MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Promocja jubileuszu (nie) na medal

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 7 października 2008, 17:27
Aktualizacja: Środa, 8 października 2008, 8:16
Autor: Mar
Baner z okazji 900–lecia pojawił się przed placem Ratuszowym dopiero we wrześniu, choć oficjalna inauguracja obchodów urodzin miasta odbyła się w marcu (występ francuskiej grupy Malabar)
Fot. TEJO
Podsumowaniu obchodów 900–lecia Jeleniej Góry poświęcono część 37. posiedzenia rady miejskiej. Radni zebrali się raz jeszcze po porannym, nadzwyczajnym posiedzeniu – tym razem już na zwykłych obradach bez gorących tematów galerii handlowych.

Naczelniczka wydziału promocji i informacji Katarzyna Młodawska mówiła o udanych – jej zdaniem – obchodach jubileuszu Jeleniej Góry. Jak wynikało z przygotowanego raportu wszystkie punkty planu obchodów okazały się sukcesem, a jeśli nawet były jakieś niedociągnięcia to jedynie drobne. - Z Jelenią Górą będą się kojarzyć pierniki czy dukaty wybite z okazji okrągłej rocznicy – usłyszeli radni.

Ci z kolei nie podzielili optymizmu pani naczelnik. – Piernik kojarzy się raczej z Toruniem, a dukaty pod lokalnymi nazwami wybija się w całej Polsce – ripostowali. – Mam wrażenie, że ta sesja to ciąg dalszy Kabaretonu, tylko że wtedy śmiali się wszyscy, a teraz tylko niektórzy – ripostował Cezary Wiklik, przewodniczący komisji kultury.

Również inni mówcy dali dowód, jak bardzo ich opinie różne są od raportu przedstawionego przez naczelnik Młodawską. Radny Wiesław Tomera wyraził na przykład wielkie rozczarowanie tym, że nie udało się wyprodukować zapałek z wizerunkiem miasta. – To byłaby świetna promocja miasta – przekonywał.
Jednak z tej dyskusji niewiele wynikło, radni wysłuchali, odbyła się dyskusja i na tym koniec.

Ważniejsze, ale bardzo czasochłonne i pozbawione słownych potyczek było uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy Cieplice. Tylko w jednym momencie wszystkich zelektryzowała możliwość ograniczenia funkcji dla inwestora, który kupił dawną szkołę Fampy i zamierza postawić tam obiekt handlowy. Po dyskusji radni jednak tego nie zrobili.
Plan został przyjęty jednogłośnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Zuza 7-10-2008 19:30
to cale 900 lecie to poprostu zenada no chyba ze p. Obrebalski uwaza inaczej kasa wywalona w bloto
~Sabath 7-10-2008 21:19
my na wsi to mieliśmy super imprezki z okazji 900 lecia ale nie będę obrażał i się chwalił to napiszę że 900 lecie nawet było zorganizowane
NICpoŃ 8-10-2008 8:31
A gdzie radni byli, że nie wiedzieli, nie słyszeli...?
zloty666 8-10-2008 11:39
Czy te kilka imprezek i występów zorganizowanych w kosmicznych porach - albo w środku tygodnia, albo w samo południe - można nazwać sukcesem ? ! ? Tej pani i jej podwładnym należy raczej podziękować za zmarnowanie kasy !
~z jeleniej 8-10-2008 13:00
A to juz mamy koniec roku, ze podsumowano rok jubileuszowy? Wedlug jakiego kalendarza?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe boksy na stadionie

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Fundusze dla powiatu

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%