MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Promocja regionu na targach w Jabloncu

Wiadomości: Region
Środa, 21 marca 2018, 7:05
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Atrakcje turystyczne z polskiej strony Karkonoszy były promowane podczas odbywającej się w dniach 16–17 marca XVIII edycji Międzynarodowych Targów Ruchu Turystycznego Euroregion Tour 2018 w Jabloncu nad Nysą.

Organizatorzy targów w Jabloncu, jak co roku, zapewnili odwiedzającym wiele atrakcji m.in.: wykłady ekspertów, degustacje regionalnych produktów, festiwal filmowy. Wśród miejscowych wystawców można było spotkać też gości z Polski m.in.: Park Miniatur z Kowar oraz regionalnych producentów z Karkonoszy.

Powiat Jeleniogórski prezentował swoją ofertą turystyczną na wspólnym stoisku z miastem Jelenia Góra. Odwiedzający często pytali o trasy rowerowe w naszym regionie. Największym zainteresowaniem wśród materiałów promocyjnych cieszył się Przewodnik Turystyczny, materiały z Karpacza (przewodnik, folder Karpacz aktywnie, kolorowanki dla dzieci), mapa Karkonoskiego Parku Narodowego oraz Informator Turystyczny o atrakcjach naszego regionu. Wśród wielu atrakcji regionu najczęściej pytano o szlaki Karkonoskiego Parku Narodowego po stronie polskiej oraz trasy na Polanie Jakuszyckiej, zarówno zimowe jak i letnie.

W uroczystości rozpoczęcia imprezy uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Czech, Czeskiej Organizacji Turystycznej oraz organizatorów: Eurocentrum i Jabloneckiej Agencji Rozwoju. Oficjalnego otwarcia targów dokonał prezydent miasta Jablonec nad Nysą Petr Beitl. W inauguracji uczestniczyła również starosta jeleniogórska Anna Konieczyńska, która w czasie wystąpienia pogratulowała miastu dobrej organizacji osiemnastej edycji tych targów mających duże znaczenie dla współpracy społeczności w regionach przygranicznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Doczekają się ronda

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~kerk 21-03-2018 8:02
Ja kiedyś chciałbym pojechać na takie targi w Czechach ale to mi się nie uda.Zawsze informacja o takich imprezach jest po a nie przed. Szkoda!!!
~jelonekM 21-03-2018 8:59
do: ~kerk (8:02)
Ja kilka razy byłem na tych targach i zawsze wiedziałem z wyprzedzeniem
~do kerk 21-03-2018 9:07
Trzeba wiedzieć gdzie się chce jechać i kiedy .Wpisać w google nazwę targów czy miasto i pamiętaj kliknąć enter. Ot i tyle
~kerk 21-03-2018 13:40
Dzięki za podpowiedź. Szkoda, że należy wertować strony czeskie. Nie wiem kiedy i gdzie będą następne targi i jakie strony przeglądnąć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Śladami św. Jadwigi

Była radość i wzruszenia!

Nietypowy finał Ligi Rocka

Wysyp grzybów w okolicznych lasach  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
668
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%