowe przeprowadzane są wbrew mierzonym przepływom pojazdów przez GDKiA ...Nie sądzę również, by drogowe inwestycje miejskie były przeprowadzane na podstawie jakichkolwiek badań przepływów... ot taka sztuka dla sztuki vide Al. Solidarności, która w niedokończonym kształcie cieszyć nas będzie jeszcze długie lata.... A co do szóstki w Lotto... no... życzę jej i Tobie i sobie :D
~ANONIMUS 6-11-2012 12:11
OK, trochę racji ci przyznam, prawdopodobieństwo czytania tych naszych wypocin przez włodarzy jest nikłe ale jeśli nie będziemy się odzywać i będziemy całkiem obojętni na to co dzieje się dookoła nas, to dno w którym tkwimy w końcu się oberwie i nasz skansen zamieni się w czarną dziurę. Al. Solidarności to I etap, nie zawsze jest kasa na całość, od czegoś trzeba zacząć, żeby móc kontynuować dalsze etapy..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ktoś zniszczył choinki

Coraz bliżej święta

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

"Dobra zmiana” na parkingach  

Opłatek "Maltański" w Pałacu Staniszów  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
994
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%