MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Promocja Karkonoszy nad polskim morzem

Wiadomości: Powiat/Kraj
Środa, 31 lipca 2013, 7:56
Aktualizacja: 9:32
Autor: Mea
Fot. Starostwo Powiatowe
Konkursy z wiedzy o regionie jeleniogórskim, malowanie gór, koncerty zespołu „Karkonosze” – to tylko niektóre z atrakcji, jakie proponowali nadmorskim turystom w Mrzeżynie oraz Trzebiatowie przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

– W ramach promocji regionu rozdaliśmy przez dwa dni ponad 5 tys. materiałów promocyjnych oraz 300 nagród w konkursach m.in. wycieczkę do Pragi dla dwóch osób ufundowaną przez Biuro Podróży Trendy Travel ze Szklarskiej Poręby, polary z logiem projektu „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku”, koszulki, kubki, przewodniki czy też malowanki dla dzieci. Pytania dotyczyły wiedzy o Karkonoszach. Dla najmłodszych był kącik plastyczny, gdzie dzieci mogły namalować karkonoskie krajobrazy i kolorowały malowanki z naszego regionu – powiedziała Karolina Marczewska z Wydziału Promocji Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Powiat jeleniogórski od wielu lat współpracuje z powiatem gryfickim i regularnie promuje Karkonosze nad Bałtykiem. - Przez dwa dni mieliśmy swoje stoisko na plaży w Mrzeżynie. Osoby wypoczywające nad morzem już planują ferie zimowe w górach, a aktywne wycieczki, które proponowaliśmy (podróż po górach konno, czy szlakami rowerowymi po Karkonoszach i Łużycach Górnych) robiły na plażowiczach wrażenie. Uczestniczyliśmy też w Trzebiatowskim Święcie Kaszy, gdzie również prowadziliśmy konkursy dotyczące naszego powiatu oraz rozdawaliśmy mapy, przewodniki i foldery, które cieszyły się dużym zainteresowaniem – dodała.

Materiały promocyjne trafiły do turystów m.in. z: Rzeszowa, Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Lubania, Zgorzelca, Kamiennej Góry, Wałbrzycha, także z Mazur, a nawet z Czech.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nawałnica nad Lubaniem

Spotkali się z Beatą Kempą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Nowy tabor dla Kolei Dolnośląskich

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1414
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%