MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Promowali się w stolicy

Wiadomości: Szklarska Poręba
Niedziela, 10 listopada 2019, 7:52
Aktualizacja: Wtorek, 12 listopada 2019, 18:25
Autor: WAC
Fot. UM Szklarska Poręba
W ostatnim czasie Szklarska Poręba promowała swe walory na dwóch prestiżowych targach turystycznych. Mocna delegacja miasta pod Szrenicą wespół z innymi ośrodkami turystycznymi woj. dolnośląskiego, była na targach World Travel Show w Nadarzynie pod Warszawą oraz w samej stolicy na stadionie PGE Narodowym podczas wystawy branżowej Snow Expo.

Targi w Nadarzynie uchodzą za jedną z największych imprez targowych w branży turystycznej w Polsce. W tym roku zaliczyło je 76198 odwiedzających (w tym 11120 z zagranicy). Imprezę obserwowało 449 akredytowanych dziennikarzy.

Szklarska Poręba na 60 metrach kwadratowych powierzchni wystawowej, zagospodarowanej wspólnie przez referat promocji miasta, szklarską Lokalną Organizację Turystyczną, departament turystyki jeleniogórskiego Urzędu Miejskiego i kilka miejscowych hoteli prezentowała karkonosko-izerską ofertę całorocznego spędzania wolnego czasu. Ponadto ich pracownicy stworzyli strefę wypoczynku, cieszącą się wielkim powodzeniem.

Uwagę odwiedzających przykuwały konkursy z pytaniami o Szklarską Porębę. Znający odpowiedzi byli hojnie nagradzani gadgetami promocyjnymi i podarkami ufundowanymi przez Stowarzyszenie Bieg Piastów, Leśną Hutę oraz Muzeum Ziemi Juna. Największym zainteresowaniem na stoisku cieszyły się mapy: szlaków, rowerowe, zimowa oraz foldery zawierające dużo skondensowanych informacji. Odwiedzający pytali o ofertę noclegową, atrakcje dla rodzin i trasy rowerowe.
Inny charakter miała odbywająca się kilka dni później IV wystawa sportów zimowych Snow Expo Była to prezentacja wszystkiego co ze śniegiem się kojarzy, a służy sportom i zabawie zimowej. Skupiała głównie producentów sprzętu, aczkolwiek także stacje narciarskie. Z Dolnego Śląska swoje stoisko na imprezie wystawiły: Szklarska Poręba, Karpacz, Zieleniec i Czarna Góra.

Choć wystawa skupiała się na zimowej aktywności, to niemałe zainteresowanie odwiedzający wykazywali całoroczną ofertą Szklarskiej Poręby: szlakami turystycznymi i trasami rowerowymi, a zwłaszcza otwieranym właśnie w tym samym czasie Single Track Szklarska.

Z roku na rok Karkonosze i Góry Izerskie są coraz bardziej obecne w świadomości mieszkańców woj. mazowieckiego i okolic - mówią pracownicy referatu promocji UM w Szklarskiej Porębie. Planując wypoczynek zimowy lub letni, co raz częściej biorą pod uwagę nasz subregion. W grudniu czeka nas jeszcze jeden, ostatni już w tym roku, wyjazd. Zimowy Narodowy nie jest wydarzeniem wystawowym — to największa ślizgawka w Polsce. Warto jednak skorzystać z okazji, aby pokazać się warszawiakom, że góry to nie tylko Alpy, Tatry i Beskidy. Nasze Izerskie i Karkonosze także świetnie nadają się do zimowej aktywności.

Twoja reakcja na artykuł?

10
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
15%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Doczekają się ronda

Płukali złoto w Złotoryi

Krzysztof Wiśniewski wiceprezesem DOT

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~nemo 10-11-2019 16:06
A apartamentowce to promowali?Góry Izerskie to raczej nie obszar ewidencyjny miasta Szklarska Poręba a Starej Kamienicy, Świeradowa , Mirska itd. Przypuszczam że Burmistrz i Rada Miasta nie znają granicy ewidencyjnej Szklarskiej Poręby.
~Rudniczka 12-11-2019 14:28
do: ~nemo (16:06)
Ciekawe jakbym im walnęła kupę na środku pokoju, to czy też do siebie znajomych by zapraszali aby pokazać im ładny dom, pokój z kupą na środku? Problem polega na tym że w Szklarskiej Porębie jak i w Podgórznie, w Kowarach czy w Jeleniej Górze itd. mamy kompletnie zdewastowane, pozarastane samosiejkami punkty widokowe, różne atrakcje są niepromowane należycie, brak niemal wszystkiego na różnych atrakcjach w terenie, czyli ławek, barierek informacji o nazwie skał, wiat turystycznych itd. Turystyka w regionie jeleniogórskim jest w ogóle w terenie zdewastowana,, ona istnieje tylko w wysokich Karkonoszach.
~ 10-11-2019 18:14
Dobrze, że nie Jelenia Góra w stolicy... 😁 To miasto może tylko promować swoje kompleksy. Mieszkańcy pogódźcie się z tym, że Jelenia Góra w porównaniu do innych miast to tylko pipidówa. Przede wszystkim mentalna pipidówa, co jest jeszcze gorsze.
~Inż. 12-11-2019 7:30
do: ~ (18:14)
Wiesz co? Mieszkam od 12 lat w „nie pipiduwie” i wydaje mi się, że kompleksy to mają tylko niektórzy mieszkańcy. A JG to mega miasto, najładniej położone w całej PL i ogromnym, nie wykorzystanym w ostatnich latach potencjałem. Właśnie przez ludzi z kompleksami.
~xxx 10-11-2019 19:05
A gdzie taki wyciąg w Szklarskiej jest jak na zdjęciu nr9
~Ryszard K. 11-11-2019 17:25
A dlaczego nasze miasto promuje były burmistrz a nie obecny? Żart czy o czymś nie wiemy? My mieszkańcy?
~Dorsz 12-11-2019 13:40
No i jak zwykle turystyczne miejscowości naszego regionu pokłócone i nie reprezentowane wspólnie. Nihil novi sub Pani Schwarzer. Ku#wa, jaki departament ? Myślałem, że jak wygoniłem tych młodych głupków, co to mi chcieli departamenty w mojej firmie, zatrudniającej kilka osób, tworzyć; to zmądrzeją. Ale, gdzie tam, zaszczepili urzędy miast. Szczęście Uniwersytetu Ekonomicznego, że to nie ode mnie zależy obsada naukowa tej placówki - bo to stamtąd idą takie głupoty.
~ 12-11-2019 15:21
"gadgetami", "mapy: szlaków, rowerowe, zimowa", "Skupiała głównie producentów sprzętu, aczkolwiek także stacje narciarskie.", "co raz częściej" - zatrudniacie praktykantów do pisania tekstów?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dary Lasu

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Koniec remontu tunelu

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
680
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%