MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Prosimy nie deptać poziomek

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 9 lipca 2010, 7:14
Aktualizacja: 7:17
Autor: Natasza
Fot. Natasza
Odczytanie i promocja smakowitych, poziomkowych wierszy, przeplatana poetyckimi utworami miała miejsce w minioną środę w Książnicy Karkonoskiej z okazji wydania drugiego tomiku poezji pani Barbary Pawłowicz. Spotkanie – mimo trwających wakacji – cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Urodzona w Lwówku Śląskim, absolwentka biologii UAM w Poznaniu. W teraźniejszości mieszkanka Jeleniej Góry, również członkini Jeleniogórskiego Klubu Literackiego. W 2007 roku zadebiutowała tomikiem wierszy „ Ciepłym szeptem warg”.

„Nie deptać poziomek” to nazwa nowowydanego tomiku, cytat jednego z wierszy pani Barbary, a także rozkaz nawiązujący do prośby o zachowanie harmonii i pokoju w życiu. Melancholia i subtelność to dwoje wiernych towarzyszy wszystkich utworów nakłaniających do chwili wypoczynku, do pauzy będącej ukojeniem zmęczonych ciągłym biegiem dusz. „Zatrzymaj się na chwilę. Czas biegnie od ciebie prędzej”.

Wiersze są dojrzałe, czerwone i słodkie jak dojrzałe poziomki. Idealne dla osób z doświadczeniem i dużym bagażem życiowym. Przyjemnie pouczające często odwołują się do motywu przemijania. Zawierają w sobie obrazy przyrody, skupiające się na konkretnych porach roku. Wiosna, lato, jesień, zima, a czas płynie.

Niespodzianką dla poetki była interpretacja jej własnych utworów w formie muzycznej, wykonywanych przez przyjaciółkę – panią Kazimierę. Delikatnym głosem dodawała jeszcze więcej beztroskiego nastroju do spotkania.
Tomik został dofinansowany przez Urząd Miasta i można go kupić w księgarniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał na lawecie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Powstaje galeria pod chmurką

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 9-07-2010 9:16
.. jej serce napisało i nam to przekazało .. "nie zabijaj nawet mrówki / nie deptaj poziomek / nie ty dałeś im życie / nie odbieraj go nikomu
~ 9-07-2010 9:28
.. .. a słowa wierszy tam tanczyły ! .. a to juz Pani Kazimiera i jej gitara ! ~Dziękuję .. za łzy i za "Chatkę" !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyjątkowi aktorzy, niecodzienne okoliczności

#Norwidwdomu – poezja

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2207
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%