MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Przebojowe „Lato w teatrze” z „Histeryją”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 20 czerwca 2009, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: Nat
Fot. TEJO
Nie masz pomysłu na wakacje, a lubisz teatr? Nie zwlekaj ze zgłoszeniem się na bezpłatne warsztaty „Lato w teatrze”, których pierwszą część organizuje już w lipcu Łukasz Duda z Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Impreza, która po raz pierwszy odbyła się w Jeleniej Górze rok temu pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego z Warszawy, już w lipcu startuje ponownie. Tym razem zaczyna się w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Uczestnicy warsztatów przeznaczonych dla gimnazjalistów będą pracowali nad przedstawieniem zatytułowanym „Histeryja". Sztuka jest autorskim pomysłem Łukasza Dudy”. Praca nad nią trwać będzie od 6 do 19 lipca na scenie Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Spektakl opowiadał będzie o kształtowaniu i rozwoju regionu dolnośląskiego na przestrzeni wieków, poprzez powstawanie i dołączanie coraz to nowszych kultur. Pieśni ludowe, które zostaną zaaranżowane w bardzo nowoczesnych brzmieniach przez Kacpra Ziemianina, dostarczą „Histeryji” niepowtarzalnego klimatu. Dodatkowo podczas spektaklu ukazywać się będą animacje Marka Straszaka.

Uczestnicy warsztatów będą podzieleni na cztery grupy. Będą zajęcia z Łukaszem Dudą, głównym prowadzącym, u którego młodzi ludzie poznają tajniki teatru, Danielem Jacewiczem, gdzie młodzież będzie miała możliwość podszkolić swoje zdolności wokalne, Tadeuszem Rybickim, u którego odbędą się zajęcia z improwizacji i animacji, a także wcześniej wspomnianym Kacprem Ziemianinem, który będzie pracował z uczestnikami nad stroną muzyczną. Marek Straszak pokaże jak się tworzy animacje .

Spektakl nie będzie miał konkretnego scenariusza, ponieważ będzie on w dużej części tworzony poprzez improwizację młodzieży, ale powstanie scenopis, który będzie fundamentem ich pracy.

Ilość przyjęć na warsztaty jest ograniczona do 30 osób, jednak wolne miejsca wciąż czekają na gimnazjalistów. Zapisać się można dzwoniąc na numer: 075 642 38 80 lub pisząc maila na adres teatr_odnaleziony@o2.pl .

Kolejne odsłony „Lata w teatrze” odbędą się na scenie Zdrojowego Teatru Animacji oraz Teatru im. Norwida. Impreza potrwa do połowy sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Dzisiaj ruszają letnie koncerty organowe

Komentarze (2) Dodaj komentarz

_Dag 20-06-2009 13:08
Fajnie by było, żeby Teatr Animacji i Teatr Norwida też dały np. na stronie jakieś solidne namiary w związku z "Latem w teatrze", bo tak to szary człowieczek nie wie, jak się zgłosić :P
~pamiętam ! 20-06-2009 19:14
Pamiętam zeszłoroczne występy młodych ludzi. Mogliby podać przybliżony termin ich publicznego występu w Teatrze. Powodzenia !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Tym Sęk na sobotni wieczór

Koncert organowy Adama Klareckiego

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Swingująco przy Ratuszu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
829
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%