MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Promowali atrakcje jeleniogórskiego powiatu w Poznaniu

Wiadomości: Region
Czwartek, 1 listopada 2012, 7:20
Aktualizacja: 7:22
Autor: Mea
Fot. Organiatorzy
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, Szklarskiej Poręby oraz Karpacza promowali powiat jeleniogórski podczas czterodniowych Targów Turystycznych w Poznaniu. – Wielkopolanie są największym odbiorcą naszych usług, dlatego też po raz kolejny już promowaliśmy na tych targach region jeleniogórski – powiedziała Elżbieta Bojczuk z Wydziału Promocji Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Tour Salon Poznań to jedne z największych targów turystycznych w Europie.

- Mieliśmy dwa stoiska, jedno było wspólne z gminami z powiatu jeleniogórskiego w ramach porozumienia o wspólnej promocji, a drugie zorganizowane zostano w ramach projektu „Karkonosze - Łużyce Górne, aktywnie przez cztery pory roku” wraz z partnerami z Łużyc Górnych – mówiła Elżbieta Bojczuk. – W pierwszym dniu targów mieliśmy konferencję prasową, którą prowadził m.in. starosta powiatowy Jacek Włodyga, który na początku przedstawił podstawowe informacje o regionie, mówił o aktywnej turystyce górskiej, o budowie marki Karkonosze oraz o rozwijających się sportach w powiecie. Wylosowaliśmy również gadżety z projektu dla uczestników spotkania – dodała.

Osoby, które przyszły na targi pytały o turystykę dla dzieci i młodzieży, czyli tzw. zielone szkoły oraz bazę noclegową w pobliżu Karkonoszy. Duże zainteresowanie było też górską turystyką rowerową oraz turystyką aktywną, czyli m.in. wspinaczkami skałkowymi. Pytano też o stoki narciarskie zarówno te największe, jak i mniejsze oraz o trasy do biegania na nartach. Dużą popularnością cieszyła się oferta rakiet śnieżnych.

– Byliśmy ciekawi jak przyjmie się nowe logo marki Karkonosze i byliśmy mile zaskoczeni, gdyż okazało się, że zarówno barwa, jak i kształt Ducha Gór tak przyciąga uwagę, że uczestnicy targów od razu chcieli wiedzieć skąd ten pomysł, tym samym szukając odpowiedzi w historii Liczyrzepy znajdującej się w informatorach – podkreśliła Elżbieta Bojczuk.

Reklamowano również ofertę zimową Szklarskiej Poręby, nie zabrakło materiałów informacyjnych dotyczących sezonu letniego. Wśród osób wypowiadających się podczas konferencji był burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński, który przedstawił sportową ofertę miasta, opowiadał m.in. o rozbudowie Polany Jakuszyckiej do 2016, Pucharze Świata w narciarstwie biegowym, ofercie Ski Areny Szrenica, a także o Mistrzostwach Świata w długodystansowych biegach górskich. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem gości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wichura nie narobiła szkód

Samotnie na Mount Everest

Chińczycy zainwestują?

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Byłem 1-11-2012 11:47
To jest promocja tylko z nazwy - wpisane jest w kalendarz, że w tych dniach są targi i "trzeba być". Samo bycie nie ma nic wspólnego z promocją - widać to po frekwencji odwiedzających, choć na zdjęciach widać jakby tam były tłumy. Byłem tam w sobotę ok. południa - większość wystawców się pakowała, godzinę później pustka totalna. Dla kogo są te targi? Dla wystawców czy zwiedzających...? Targi od środy do piątku - przecież w tygodnie ludzie pracują, więc kto ma tam chodzić...? Młodzież, którą zmuszają nauczyciele...? Sam artykuł napisany pewnie na zlecenie Starostwa, tylko brakuje informacji: artykuł sponsorowany
~ 1-11-2012 12:18
Stoisko przygotowane przez pana starostę było najgorsze na całej hali
~h itek 1-11-2012 12:56
pyrlandja niech tu nie przyjerzdza nikt ich tu nie lubi
~-Byłem11 1-11-2012 13:57
Podzielam zdanie (01-11-2012 11:47 | ~Byłem | ) Byłem rok temu na tych targach, zespół z urzędu miejskiego urządzał stoisko. Stałem przy stoisku sam z 10 min, nikt się z obsługi nie pofatygował bo na zapleczu uzgadniali pewnie strategię kto teraz będzie miał wolne. Na środku stoiska siedział kierowca naszego prezydenta miasta i wcinał paluszki. Poziom - żenujący, szkoda pieniędzy podatników. Bardzo podobała mi się promocja miejscowości Borno-Sulinowo, od nich można się uczyć. Tam było widać dobry pomysł i zaangażownie. Władze powiatu i miasta JG tylko mówią że promują region ale nie przekłada się to na żadne efekty. Ile osób z Polski przyjedzie do JG po takiej promocji? Trudno sprawdzić? Ale są sposoby jak to sprawdzić. Urzędnicy sami siebie nigdy nie będą rozliczać z efektywności...
Nοstradamus 1-11-2012 15:21
Podstawowa zasada w marketingu mówi: NIE MASZ DOSKONAŁEGO POMYSŁU, odpuść sobie tworzenie kampanii reklamowej. W tym przypadku lepsza jest nieobecność niż przybycie na targi z taką szmirą jak te stoisko. Widać na zdjęciach że wywieźli tam wszystko co zostało na magazynach z ostatnich kilku lat. Ktoś doszedł do mądrego inaczej wniosku że lepiej ROZDAĆ TO IDIOTOM niż wyrzucić na śmietnik. Jako obywatel żądam dostępu do DOKUMENTÓW PROJEKTU STOISKA, OPIS STRATEGII PREZENTACJI NA TARGACH, KOSZTÓW PRZYGOTOWANIA STOISKA, WGLĄDU DO UMÓW Z WYKONAWCAMI oraz do ANEKSÓW DO TYCH UMÓW, LISTY OSÓB ZATRUDNIONYCH NA TARGACH i ICH WYKSZTAŁCENIE czy REFERENCJE. Dopóki takie informacje będą ŚCIŚLE TAJNE, to będzie panował marazm i padaczka.
~do 12:56 2-11-2012 9:58
ja tam wolę pyrlandię niż niemcory które tylko patrzą co by nam tu zabrać
~ 2-11-2012 10:03
a swoją drogą kiedy rządzący zrozumią że nie turystyki nam potrzeba (bo ona jest dobra tylko dla turystów a na pewno nie dla mieszkańców) lecz różnorodnego przemysłu (a nie tylko jeleniaplasty lub schneidery) dużo miejsc pracy szybkich połączeń kolejowych z dużymi miastami w Polsce no i województwa Jeleniogórskiego (bo Wrocek niedość że bardzo daleko to na dodatek dzieli nas od niego wielkie pustkowie)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszył remont remizy

Kiedy zaczną na Nadbrzeżnej?

Kto strzelał do konia?

Zmiana orgnizacji ruchu w Ścięgnach

Razem bezpieczniej

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
553
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%