MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Prokurator: Niepoczytalna matka musi się leczyć

Wiadomości: Region
Sobota, 28 czerwca 2014, 7:43
Aktualizacja: 7:47
Autor: 112
Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wniosek o umieszczenie 35–letniej Joanny S. o umieszczenie w zakładzie zamkniętym celem przymusowego leczenia. Kobieta jest podejrzana o próbę zabicia swego dziecka.

Joanna S. z Bolesławca w kwietniu br. kilkakrotnie ugodziła nożem swego niespełna 2-letniego syna Emila. Dziecko przeżyło dzięki niezwłocznie udzielonej mu pomocy lekarskiej.

- Wobec uzasadnionych wątpliwości co do stanu poczytalności podejrzanej in tempore criminis w toku prowadzonego śledztwa powołano biegłych lekarzy psychiatrów. Z uzyskanej opinii wynika, że podejrzana dopuściła się tego czynu w stanie niepoczytalności. Jednocześnie biegli uznali, że pozostanie Joanny S. na wolności stwarza groźbę poważnego niebezpieczeństwa, bo zachodzi wysokie prawdopodobieństwo ponownego popełnienia przez nią czynu zabronionego – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wyznaczył termin rozprawy na 17. lipca br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolizja na Wolności

O bezpieczeństwie

Po akcji "Trzeźwy poranek"

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~xxx 28-06-2014 8:30
ćpajcie więcej !
~KRECIK 28-06-2014 11:26
Tylko powiesić.
~ 28-06-2014 13:12
no cóż taka złośliwość matki natury że dziecko może mieć każdy choć nie każdy powinien
~Kini@ 28-06-2014 17:11
czytam takie rzeczy a łzy same z oczu lecą. Na litość boską ta kobieta nie powinna już mieć dziecka przy sobie.
~b 29-06-2014 9:27
To nie jedyna taka sytuacja , gdzie chore psychicznie matki zajmują się dzieckiem. Niby jest babka, prababka a tak naprawdę dziecko jest pozostawione samo sobie. Matka schizofreniczka, babka po przejściach alkoholowych, a prababka (już bardzo wiekowa) ciąga swojego ośmioletniego prawnuka (niezależnie od pory dnia i roku) wszędzie tam gdzie nie powinno go być.Nie jest osobą kompetentną a jej wpływ na rozwój dziecka ma się nijak do potrzeb rozwojowych chłopca. UCZY go ŻEBRACTWA, arogancji i nienawiści do ludzi. Chłopak potrzebuje innych wzorców. Zachwiana potrzeba bezpieczeństwa, brak zainteresowania ze strony matki, utrudniany kontaktu z ojcem mogą w przyszłości mieć wpływ na prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie . Ciągłe awantury w domu brak wzorców powinny być podstawą do przemyśleni
~b 29-06-2014 9:47
cd. To nikt inny jak sąd zdecydował na oddanie dziecka matce (przebywało w domu dziecka zaraz po urodzeniu), która po porodzie w szale nieleczonej choroby zagrażała innym i została przewieziona do szpitala psychiatrycznego.Brak dogłębnej a...lizy, pełnego wywiadu oraz niewłaściwa kuratela są przyzwoleniem na dysfunkcje w tej rodzinie. Szkoda tylko że za to zapłaci kiedyś zarówno chłopak jak i społeczeństwo. Jedynie pobyt dziecka w normalnie funkcjonującej rodzinie mógłby zminimalizować lub zapobiec skutkom nieprzewidzianym, które wcześniej czy później mogą wydarzyć się w tej patologicznej rodzinie.
~uha 29-06-2014 10:19
Nasze sady. Tylko oddaja dzieci patologicznym rodzinom ojcom psychicznie chorym tak jak. Michał s ten człowiek wychowa dziecko córke na przekretach i oszustwach takich jakie sam popełnia do tej pory a slepa temida prokuratorów mu w tym pomaga bo zaciera slady przestepstwa razem z ... policyjnymi
~ 29-06-2014 21:37
kiedy w końcu będzie przymusowa sterylizacja marginesu społecznego i im podobnych ?
~ 30-06-2014 10:03
pajace nic więcej .... bo taki człowiek zwykły szarak jak chce wziąść dziecko z domu dziecka to musi przejść gehennę a taka patologia to dostaje dziecko od ręki ,,, banda ...
~ 30-06-2014 10:04
dlaczego państwo robi takie problemy przy adopcji dzieci //////???????
~patriota 2-07-2014 19:10
Szpital zwrócił się do Sądu o wydanie decyzji czy można wydać dziecko matce. Na jakiej podstawie Sąd wydał decyzję, że po porodzie dziecko można wydać matce? Czy przeprowadzono specjalistyczne badania lekarskie? Czy sprawdzono genetyczne tendencje na pewne zaburzenia? Czy sprawdzono w tej rodzinie historię zdarzeń kolidujących z prawem? Jak Sąd dokonał oceny stanu zdrowia psychicznego matki?
~patriota 2-07-2014 19:12
Sprostowanie: Post powyżej nie dotyczy tej sprawy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

70 drzewek na jubileusz

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Szajka złodziei samochodów rozbita

Chłopiec nadział się na pręt

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
350
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%