MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Promocja regionu wiedzą i obiektywem

Wiadomości: REGION
Sobota, 4 kwietnia 2009, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: Ania
Fot. Ryszard Literacki
Fotografie Magdaleny Rzeszutek, Dariusza Szczurka, naszego fotoreportera Ryszarda Literackiego i wielu innych fotografików, w tym zagranicznych zostały umieszczone w broszurze „W drodze – ulubione miejsca w Euroregionie Neiße –Nisa–Nysa” .

Powstała w ramach projektu Stowarzyszenia Promocji Miasta Kultury Görlitz. Jest dostępna w biurze w Görlitz przy ulicy Untermarkt 23, albo podczas zwiedzania okolicznych wież. Atutem wydawnictwa są nie tylko wyjątkowe zdjęcia, wykonane przez fotografujących mieszkańców regionu, które cechuje oryginalność i wrażliwość w postrzeganiu świata, ale i ich własne teksty opisujące obiekty lub sfotografowaną przyrodę. W ten sposób broszura zawiera zarówno elementy promocyjne jak i dydaktyczne.

Nie ulega wątpliwości, że ogromny wkład w całe przedsięwzięcie włożyli regionalni fotograficy, którzy w ramach wcześniej ogłoszonego konkursu przez Stowarzyszenie Promocji Miasta Kultury Görlitz na najlepsze zdjęcia i teksty dotyczące ich ulubionych miejsc, nadesłali swoje zdjęcia, nie żądając za wykonaną pracę wynagrodzenia. Z ponad stu zgłoszonych prac do broszury wybrano czterdzieści.

Kolejnym wyzwaniem, jakie stawia przed nimi stowarzyszenie, jest druga edycja konkursu fotograficznego, która ruszyła 15 marca bieżącego roku pod hasłem „W drodze przez VIA REGIA” – Ludzie w Euregionie Neiße -Nisa-Nysa,

Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na jego stronie interenetowej. http://www.fotowettbewerb2009.europastadt.org..

Ogłoszenia

Czytaj również

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Jest kapliczka św. Anny

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~alexx 4-04-2009 10:38
i to wszystkie zdjecia ?? a gdzie reszta ?
~reif 4-04-2009 21:44
a na pkrzykład w hali spacerowej wspaniałego uzdrowiska Świeradów. to odpowiedż do pytania wyżej jak i informacja dla innych
diablica 5-04-2009 16:12
zdjęcia fajne, ale dwa jak na promocję to trochę mało...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Walczyli o Puchar Wójta

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Dachowanie w Radomierzu

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1046
Tak
22%
Nie
72%
Nie wiem
6%