MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Prywatyzacja PEC– u coraz bliżej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 17 maja 2010, 9:06
Aktualizacja: 9:07
Autor: Angela
Do 25 maja przedsiębiorcy mogą składać wstępne oferty na zakup 85 procent udziałów Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jeleniej Górze, którego kapitał zakładowy wynosi 24 mln zł. Tymczasem związki zawodowe przygotowują się już do negocjacji pakietu socjalnego.

Sprzedaż udziałów ma nastąpić w całości, jednorazowo jednemu podmiotowi - inwestorowi branżowemu. Pracownikom spółki przysługuje uprawnienie do nieodpłatnego nabycia do 15 procent udziałów. Oferowane udziały są wolne od zastawów, innych obciążeń oraz praw osób trzecich. Najpierw zainteresowane podmioty do 16 kwietnia mogły składać w Wydziale Kontroli i Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta w Jeleniej Górze wniosek o wydanie memorandum informacyjnego. Teraz mają czas do 25 maja na złożenie ofert wstępnych.

– Następnie te oferty wstępne będą rozpatrywane i na ich podstawie zostanie opracowana lista firm, które zostaną dopuszczone do badania spółki. Po badaniach firmy otrzymają termin, do którego będą mogły złożyć oferty wiążące. Po ich złożeniu zostanie przeprowadzana procedura negocjacji z wybranym oferentem, a jednym z elementów rozmów będzie pakiet socjalny - mówi Andrzej Latuszek, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jeleniej Górze.

– Oferent będzie wówczas dopuszczony do rozmowy z reprezentacją załogi, która już przygotowuje się do negocjacji pakietu socjalnego. Związki zawodowe kontaktują się w tej sprawie, zasięgają języka w innych ośrodkach czy centralach związków – dodaje prezes.

Przedmiotem negocjacji będą też między innymi: liczba i cena nabywanych udziałów oraz sposób zapłaty. Pod uwagę wzięty zostanie również proponowany przez podmiot zainteresowany program rozwoju spółki, obejmujący: zobowiązania inwestycyjne, w tym zobowiązanie do podwyższenia, kapitału zakładowego, zobowiązania w zakresie ochrony środowiska oraz zasady współpracy między miastem Jelenia Góra i podmiotem oraz inne.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Walczyli o Puchar Wójta

Wkrótce będzie zakaz wstępu na Tamę Złotnicką

Bus dla strażaków

Opieka nad seniorem – darmowe szkolenie

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1046
Tak
22%
Nie
72%
Nie wiem
6%