MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Prokuratura – karuzela na stanowiskach

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 21 lutego 2008, 22:41
Aktualizacja: 22:41
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Michał Ostrowski jest nowym prokuratorem okręgowym w Jeleniej Górze. Zastąpił odwołanego w czwartek Piotra Kowalczyka, dotychczasowego pełniącego obowiązki szefa śledczych regionu jeleniogórskiego.

Taką wiadomość podało Ministerstwo Sprawiedliwości w swoim serwisie informacyjnym. To samo źródło poinformowało także o odwołaniu Andrzeja Reczki, byłego prokuratora rejonowego w Jeleniej Górze z funkcji szefa Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Z informacji nieoficjalnych wiemy, że jest prawdopodobne, iż Andrzej Reczka zostanie zastępcą prokuratora okręgowego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Czytelniczka: drogo i brudno

Bezpieczniej nad Kaczawą

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Locke 21-02-2008 23:05
Wrócą dobre czasy do JG PR. Dwaj najlepsi Prokuratorzy jakich znam. Dlaczego tylko w tej konfiguracji?
~prorok 21-02-2008 23:31
Najlepiej byloby , aby Biskup zaczal ich ustawiać na tej karuzeli - przeciez to posady budzetowe i wszyscy są kosztowi w utrzymaniu. Czy to się wiąże z dodatkową kasą wyciągnieta z budżetu na poczet przeprowadzek i fatygi przenosin.? Ciekawe kto w tym interesie rozdaje karty.?
~młody 22-02-2008 1:04
Młodość idzie drogi panie, młodość. :)
~anty_bzdura 22-02-2008 2:07
Co za bzdurny komentarz, po czym poznaje sie dobrego prokuratora?
~Plastus 22-02-2008 10:26
Dobrego prokuratora poznaje się po pełnej dyspozycyjności wobec szefa i członków lokalnej "elyty" - zwłaszcza w miastach takich jak JG. Pan Ostrowski jest tego najlepszym przykładem.
piipi 22-02-2008 13:08
...do - (~anty_bzdura)...w mojej rodzinie mamy DOBREGO prokuratora.....sredniego wzrostu,nosi okulary i lubi czarne garnitury z krawatami jaskrawymi i jest ....bardzo ciekawy !.
~Gawron 22-02-2008 14:37
Do Plastus... A ja myslałam, że po autorytecie, jakim sie cieszy wśród ludzi, z którymi pracuje, po trafnosci decyzji, jakie sie podejmuje, po szerokiej wiedzy... Może poprze Pan/Pani swą tezę jakimis przykładami, faktami... Bo tak bez podstaw to raczej brzydko ludzi oczerniać... Życze miłego dnia.
~Aaa... 22-02-2008 15:37
Spokojnie ludziska !!! Na tych roszadach nikt nie stracił, każdy coś zzyskał na skromnej pensyjce.
~Plastus 22-02-2008 16:20
Powiedzmy, że początki kariery pana onegdaj Asesora pozostwaiają wiele do życzenia. Brzydko jest również ciągać ludzi po sądach parę lat dlatego, żeby przypodobać się miejscowej wierchuszce - pan Ostrowski wie o czym piszę (albo i nie bo takim ludziom szybko pamięć się wymazuje). Nie napiszę więcej żeby nie robić kłopotów innym ale wiem jedno - nie wszysko można zrzucać na błędy młodości - jak się robi karierę to trzeba umieć sobie później spojrzeć w lustro. Pozdrowienia dla pana Ostrowskiego
~window 22-02-2008 18:07
Prawda jest taka, że rolą prokuratora jest oskarżać, a więc "ciągać po sądach". Zawsze ktoś jest niezadowolony z roli jaką pełni prokurator. A czy z tego powodu nalezy wnioskowac o błędach "w robieniu kariery"? Nie sądzę...
~Locke 22-02-2008 19:47
Panie AntyBzdura !!!! Rolą dobrego Prokuratora, jest skutecznie oskarżać, prowadzić rozsądną politykę aresztową. Unikać "goli" w sądzie. Te właśnie cechy posiadają osoby wymienione w tytule tegoż artykułu. Za czasów ich "rządów" w Jeleniej Górze była jedna z najmniejszych przestępczości w województwie. Ilość środków zapobiegawczych, a w tym aresztów najwyższa. Wskaźniki zaległości (długość toczącego się postępowania) najniższe. Dobry Prokurator to także osoba posiadająca wiedzę i wyczucie prawnicze. Także taki Prokurator który sam posiada inicjatywę we wszczynaniu postępowań własnych. Z tych też powodów, jako osoba od 13 lat skazana na współpracę z Prokuratorami wszystkich szczebli uważam, że są to najlepsze osoby jakie mogły się trafić temu miastu. Ich zadania (które dobrze wykonywali) niestety generują niechęć osób przeciwko którym zgodnie ze swymi obowiązkami występowali i które to osoby były skazywane na podstawie śledztw. Czym więcej negatywnych postów na ich temat, tym powinniście być państwo bardziej przekonani o trafnym ich wyborze.
~Pisowiec 22-02-2008 20:43
Dobrego prokuratora poznaje się po tym, że go dobrze pamiętają różne łobuzy i obrabiają mu cztery litery przy pierwszej okazji. Znaczy chłop ma co trzeba... charyzmę.... a nie takie ciepłe kluchy. Przestępcy oczerniają- znaczy dobry jest , w końcu prokurator, a nie siostra PCK.
~bolo 22-02-2008 22:47
Dobry Prokurator to uczciwy fachowiec/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Pożegnania w starostwie

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Ile dostaną sołectwa?

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%