Zalogowanych: 26

Jelenia Góra: Promocyjna lekcja futbolu od Piasta Gliwice

Czwartek, 2 lipca 2015, 21:00
Aktualizacja: Czwartek, 6 sierpnia 2020, 4:40
W minionym tygodniu współpraca pomiędzy III–ligowymi Karkonoszami a ekstraklasowym Piastem zaowocowała wyjazdem juniorów na turniej do Gliwic, testami Radosława Sareło, a dzisiaj (2.07) nastąpił moment, na który wielu jeleniogórskich kibiców czekało – na stadionie przy ul. Złotniczej zaprezentowała się ekipa seniorów gliwickiego Piasta.

Do przerwy jeleniogórzanie dzielnie stawiali czoła drużynie z T-Mobile Ekstraklasy. Poza przespaniem pierwszych 15 sekund meczu, kiedy to goście w mgnieniu oka otworzyli wynik, biało-niebiescy z każdą minutą zyskiwali pewność siebie, szczególnie dzięki kapitalnym interwencjom w obronie Marcina Pacana, a w odwecie również miewali okresy optycznej przewagi. Najbliżej szczęścia był Łukasz Kowalski, który uderzał z rzutu wolnego.

Po zmianie stron na boisku pojawił się m.in. nowy nabytek Piasta - Karol Angielski, którego jeleniogórscy kibice mogą już niemiło wspominać z poprzedniego sezonu III-ligi, kiedy to w poprzednim zespole (rezerwach Śląska Wrocław) strzelił naszej ekipie dwie bramki. Tym razem wychowanek Korony Kielce potrzebował 6 minut, by trzykrotnie pokonać Łukasza Kłobuckiego. Strzeleckie popisy 19-latka rozwiązały worek z bramkami i gliwiczanie dołożyli kolejne 4 trafienia. Bardzo blisko honorowej bramki był powracający do Jeleniej Góry Łukasz Kusiak, który z narożnika pola karnego trafił w słupek bramki strzeżonej przez Szmatułę. Ostatecznie Karkonosze uległy Piastowi 0:8, ale mimo wąskiej kadry spowodowanej sezonem urlopowym biało-niebiescy pokazali wolę walki, szczególnie w pierwszej połowie.

Karkonosze Jelenia Góra - Piast Gliwice 0:8 (0:1)