MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Prystrom sparaliżuje galerię

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 6 maja 2008, 7:30
Aktualizacja: 13:58
Autor: ROB
W tym miejscu ma stanąć główny budynek Focus Parku.
Fot. TEJO
Lider Wspólnego Miasta może zablokować powstanie galerii Focus Park. Zaskarżył do wojewody uchwałę rady miejskiej w tej sprawie. Jeśli prawnicy urzędu podzielą jego zdanie, będziemy mogli zapomnieć o inwestycji na ul. Kilińskiego na dobrych kilka lat!

– Wpłynęły do nas dwie skargi na tę uchwałę – dowiedzieliśmy się w biurze prasowym wojewody. – Obie złożył Robert Prystrom, jedną jako osoba fizyczna, drugą – jako prezes stowarzyszenia Wspólne Miasto.

Ta uchwała to w praktyce zgoda rady na budowę galerii Focus Park na placu przy ul. Kilińskiego. Decyzja zapadła 11 kwietnia. Zdecydowana większość rajców była za, nikt nie głosował przeciw. Tylko Wspólne Miasto wstrzymało się od głosu. Ale – jak zapewniał ich przewodniczący Miłosz Sajnog – nie dlatego, że nie jego klub chce galerii, tylko dlatego, że nie podoba mu się polityka prezydenta w sprawie tego gruntu. – A to nie ma nic wspólnego z inwestorem – podkreślał.

Miłosz Sajnog nadal zapewnia, że Wspólne Miasto nie chce blokowania tej inwestycji. I dodaje, że o działaniu Roberta Prystroma dowiedział się od innego radnego. – To bardzo dziwne – podkreślił radny.

Jednak nie jest tajemnicą, że sprawa galerii Focus Park poróżniła Roberta Prystroma i Miłosza Sajnoga. – Obaj panowie mieli odmienne zdania na ten temat. Z tego powodu Robert Prystrom przyszedł na sesję, na której podejmowano decyzję. Chciał osobiście dopilnować, jak głosują jego radni – mówi jeden z naszych informatorów.

Jak przypuszcza, radni i tak zagrali Prystromowi na nosie, gdyż mieli być przeciw, a wstrzymali się od głosu. Niektórzy plotkują nawet, że ten konflikt to początek końca Wspólnego Miasta.

Nie udało nam się porozmawiać z Robertem Prystromem. Zainteresowany wyjechał za granicę i był nieuchwytny. A szkoda, gdyż w tej sprawie jest wiele niewiadomych.
Robert Prystrom wcześniej wielokrotnie podkreślał, że miasto powinno odzyskać teren przy ul. Kilińskiego od spółki Atlant, która wiele lat temu miała tam budować galerię Forum. – Można było go sprzedać za spore pieniądze. Miasto zyskałoby kilkadziesiąt milionów złotych i legalnie wybudowaną galerię – mówił w ubiegłym roku.

Prystrom podkreślał też, że w tym miejscu nie może powstać obiekt wielkopowierzchniowy, gdyż zabrania tego studium uwarunkowań. Z tym, że w czasach kiedy owe studium powstało, nie budowano takich sklepów.

Nie wiadomo też, co dokładnie nie podoba się Robertowi Prystromowi w uchwale rady miejskiej. Prawnicy wojewody jeszcze nie rozpoczęli rozpatrywania jego skarg, gdyż do Wrocławia nie dotarła jeszcze stosowna uchwała rady miejskiej.

Jedno tylko jest pewne. Jeśli prawnicy wojewody przyznają Prystromowi rację i unieważnią uchwałę z powodów merytorycznych, o jakiejkolwiek budowli na ul. Kilińskiego będziemy mogli zapomnieć na dobrych kilka lat. Tyle może potrwać powtórzenie niektórych procedur.
Jeśli uda nam się skontaktować z Robertem Prystromem, przedstawimy więcej szczegółów w sprawie zaskarżenia uchwały.

