MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Prolog „Concerti Pasquali” w Cieplicach

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 26 marca 2018, 9:07
Aktualizacja: Wtorek, 27 marca 2018, 6:35
Autor: WAC
Fot. WAC
Koncertem uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści rozpoczęła się wczoraj (25.03) tegoroczna edycja cyklu koncertów klasycznych Concerti Pasquali, odbywających się tradycyjnie w Kotlinie Jeleniogórskiej w okresie Świąt Wielkanocnych.

W auli Pałacu Schaffgotschów w Jeleniej Górze – Cieplicach wystąpiło 16 wychowanków, z różnych klas cieplickiej Szkoły Muzycznej. Przed publicznością, wśród której nie zabrakło rodzin młodych artystów, zagrali: Zuzanna Chojnacka, Anastazja Kęsicka, Milena Kozłowska, Natalia Kolasińska, Tomasz Dernoga, Kinga Holek, Weronika Cichy, Aleksandra Baran, Krzysztof Chmiel, Hanna Wrotna, Michalina Surleta, Filip Troć, Katarzyna Moskwa, Amelia Rusnak i Marcelina Wróblewska.

W repertuarze znalazły się utwory wielu kompozytorów, m.in.: Fryderyka Chopina, Antonio Vivaldiego, Wilhelma Poppa, Alberta Curciego i Jerzego Lefelda. Na zakończenie dwie części utworu Sergieja Rachmaninowa zagrały w duecie nauczycielki szkoły Aleksandra Popiołek i Anna Piotrowicz.

Kolejne koncerty odbędą się już w najbliższych dniach. W Wielki Piątek (30.03) o godzinie 18:00 w Domu Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze – Jagniątkowie na klawikordzie zagra Maciej Armański. Dzień później (31.03) o godzinie 18.00 w Pałacu Staniszów wystąpi śpiewaczka Anna Patrys (sopran), której na fortepianie będzie akompaniować Róża Wysocka. W Niedzielę Wielkanocną (1.04), o godzinie 18.00 w Pałacu Pakoszów zaśpiewa Sebastian Szumski (baryton) z towarzyszeniem pianistki Wioletty Fludy. Na zakończenie w Lany Poniedziałek o godzinie 17.00 w Pałacu Wojanów zagra saksofonista Maciej Obara.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poranek z Mikołajem

Jelenia Góra – Przestrzeń zastana

Requiem Verdiego na zakończenie

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Karolina wśród najpiękniejszych!

Ostatnie bilety na spektakl w Zamku Książ

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
702
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%