MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Promenada dla wandali

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 30 sierpnia 2008, 8:41
Aktualizacja: 8:42
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Chuligani zdemolowali budkę telefoniczną przy ul. Bankowej. Ten trakt, choć w ścisłym centrum, wydaje się wyjętym spod prawa.

Ulica, która niegdyś była pełna uroku, dziś w niczym nie przypomina traktu sprzed lat. Zwłaszcza wieczorami, kiedy staje się areną dla hord łobuzów, którzy niszczą, co popadnie. Straciła zupełnie wielkomiejski charakter: do popołudnia zamienia się w wiejski bazar ze straganami oraz królestwo cinkciarzy. W niczym nie przypomina jeleniogórskiego Wall street, z czym może kojarzyć się nazwa.

Jedynie wieczorami siedzą tu przy stolikach szachiści i dają szachy i maty, jak jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy to na dawnej al. 15 Grudnia ustawiano potężne figury na namalowanej na asfalcie szachownicy.

Wandale to prawdziwa plaga nie tylko ul. Bankowej, ale tej zwłaszcza. Ostatnio za cel upatrzyli sobie już i tak zniszczoną budkę telefoniczną. Widać, że rzucali w nią kamieniami jak do celu. Dwa razy trafili. Sposobu na pijanych łobuzów, niestety, nie ma. Stróże prawa nie mogą ich złapać na gorącym uczynku. A szkoda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ekumenicznie i świątecznie

Ktoś zniszczył choinki

Zamknięty szlak na Pielgrzymy

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~hey 30-08-2008 8:53
proponuje zamiescic kamery i po klopocie
~jaro 30-08-2008 9:08
jeleniogórskie wllstreet?? wielkomiejski charakter?? miasta ci się nie pomyliły???
~Gucio 30-08-2008 9:53
Ja to się nie dziwę, że Stróże prawa nie mogą ich złapać, skoro z pustego i Salomon nie naleje...
ulvhedin 30-08-2008 10:12
no własnie, wystarczyło by pare kamer bezprzewodowych połaczonych z policją albo straża miejską, zamiast reklame wieszać za grube tysiące na aniluxie mozna było kupic kamery!
ulvhedin 30-08-2008 10:12
no własnie, wystarczyło by pare kamer bezprzewodowych połaczonych z policją albo straża miejską, zamiast reklame wieszać za grube tysiące na aniluxie mozna było kupic kamery!
~tropiciel 30-08-2008 11:59
Gdyby byly nawet kamery to i tak nikt by tych wandali , śmieci spolecznych nie zatrzymal , bo to nie ten zapal i refleks do pracy.W wojsku jak coś zginelo w obszarze wartownika to za to odpowiadal. Dlatego należaloby sprawdzić kto mial w tym czasie z mundurowych patrol i sluzbę - i nie upilnowal - to należaloby ich obciążyć kosztami zniszczenia za niedopilnowanie i niezlapanie lobuzów.Zapewne następne takie przypadki będą szybko wykryte - zobaczycie, bo straż i policja jest do tego powolana i ma być skuteczna , jak w USA.
~JelOneK 30-08-2008 12:16
Ulica bankowa Urokliwą???? hahaha... chyba w XV wieku xD Teraz to dzięki tym bankom wszystkim które mają tam swoje placówki ta ulica jest kompletnie beznadziejna. W dodatku wąska :) i jeszcze panowie spod KANTORU...
~wupe 30-08-2008 19:53
miasto mogłoby zainstalować kilka webcamer w mieście!
~Sabath 30-08-2008 22:46
my tam gramy nieraz i zarabiamy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Fetor na Moniuszki

Od niedzieli z nowymi przystankami

Betlejemskie światełko pokoju dla jeleniogórzan

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
979
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%