– Działania pana Prystroma to kolejna gra, która nie służy dobru miasta, tylko jego prywatnym interesom – uważa Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Uchwałę tą opiniowała RIO i NSA i nie miały zastrzeżeń.
Nie chciał jednak przysiąc, że dokument jest wolny od wad. – Każdy prawnik ma swój punkt widzenia, dlatego nie wiem, czy nadzór prawny wojewody czegoś nie znajdzie – powiedział nam J. Łużniak.

Zgodę na budowę Focus Parku wyrazili radni Sejmiku Dolnośląskiego. Dzięki temu inwestor ma teoretycznie otwartą drogą do uzyskania pozwolenia na budowę – czyli ostatniego etapu żmudnych formalności. Kiedy ją uzyska, na plac będa mogły wjechać koparki. To na razie teoria, gdyż jeśli skarga Roberta Prystroma okaże się słuszna, wiele procedur będzie należało powtórzyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Rusza przebudowa ulicy

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (57) Dodaj komentarz

~"polityk" 6-05-2008 7:46
Poprzedni sprzeciw przy planie zagospodarowania przstrzennego przeszedł, bo poparł go klub PiS z której to opcji wywodził się wojewoda. Tym razem żadne ugrupowanie nie popiera protestu, a wojewoda jest z PO, więc raczej "z lupą" badać uchwały nie będzie!;-) Nazwałbym działania pana Prystroma staropolskim powiedzeniem: "ostatnie podrygi dziadygi".
~J.G. 6-05-2008 7:55
A co temu znowu przeszkadza.. Prystrom zajmij się czymś co przyniesie jakieś korzyści dla miasta i mieszkańców.
~Marian 6-05-2008 8:06
I po co to robi? Wyjechał bo już pewnie w porty poszło, lepiej niech niech wraca, szkodzi tylko mieszkańcom. Spragnieni takiej inwestycji, wreszcie coś ożyło... a tu masz ci los, wyskoczył jak "filip z konopii". Żenada.
~cdi 6-05-2008 8:08
Nie zdziwie sie jak plac bedzie stal pusty przez nastepnych pare lat. Zdziwie sie dopiero jak zobacze galerie widmo.
~Tomi 6-05-2008 8:22
Słów brakuje na tego Prystroma, chce chłop wioske z miasta zrobić...:///
~Fan 6-05-2008 8:24
Prystrom! co ty znów chcesz łapówkę? Zajmnij się czymś innym,tutaj nikt już ciebie nie chce!
~k.l 6-05-2008 8:26
zawsze jakas gangryna sie znajdzie ,zeby wszystko zepsuc,i zeby nic nie było
~tubylec 6-05-2008 8:31
Trzeba rozważyc jakie interesy w mieście prowadzi Pan Prystrom. Może jest to walka o prywatne interesy Pana Prystroma przy wykorzystaniu organizacji mającej dbać o dobro miasta Jelenia Góra (jak w nazwie organizacji).
~jeszcze mieszkaniec JG 6-05-2008 8:32
Wstydzę sie mojego miasta...nuda,nuda,nuda Jak mają tu cokolwiek budować,baseny,galerie.kręgielnie skoro na wszystko jest sprzeciw!!!Miasto wcale nie jest przyjazne inwestorom!!!Wcale sie nie dziwię młodym ,że stąd uciekają...bo niby co ich ma tu zatrzymać??? niskie płace?widok na góry??
~ 6-05-2008 8:38
Szok, jedna osoba zablokuje taką inwestycje. Czasami trzeba duzo się namęczyć by ściągnąć inwestora. A tu Prystorm inwestorowi kłody rzuca pod nogi... Widocznie nie rozumie praw wolnego rynku i ekonomii. Tak więc bezrobocie sie nie zmiejszy, a to jest okazja na poprawienie wskażników.
~Yeti 6-05-2008 8:48
