MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Przebudowa ścieżki rowerowej przedłuża się

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 16 września 2015, 7:55
Aktualizacja: Wtorek, 22 września 2015, 16:22
Autor: Katarzyna Pruś
Fot. Katarzyna Pruś
Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na ukończenie zabobrzańskiej ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż ulicy Ogińskiego w Jeleniej Górze. Termin zakończenia robót zaplanowano na 8 września. W ciągu siedmiu dni, tj. do 15 września, budowla miała zostać oficjalnie odebrana. Nasz Czytelnik poinformował nas, że końca prac na razie nie widać…

Powstająca ścieżka rowerowa wykonywana jest w ramach zamówienia publicznego polegającego na wykonaniu robót budowlanych pod nazwą ”Przebudowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Ogińskiego – włączając Zabobrze w system istniejących dróg rowerowych w Jeleniej Górze”. W ogłoszonym przez Miasto Jelenia Góra przetargu nieograniczonym wygrała firma budowlana „KAMA”. Szacowana wartość zamówienia to powyżej 30 000 euro, z czego część pokryją fundusze unijne.

W dostępnym na stronie UM Jeleniej Góry BIP-ie możemy znaleźć projekt umowy między zleceniodawcą, czyli Miastem Jelenia Góra, a wykonawcą robót. Zgodnie z umową mieszkańcy już dziś (16.09) powinni w pełni korzystać z oddanej do użytku ścieżki pieszo-rowerowej. Nasz Czytelnik, niestety, miał rację. Tymczasem ścieżka to nadal plac budowy.

Ciągnący się od strony sklepu „Jubilat” trakt jest już pokryty warstwą asfaltu. Nie ukończono jednak pobocza, na którym co parę metrów można napotkać górkę skruszonego asfaltu czy niewykorzystanych betonowych płyt. Idąc dalej, jesteśmy zmuszeni poruszać się po podłożu jedynie przygotowanym pod wylanie asfaltu, a już po kilku metrach zatrzymuje nas znak zakazu wstępu. Choć za znakiem zakazu trwają intensywne prace budowlane, to pieszy lub rowerzysta staje w tym momencie nie tylko przed barierką uniemożliwiającą wejście, ale także przed niemałą zagadką. Znak wyraźnie zakazuje nam dalszego poruszania się tą drogą, ale nikt, ani nic nie wskazuje, gdzie można iść dalej. Pozostaje nam przejść po łące przy pobliskim kiosku i skręcić z trasy lub, łamiąc przepisy drogowe, przejść wprost przez ruchliwą jezdnię, na drugą stronę pobocza, gdzie i tak nie ma chodnika.

W urzędzie miasta dowiedzieliśmy się, ze termin realizacji zadania został przedłużony do 08 października z uwagi na wykonywane w obrębie placu budowy prace instalacyjne na sieci wodociągowej na zlecenie PWIK WODNIK. Ponadto prowadzone też były prace związane z przebudową sieci ciepłowniczej. Prace te kolidowały z realizacją robót drogowych, dlatego też nastąpiło opóźnienie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Leśnicy posprzątali, sprawcy zapłacą

Śmieci zaleją gminę Podgórzyn?

