MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Prywatne albumy na pokaz

Wiadomości: MYSŁAKOWICE
Wtorek, 15 czerwca 2010, 8:06
Aktualizacja: 8:06
Autor: Ania
Fot. Ania
Archiwalne fotografie ze zbiorów mysłakowiczan prezentujące wątki z dziejów okolicy oraz charakterystyczne dla niej obiekty można obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach. Ciekawostką jest plakat składający się z kilkuset portretów mieszkańców.

Wernisaż rozpoczął się w minioną sobotę występem Bartłomieja Draka (gitara) oraz Katarzyny Maczel (śpiew). Przybyli lokalni samorządowcy na czele z wójtem gminy, Zdzisławem Pietrowskim. Obecny był także starosta jeleniogórski, Jacek Włodyga. Pojawiło się także wielu mieszkańców.

Wystawa powstała dzięki zbiorom prywatnym mieszkańców Mysłakowic. Większość zdjęć przekazał znany w miejscowości nauczyciel fizyki, ale przede wszystkim pasjonat lokalnej historii i autor licznych publikacji, dotyczących dziejów gminy, Emil Pyzik.
Fotografie pochodzą także ze zbiorów prywatnych Ryszarda Strycharskiego, Józefa Cyrka, Józefa Kraińskiego, Anastazji Fudalej, Edwarda Dąbka, Danuty Gardy, Eryka Schultza, Bożeny Niźnik oraz Heleny Jolibskiej.

W GOK-u obecna była także Teresa Sokołowska, która w maju br. podczas ceremonii we wrocławskim ratuszu otrzymała honorowe obywatelstwo Izraela, które wręczył jej ambasador Zvi Rav-Ner. Bohaterka otrzymała dyplom i statuetkę od wójta Mysłakowic.

W ramach wystawy można było obejrzeć i przeczytać lokalne kroniki. Przygotowano także wywiady z ludźmi, którzy w pewnym sensie tworzą już historię Mysłakowic. Z kolei w minioną niedzielę odbyły się warsztaty fotograficzne oraz koncert muzyki klasycznej pod tytułem „Tajemnice rodziny Johanna Straussa”.

Imprezy odbyły się w ramach projektu „Stara fotografia najcenniejszym źródłem wiedzy, kultury i tradycji regionu”.

Ogłoszenia

Czytaj również

#Norwidwdomu – poezja

Będzie nowa biblioteka w Wojkowie

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~M-syslak 15-06-2010 17:24
Bardzo fajna impreza, mnóstwo wspomnień, ażzakręciłasię łezka w oku. Gratulacje dla pracowników ośrodka kultury w Mysłakowicach. Dziekuję za zaproszenie......i życzę sukcesów.
~zen 16-06-2010 19:52
fajna wystawa, widziałem na niej swoich dziadków jak byli młodzi, zreszta co roku w gok-u robia fajne wystawy, siemka aby tak dalej...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Wyjątkowa wystawa

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2162
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%