Jeleniogórzanom gratulujemy p. Prystroma. Widać jak bardzo zależy panu na dobru naszego miasta, a raczej na głosach kilkudziesięciu handlarzy z Rynku... Precz z DZIADOSTWEM!
~mm 6-05-2008 9:08
... i dlatego tez Jelnia Góra bedzie nadal 'zacofanym' miastem... wstyd zeby ludzie tu przyjezdzali bo nawet nie ma porzadnego kina, a na zakupy najblizej do Wroclawia... to smutne bo stolica Karkonoszy powinna byc zdecydowanie bardziej atrakcyjna - zarowno dla mieszkancow jak i turystow Zal mi tego calego Prystroma bo gosc ma cos nie tak z glowa chyba...sam pod soba kopie doly... poza tym racja - po ujawnieniu lapowki, ktora przyjmowal powinien juz dawno zniknac z 'areny politycznej' naszego mista to skandal!!! tymczasem np. w Zgorzelcu powstaje jeden sklep za drugim, a miasto tylko na tym korzysta :o(
~wow 6-05-2008 9:16
prystroma czas odwołać bo to szkodnik miejski i jego podnóżka sjnoga też he he
~BW 6-05-2008 9:59
Brak słów
piipi 6-05-2008 10:13
..~BRAVO ..Pan Robert Prystrom narescie tym KOMBINATOROM-OSZUSTOM z Jelonki uczciwosci NAUCZY !!.
~Gdybym był Prezydentem 6-05-2008 10:14
Zadaję sobie czasem to pytanie w kontekście niezbyt ciekawej sytuacji społeczno-gosopodarczej mojego miasta. Szukałem, szukam i nie znajduję przyczyn dla tak złego zarządzania Jelenią Górą. Okazuje się, że żaden z byłych i obecnych doktorów nie ma patentu, albo legitymacji mo...lnej i kwalifikacji do pełnienia najwyższego urzędu w tym mieście. A przecież to takie proste, wystarczy zwykła dobra wola polityczna, wystarczy być człowiekiem. Wystarczy słuchać ludzi. Po pierwsze, zacząłbym oczywiście od siebie. Obciąłbym sobie pensję o połowę (5 tys. by mi wystarczyło), albo założyłbym fundusz gwarancyjny i drugą połowę wpłacałbym na tenże. Gdybym zrealizował swoje obietnice wyborcze, to po zakończeniu kadencji otrzymałbym pieniądze bez odsetek, ale gdybym ich nie zrealizował to pieniądze zgromadzone na funduszu przeszłyby na jakiś dom dziecka. Miałbym tylko jednego zastępcę i rządziłbym za pomocą dyrektyw i zarządzeń. Zablokowałbym możliwość pracy w spółkach komunalnych aparatczykom partyjnym. Po drugie, zaproponowałbym obcięcie diet radnym dochodzących do 2000 zł. Byłem radnym i wiem jaka to niesprawiedliwość społeczna brać niezłą „wypłatę” za pierdzenie kilka czy kilkanaście godzin w stołek miesięcznie. Powinno się otrzymywać 100 do 200 zł za sesję (100 zł za komisję maksymalnie raz w tyg.), przy czym dieta miesięczna nie powinna przekroczyć 1000 zł miesięcznie. Wówczas nie pchaliby się do samorządu świnie do koryta tylko ideowcy, którym zależy na mieście. Po trzecie, zacząłbym od urzędników. Zniósłbym konkursy na wolne stanowiska urzędnicze tam, gdzie nie wymaga tego ustawa, a zatrudniałbym po prostu ludzi ambitnych, chcących pracować. Aż do skutku, aż któryś się sprawdzi. System płac też byłby motywacyjny. Zniósłbym nagrody. Po czwarte, zniósłbym wszelkie bariery biurokratyczne tam gdzie to możliwe. Załatwianie spraw musiałoby następować natychmiast po spełnieniu wszelkich wymogów ustawowych (dostarczeniu dokumentów). Byłbym swoistym dyktatorem i osobiście przyjmowałbym każdego interesanta i interweniował w odpowiednich wydziałach żądając takiego lub innego rozstrzygnięcia sprawy. Ingerowałbym wszędzie tam, gdzie to możliwe. Postawiłbym na obwodnice i drogi w mieście. Po piąte, zrezygnowałbym ze wszelkich nagród miasta, bankietów, uroczystości magistrackich, wyjazdów, delegacji do czasu, aż wszyscy mieszkańcy wyrażający taką wolę mieliby pracę. Po szóste, udostępniłbym wszystkie pustostany bezdomnym i rodzinom przegęszczonym do zasiedlenia z dostępem do wody nawet przy ryzyku całkowitej dewastacji, ale wszyscy byliby zameldowani i skatalogowani. Udostępnienie innych mediów uzależnione byłoby od pracy. Po siódme, zainstalowałbym w mieście automaty parkingowe; to wstyd, aby w XXI w., w środku Unii Europejskiej stali ludzie różnego autoramentu na ulicy i „łapali” klientów, kasując pieniądze często do łapy. Zliberalizowałbym plany zagospodarowania przestrzennego miasta; na życzenie właścicieli gruntów przekwalifikowałbym jak najszybciej grunty rolne na inwestycyjne. Po ósme, rozwinąłbym roboty interwencyjne dla powyższych zwolnionych oraz wszystkich innych chętnych. Jest tyle rzek do wyczyszczenia, rowów, poboczy dróg do sprzątania z butelek, puszek i innych śmieci tam gdzie nie wjadą śmieciarki, że roboty w „zieleni” nigdy by nie zabrakło. Po dziewiąte, natychmiast wydzierżawiłbym pierwszemu lepszemu zainteresowanemu „Grzybek” i inne zabytki, aby mogły powstać parki oraz punkty widokowe i garmażeryjne dla turystów. Uwolniłbym handel uliczny na zasadzie „wolnej amerykanki” – stąd byłaby kasa dla miasta. Rynek szybko zweryfikowałby niechlujstwo i oddzieliłby chwasty od plew. Zniósłbym koncesje. Po dziesiąte, postulowałbym o zniesienie opłat i zamrożenie na rok czasu czynszu dzierżawnego dla wszystkich tych, którzy zamierzaliby otworzyć w mieście jakiś zakład rzemieślniczy. Ludzie sami wskazywaliby puste lokale do wynajęcia i wylicytowali wysokość czynszu dzierżawnego. Po jedenaste, przyjąłbym bez żadnych ceregieli wszelkich inwestorów, którzy zamierzaliby stworzyć jakikolwiek zakład produkcyjny na obrzeżach miasta zatrudniający większą ilość osób. Postawiłbym sobie za cel ściągnięcie emigrantów z za granicy i wzrost demograficzny. Po dwunaste, zmierzałbym do połączenia gminy Jeżów Sudecki wraz z Dziwiszowem z Jelenią Górą nawet za cenę dużych ustępstw; tereny rolne wydzierżawiłbym na pole campingowe i plac do organizacji koncertów rockowych. Postawiłbym też na agroturystykę i imprezy masowe.
~jeleniog 6-05-2008 10:21
A dobrze kiedys mowili -oszolom!
~---- 6-05-2008 10:40
a ten co znow wymysla?! wezcie go usuncie!!! on chyba jakos radoche ma z tego ze w jeleniej wszyscy sie nudza.... badzny realistami i tak w koncu nic tam nie wybuduja bo mamy takich wspanialych rzadzacych... szkoda słow... zero rozrywki w tym miescie... widac najwyzsza pora sie wyprowadzac chyba tylko o to im chodzi...
~nochal 6-05-2008 10:44
~k-ka 6-05-2008 10:57