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~chinczyk 16-09-2015 8:16
Powoli , powoli , od strony Jubilata to jest Waszym zdanie asfalt ? To jest śmiech na sali na nie asfalt , ktoś to "położył" tę nawierzchnie powinien wroćić do szkoły czy jakoś tak. Rowerem ma pojedzie się średnio komfortowo, już nie wspomnę o rolkach, czy nartorolkach które coraz bardziej popularne są w naszych stronach ...
~magisterek inżynierek 16-09-2015 9:07
to co jest wylane od Jubilata to chyba tylko warstwa wiążąca pod główną warstwę ścieralną... przecież tam normalnie kruszywo z podbudowy prześwituje.... A co do innych prac, tj. Wodnika i sieci ciepłowniczych, to chyba już dawno skończyli... poza tym nie robili na całości tylko na niewielkich kawałkach, a wtedy firma KAMA mogła spokojnie robić coś innego. Szkoda że wygrał to taki kogucik a nie jakaś konkretna firma, bo pewnie dawno byłoby skończone. jadę tamtą drogą 4 razy dziennie, średnio co 2 godziny. O ile wogóle widać pracowników firmy, to siedzą zwykle i się obijają. no może trochę teraz przyspieszyli bo termin goni. Ale przez długi czas wiatr tam hulał... Zero organizacji, większość tych pracowników to chyba z łapanki, sądząc po zachowaniu i ubraniu. Gdzie obuwie robocze z blachą ?
~12345678 16-09-2015 9:08
to nie jest ścieżka rowerowa - to ścieżka rowerowo-piesza. rowerzyści są gośćmi na chodniku. z tego co widać praca skupia się tylko na wymianie nawierzchni. znaki poziome i pionowe w nieładzie, krawężniki wciąż nie są płaskie i przejścia dla pieszych zamiast przejazdów rowerowych. amatorszczyzna!! I oczywiście trzeba się męczyć po tym chodniku rowerem bo inaczej mandacik za jazdę po jezdni. antyrowerowa jelenia góra!!!!!
~zaboberek 16-09-2015 9:10
Jedna wielka granda z tą ścieżką.Czy ktoś z UM w ramach nadzoru inwestycyjnego widział ten "postęp" prac?Na początku,pracowało tam kilkunastu robotników,teraz jest dwóch,trzech i pracują w/g PRL-owskiej metody:Trzech stoi a czwarty się patrzy. Ktoś miał odwagę napisać o położeniu warstwy asfaltu.Ludzie trzeba nie mieć ani grama wyobraźni,żeby tak napisać.Toż to księżycowy krajobraz.Takiego partactwa jeszcze nie widziałem,a już trochę żyję.
~moniaaa 16-09-2015 9:39
Niby jak tam jezdzic rowerem. Od strony jubilata jest tak polozony asfalt ze przeswituja kamienie z podkladu a studzienki sa tak zapadniete, ze jadac rowerem mozna zrobic sobie krzywde. Tyle kasy wywalone w bloto. Tego nikt bie nadzoruje?
~ 16-09-2015 9:41
Zaboberku, UM gowno obchodzi ta inwestycja, oni tam nie mieszkaja, wiec po kiego beda zawracac sobie dupe. Popatrz wokol ratusza, przy ICH prywatnych zabudowach. Szkoda mowic. To dziadostwo udajace rzadzacych. Ich dzien SZAKALA to dzien zgarniania comiesiecznych multi profitow, to ich cel, nie jakas sciezka.
~benekk 16-09-2015 9:44
Będzie tak jak z remontem zameczku na zabobrzu.....już 2 lata naprawiają dach. Co za głąby nadzorują te remonty.......
~negus 16-09-2015 10:15
Przez większość czasu mogli spokojnie robić chodnik, WODNIK im wcale nie przeszkadzał bo roboty miał na krzyżówkach na wysokości szpitala, poza tym gdzie nadzór i gdzie Państwowa Inspekcja Pracy - pracownicy bez ubrań roboczych bez obuwia roboczego. Właściciel KAM-y powinien dostać kary za nieprzestrzeganie przepisów BHP oraz karę za przedłużenie robót. Ścieżka na zimę, kpina. Asfalt wylany od Jubilata to jakaś abstrakcja, kierowca rościełacza uczył się rozkładać asfalt albo był tak zdenerwowany bo cały czas latał koło niego właściciel w klapach. Masakra. Poza tym co powiedzie o firmie PARYS, która pięknie psuje ul. Wrocławską, kolejna firma która łamie przepisy BHP i psuje drogę za duże pieniądze. Trzeba będzie wystąpić do miasta o odszkodowanie za jazdę po studziennych hopkach z asfaltu
~ 16-09-2015 11:10
ojojoj budowa ścieżki dla rowerzystów się przedłuża, w tym kraju wszystko się przedłuża co wy rowerzyści chcielibyście żeby dla was wyjątki robić ?????????????????????????????? nasłuchaliście się że rower eko i w ogóle i wydaje się wam że jesteście panami świata co widać po waszym chamstwie wobec pieszych (polecam lekturę art 33 ruchu dr. i jest on sprawiedliwy gdyż większa prędkość oznacza odpowiedzialność za wolniejszych) ponoć kierowcom też dogryzacie o wiele więcej niż oni wam
~Marcel_SPG 16-09-2015 11:15
Jak zwykle nienapchanym Blokersom wszystko się należy!!! Byle szybko. Byle za darmo dla nich.
~xxx 16-09-2015 13:19
tylko ze wodnik zakonczył swoje roboty juz dawno a od paru dni nie widac zeby ktoś coś robił przy tym chodniku
~lusia5 16-09-2015 13:51
