MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Proletaryat zagra w Jazgocie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 7:52
Aktualizacja: 7:54
Autor: Manu
Fot. Klub Jazgot
W piątek (24.04) o godz. 21.00 w Klubie Jazgot w Szklarskiej Porębie (przy ul. Objazdowej 1) rozpocznie się koncert legendy polskiej sceny rockowej – zespołu Proletaryat. Bilety– 25 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu. Dodatkowe informacje – tel. 75–717–36–89, e–mail: klub@jazgot.pl.

Proletaryat po ponad dwudziestu latach na scenie dopracował swój unikalny, wymykający się porównaniom, styl. Od samego początku, poruszając się w estetyce crossover, zespół łączył perfekcyjnie punk, hard core i metal.

Nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ ukazał się najnowszy album pt. “Oko za oko”. Płytę promuje singiel “Nie wyrażam zgody”, który od kilku tygodni można usłyszeć w radiostacjach.

Proletaryat powstał w Pabianicach w listopadzie 1987 roku. Dzięki prostej muzyce gitarowej mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70. oraz tekstom opisującym problemy, z jakimi, na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie grupa szybko zdobyła zaufanie punkowej publiczności. Pierwszy koncert odbył się w maju 1988 r., na jednym z lokalnych przeglądów. Wkrótce Proletaryat został zakwalifikowany do konkursu Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. We wrześniu 2010 roku ukazała się ostatnia jak dotychczas płyta Proletaryatu zatytułowana “Prawda”, na której znalazło się 10 nowych kompozycji. Do dwóch utworów – “Ból” i “Ruchomy cel”, zespół nagrał teledyski. W grudniu tego samego roku została wydana gra komputerowa Music Master Chopin, do której Proletaryat nagrał anglojęzyczny utwór zatytułowany “Time to Rise”. Zgodnie z wizją gry, był on zainspirowany twórczością Fryderyka Chopina.

Aktualny skład zespołu Proletaryat to Tomasz “Oley” Olejnik – śpiew, Dariusz “Kacper” Kacprzak – gitara basowa, Wiktor Daraszkiewicz – gitara oraz Robert “Mały” Hajduk – perkusja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Chcą edukować o regionie  

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kinderpunk 20-04-2015 15:43
Wow! :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koncert na cztery ręce

Wyjątkowi aktorzy, niecodzienne okoliczności

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

O knajpach w przedwojennym Lwowie

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%