moze w koncu Pan Prystrom przestalby szkodzic Jeleniej Górze a nie jak juz wszystko jest na dobrej drodze to on sie nagle odzywa...
~zawodowiec 6-05-2008 11:03
tak oto ten mało przygotowany konus , po porazce się zachowuje sie , a ja mam sposób ,by go odstawic:)
~jg to zadooopie 6-05-2008 11:08
I bardzo dobrze zrobił, że zaskarżył tę decyzję! Śmieszą mnie opinie osób, które budowę galerii handlowej w ścisłym centum miasta, przy samej starówce (!!!) uważają za jakąś zdobycz cywilizacyjną, bez której JG umrze. JG to zadoooopie, bo mieszkają w niej ciemni ludzie, którzy dadzą sobie wmówić, że galeria handlowa zmniejszy bezrobocie, a turyści specjalnie tabunami będą przyjeżdżali, by zrobić w niej zakupy! Ścieżek rowerowych brakuje, kina porządnego, kamienice odrapane, a władze miasta kombinują, od kogo by tu dostać jakąś gratyfikację za zgodę na budowę galerii handlowej w miejscu, gdzie jej budowy zabrania (i słusznie!) plan zagospodarowania przestrzennego! Miasto ma jeszcze trochę gruntów. Niech wyda zgodę na budowę kolejnych piętnastu biedronek, pięciu galerii handlowych i ze dwóch supermarketów. Zobaczycie wtedy, światli Jeleniogórzanie, jak Wam się to będzie opłacać! Tylko żebyście sobie wtedy nie pluli w brodę.
~ 6-05-2008 11:45
~ 6-05-2008 11:51
ten czlowiek jest normalny??!
~lud 6-05-2008 11:53
~psyndrom 6-05-2008 12:03
Prystrom odbij od Fokusa!!!
~taka prawda 6-05-2008 12:05
Pan Prystrom nie ma wpływu na swoich radnych. Nie potrafi zarządzić dyscypliny głosowania. Radni go nie słuchają, bo wiedzą, że wyborcy już za panem Prystromem nie stoją, a w kolejnych wyborach Miłosz Sajnog zaloży własny komitet.
~jelenik 6-05-2008 12:06
~JeleniogórzaninT 6-05-2008 12:56
Do czasu gdy w radzie będą ludzie tacy jak pan Prystrom, to miasto coraz bardziej będzie się pogrążać i zostanie sprowadzone do prowincjonalnego miasteczka ( o ile już nie jest) Szkoda słów...
~AKCJA 6-05-2008 13:00
Ja mam propozycje, tak jak pan P. uprzykrza zycie mieszkancom Jeleniej Góry, tak mieszkańcy powinni zorganizowac akcje "Uprzykrz życie panu P." Niechcący wybrudzic go zapiekanką lub zniewazyc publicznie, moze sie czegos nauczy i wyjedzie z tego miasta doić krowy :)
~aaa 6-05-2008 13:18
i wlasnie Prystrom pokazal teraz swoja prawdziwa twarz.
~Zdziwiony 6-05-2008 13:35
Nie rozumiem powyższych komentarzy.Jeszcze nie tak dawno p.Prystrom był idolem wielu jeleniogórzan i im bardziej zamącał,tym większe zyskiwał brawa.Szczególnie stowarzyszenia widzące w nim swojego guru powinny nadal wspierać jego "cenne inicjatywy", a nie wykazywać dwulicowość i zostawić przywódcę w kłopotach.
ebee 6-05-2008 14:18
W Karpaczu już niedługo Gołębiewski otworzy swój hotel. Równocześnie rośnie Akwapark. Burmistrz co prawda komunista, ale i gospodarz całą gębą. A biedna Jelenia Góra chyli się i pochyla dzięki takim panom Jak Prystrom czy Sajnog. Tylko dlaczego mieszkańcy tego skąd inąd pięknego choć zaniedbanego miasta mają mieć jak strupa ludzi tego pokroju. Myślę, że czas wszyskim zadymiarzom ze Wsólnego Miasta PODZIĘKOWAĆ ! Niech robią interesy za granicą- jeśli ich ktoś tam zechce. Osobiście w to wątpię ! EBEE