Kto zaprosi PANÓW z miasta na OBJADEK z kasiorką!
~Dociekliwy_ 16-09-2015 14:38
Jeżeli te roboty będą odebrane skutecznym odbiorem , to sprawa nadaje się do Prokuratury.Warstwa asfaltu o różnej grubości , bo jak mówił p. Bigus korytowanie podłoża jest na bogato.No to warstwy asfaltu , do wysokości brakuje i będzie do obrzeży bibuła.Zresztą obrzeża jak przewidziałem klawiszują , bo betonowanie szwankuje na długości. Wersja oszczędnościowa , gwarancja pewnie krótka , za chwile będą po zimie naprawy i tak w kółko.Oczywiście jak wszędzie, winnych fuszery nie ma !
~rowsss 16-09-2015 16:40
Niech robia, napewno bedzie troche lepiej niz bylo. Obowiazku jechania po tym rowerem i tak nie ma, to tak dla scislosci dla niedoinformowanych. Teraz ich nie widac bo dlubia na koncu chodnika kolo galerii.
~Yrezi Rewor 16-09-2015 17:59
Cierpliwosci, a pieknie bedzie:-) Pozdrawiam:-)
~Boss 16-09-2015 18:25
Co to znaczy ...przetarg nieograniczony wygrała firma Kama szacowana wartość zamówienia to powyżej 30 000 euro ...czy ktoś z państwa spotkał się z taką sytuacją przychodzi do was wykonawca i mówi to będzie pana panią kosztowało powyżej 30 tysięcy nie rozumiem tego przecież to może być 31 tysięcy a może być 100 tysięcy ,milion
~do Boss 16-09-2015 19:30
Prawo zamowien publicznych. Przetarg obowiazkowo przy zamowieniu powyzej 30 tys euro. Zamawiajacy sam szacuje koszt pozniej oglasza przetarg itd. Cena na zakonczeniu przetargu moze byc rozna niz szacunek ...
~ 16-09-2015 19:32
Wy tow. z PO oddacie to tuż przed wyborami,pokażecie jak to dobrze działacie dla ludzi,to czysta bolszewia.To są wasze chwyty wyborcze,ludzi macie i ich dobro macie w zadku.
~Zabobrzebobrze 16-09-2015 19:41
Gdyby ktoś wiedział co tak naprawdę się dzieje na budowie i kto tak naprawdę tam pracuje wiedział by że połowa pracowników jest innej firmy tak jak i busy owej firmy . Osoba nadzorująca ten syf w nosie ma inspektorów ważne żeby było zrobione byle jak byle srak .
~ufoludek 16-09-2015 20:19
Widziałem jak owi chlopacy z innej firmy uwijali się w ukropie(upal, nie upal), a wam (PESYMISCI) jak zawsze nikt nie dogodzi . Szacunek dla was chlopaki.
~Anoniminus 16-09-2015 20:27
Wypadałoby by Pan Wandzel & Bigus zadali sobie trud i skontrolowali postęp na budowie. Do tego należy do publicznej wiadomości, czyli w mediach podać z imienia i nazwiska Kierownika budowy i Inspektora nadzoru z ramienia miasta.
~Misiakowy 16-09-2015 21:15
Panie i Panowie. Ta firma zrobiła JEDNĄ WIELKĄ FUSZERKĘ!!!!!! Jak najtańszym kosztem, ten widzi co na co dzień kolo tego przechodzi.
~iza.. 16-09-2015 22:58
jak jeździcie??,kiedy chodzic nie można....Nic się nie dzieje na tej przebudowie.Kompletnie nic!!!! jeden wielki bajzel....Nawet nie ma znakow ostrzegawczych,ze nie powinno się zapus...ć na te tereny.!!!!!!
~cyk 17-09-2015 4:36
Tymczasem w Holandii: http://joemonster.org/filmy/70117
~zaboberek 17-09-2015 8:53
Mam jeszcze jedną uwagę na temat tej inwestycji.Do tej pory patrzyłem na wysokość jezdni,chodnika,ścieżki.Wczoraj dopiero zauważyłem stan słupów oświetleniowych.Każdy,dosłownie każdy jest skorodowany(może się mylę i to są barwy ochronne) .Po szczęśliwym(????)zakończeniu i odbiorze tech. tej ścieżki,przyjedzie następna ekipa i będzie prawdopodobnie wymieniać te słupy.Znów rozkopią z rewitalizowany trawnik,przy okazji zawadzą o nową ścieżkę,i tym sposobem tyle firm ma zajęcie,typowe "Polnische Wirtschaf". Nie lubię tego określenia,ale czy to nie jest prawda?
~do 12... 23-09-2015 13:16
Mniejsza o opóźnienia, te zdarzają się, ale inna kwestia. To, z założenia, ma być trakt dla pieszych i rowerów. Czy ktoś w ogóle sobie wyobraża sposób, w jaki te ostatnie mają znaleźć się na tym odcinku, gdy wcześniej poruszają się po jezdni przeciwną (do tej ścieżki) stroną ulicy? Lub manewr odwrotny? No oczywiście dojechać do przejścia dla pieszych, zeskoczyć z roweru, przeprowadzić do w/w ścieżki, obrócić o 90st. i dopiero ruszyć. Płynność ruchu pełną gębą! Ktoś kiedyś wypowiadał się na forum, że takie hybrydy pieszy+rower sprawdzają się, gdy stanowią samodzielny ciąg komunik. lub prowadzą wzdłuż b. ruchliwych dróg. Wzdłuż normalnych ulic są nieporozumieniem
~jak w rosji 27-09-2015 11:33
w sumie filmik z Holandii jest smutny, bo pokazuje w jak zacofanym kraju żyjemy ....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Bobry na Zabobrzu

Zapuszczone okolice Drzymały

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Powstanie obwodnica Kaczorowa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2085
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%