MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Promocja regionaliów

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 21 listopada 2018, 6:19
Aktualizacja: Czwartek, 22 listopada 2018, 6:40
Autor: WAC
Fot. użyczone
Promocja trzech wydawnictw, firmowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Jeleniej Góry odbyła się wczoraj (20.11) w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej. Poza spotkaniem z częścią autorów publikacji, miłośnicy książek i regionaliów mogli je nabyć po promocyjnej cenie.

Honory gospodarza spotkania, które miało kameralny charakter, pełnił szef Towarzystwa Przyjaciół Jeleniej Góry Ivo Łaborewicz. Pierwszym z promowanych wydawnictw, które swoją premierę miało już jakiś czas temu był jubileuszowy 50. Tom Rocznika Jeleniogórskiego. Również nieco wcześniej na rynku księgarskim ukazała się druga z książek „Pamięć o szkole i mieście. Wspomnienia niemieckich i polskich uczniów jeleniogórskich szkół średnich”. Zawiera ona pochodzące z lat 40. i 50. XX wieku relacje polskich i niemieckich uczniów obecnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego:

Absolutną nowością, zaprezentowaną wczoraj po raz pierwszy, była publikacja I. Łaborewicza i Marka Szejdy "Niemieckie i polskie miejsca pamięci w regionie jeleniogórskim z perspektywy minionego stulecia”. Jest ona prezentacją pomników żołnierzy poległych podczas I wojny światowej, które zostały postawione na naszym terenie. Część z nich przetrwała do obecnych czasów. Książka została wydana w ramach realizowanego przez „Fundację Współpracy Polsko - Niemieckiej" projektu „1914-1918 Wielka Wojna w cieniu Karkonoszy”

Dodajmy, że wraz z publikacją książkową powstały materiały edukacyjne dla szkół oraz wystawa, która ma już za sobą prezentacje w Pałacu w Bukowcu, a w najbliższych dniach zostanie otwarta w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach

Twoja reakcja na artykuł?

11
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dzisiaj ma grzmieć i padać

Interwencja na Wiejskiej

Trwają porządki w Mysłakowicach

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Kusy 21-11-2018 18:39
Widac, ze ludzie sie zabijali o miejsca na tym wydarzeniu...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Próba przemytu narkotyków do aresztu w Jeleniej Górze

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Owocna współpraca

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
933
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%