~alo 6-05-2008 14:47
Prystrom jest skończowy w tym mieście! Mówi, że działa dla miasta, jak widać tak nie jest! JEST PRZECIWKO ROZWOJOWI! Pamiętajcie o tym przy kolejnych wyborach!!!
~Konon z Jelon 6-05-2008 15:07
Aqaparku nie będzie , galerii nie będzie , ścieżek rowerowych nie będzie , porządku nie będzie . I niczego nie będzie , dla młodzieży i dla ludzi.
~sebo 6-05-2008 15:09
~jedzrzej z jg 6-05-2008 15:10
~Isia 6-05-2008 15:16
Dlaczego czlowiek z podejrzana przeszloscia ma w ogole , cos do powiedzenia w naszym miescie ?
~Do Fana 6-05-2008 15:31
~rys 6-05-2008 15:54
w dzisiejszych jego wybiegach mysle, ze wskazane by bylo dla dobra spolecznosci jeleniogorskiej zorganizowanie pikniku dla p. Pystroma (moze dla calego Wspolnego Miasta) na gorze Straconka w ramach 900 lecia J.G. w tradycji swietnosci historycznej tego miejsca.
~Prysk stąd ! 6-05-2008 16:28
Może i tym razem nikt nie chce mu dać kasiory za jego łaskawe przyzwolenie? Jak taki mędrek może przedstawiać się jako Wspólne Miasto? Jest stare powiedzenie, że jak nie wiadomo o co mu chodzi, to chodzi o pieniądze. Może nam znów jakąś Młynówkę cudzymi rękami dla własnego poklasku zacznie czyścić? Jakoś nie widzę, żeby tamto "swoje" czyszczenie zakończył megaloman.
~LuLu 6-05-2008 18:27
Ha, wiedzialam, ze tak bedzie ..... Ze na pewno KTOS z Wspolnego Miasta podstawi noge... Wspolne Miasto umiera, nie widzi Pan tego, Panie Robercie?? A Pan to juz daaawno... Amen
~nawarzyliście piwa... 6-05-2008 19:04
Drodzy Jeleniogórzanie. Wielu z Was obserwowało Prystroma przez dłuższy czas i czy nikt nie dostrzegł tego iż zarówno on jak i całe Wspólne Miato nigdy nie miało nic do powiedzenia ? Uprawiali tylko demagogię i czepiali się tematów, które porywały ludzi nie wgłębiających się w sprawy JG. Całe wspólne miasto istniało tylko dlatego, że było alternatywą dla Kusiaka i jego bandy. Dokładnie tak wyglądają rządy platformy w Polsce - byli jedyną alternatywą PIS poza skompromitowaną lewicą. Sami wybraliście PRYSTROMA i jego bandę złotoustych demagogów bez pomysłu. Teraz wszyscy zbieramy plony
~tomek 6-05-2008 20:06
nie jestem zwolennikiem prytroma..ale badzmy uczciwi marzy nam sie galeria choc do niej bardzo daleko..wiec nam zal ze niby moze byc zablokowana ale tak moze przyjmijmy ze Prystrom moze miec racje i per saldo to miastu sie oplaci..a nie tylko marzyc o tym ze juz mamy galerie ps. jak powstanie galeria na solnej to nie ma szans na ten focus park ps2.to prytrom bronil targowiska na kilinskiego ale wygral sld malczul i pawlowski a mial racje bo jak widac to byl juz wieloletni blad
~Czytelnik 6-05-2008 20:26
To dziennikarze lokalnych mediów wykreowali Prystroma.Gdyby siegnąć do niedawnych jeszcze numerów prasy i audycji,osoba ta jawi się niemalże jako zbawiciel,wybitny znawca problemów mieszkańców,prawdziwy Ojciec Miasta,wszechmogący gdyby przyszło załatwić jakąś sprawę,przeciwnik ZGM-ów, orędownik kupców,nauczyciel całych pokoleń,Antykusiak,gazownik i przodownik,posiadacz tajemnic co trzeba zrobić i jak.Dlaczego o nim dalej tak nie piszecie?
~Oj Znam GO 6-05-2008 20:28
Prystorm tylko dużo gada a nie robi nic konstruktywnego. Wiec niech lepiej sie nie wychyla z blokowaniem kolejnych atrakcji w centrum i jakby nie patrzeć dużej ilości miejsc pracy.
zloty666 6-05-2008 20:41
Przykra sprawa, to blokowanie budowy FocusParku. W mieście brakuje wielu miejsc o takim charakterze jak galeria z prawdziwego zdarzenia. Do tego jeszcze aqapark a'la Babiloon z Liberca i miasto na powrót mogłoby stać się konkurencyjne pod względem turystycznym. No cóż panocek Prystrom chyba się zagalopował w tym oprotestowywaniu i blokowaniu uchwał.
~xyz ja 6-05-2008 21:35
znów ma jakis problem . ? Jak zwykle duzo gada nic nie robi, może zrobiłby sam coś porządnego i konkretnego dla miasta a nie ciągle wszystko komplikuje i niszczy . ?! !!!!!!!
~szpieg 6-05-2008 22:13
prystromowi chyba na chlebek brakuje i szuka dziury w calym!powinien chlopek sie leczyc!!!(na nogi bo na glowe za pozno)
~Marian 6-05-2008 22:53
Nie oczekuję napływu turystów, nie oczekuję zmniejszenia bezrobocia. Oczekuję większego komfortu, bym nie musial bywać we Wrocławiu aby zaznać "multikina". A co ma ta inwestycja do bliskości starówki? kostka brukowa się wytrze? kolejny po pry... nawiedzony rzuca teoriami rodem z r. maryja... bywaj z duchem czasu niereformowalny człowieku!
kazimierzp 6-05-2008 23:22
Proponowałbym przestać na niego zwracać uwagę! Obserwując to co się wokól niego dzieje, co on robi to mozna stwierdzić, że stał się zupełnie nieistonym marginesem naszego życia społeczno - politycznego! A, że gdzies tam składa protesty! Niech składa. Żyjemy w wolnym kraju i każdy co posiada prawa obywatelskie może występować do różnych instytucji. Jeżeli to tylko na tym się skonczy to znaczy, że jest normalnie. Jeżeli urzędy, organy róznej władzy wykonawczej i uchwałodawczej będą działały pod takich marginalnyc "polityków", oooo to znaczy, że jest źle! Ja jestem optymistą! Oby jeszcze prasa przestała nas epatować takimi "zjawiskami'!;-)
~onik 6-05-2008 23:45
panie pozwul JELENIEJ GORZE sie rozbudować , takie miejsca są potrzebne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~wj-ak 7-05-2008 10:37
Do GDYBYM BYŁ PREZYDENTEM! Podziwiam!!! Idealna wizja 12 PRAC - CHCĘ ABYŚ ZOSTAŁ PREZYDENTEM MIASTA JELENIEJ GÓRY!!!
~pasterz 7-05-2008 13:02
Panie Prystrom ze wsi jesteś na wieś wrócisz!!! Jak tak dalej będziesz postępował.
~LuLu 8-05-2008 22:00
Swoja droga, to bardzo pozytywny krok, ze w koncu Sajnog postawil sie Prystromowi. Nie mozna bylo tak wczesniej ? Ha....
~mieszkanka 11-05-2008 17:14
Chcemy galerii i inwestycji!!! I koniec!!!
~Miszkolc 14-05-2008 21:08

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kampania ławkowa

JSM buduje parking przy wsparciu Miasta

Trwa budowa atrakcji KPN

Powstają pola nadziei

Kiedy zniknie ten wykop?

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
439
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
10%