MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Projekty dla edukacji Miasta Jelenia Góra

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 10 maja 2018, 6:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 maja 2018, 8:28
Autor: TS
Fot. TS
W ubiegłym roku Miasto Jelenia Góra otrzymało dofinansowanie do czterech projektów w obszarze infrastruktury edukacyjnej z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Ich realizacja dobiega właśnie końca.

Projekt „Poprawa jakości nauczania zawodowego w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze” RPDS.07.02.03-02-0002/16.

Oś priorytetowa 7 Infrastruktura edukacyjna

Działanie 7.2 Inwestycje w edukację ponadgimnazjalną, w tym zawodową (szkoły zawodowe)
Poddziałanie 7.2.3 Inwestycje w edukację ponadgimnazjalną, w tym zawodową – ZIT AJ.

Beneficjent: Miasto Jelenia Góra.
Wartość całkowita – 663 390,51 zł;
Wartość dofinansowania – 563 881,93 zł.

Celem projektu było dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy oraz kształcenia wysokiej klasy specjalistów poszukiwanych na rynku pracy. Przeprowadzone badania u pracodawców unaoczniają rozdźwięk pomiędzy oczekiwaniami pracodawców a opiniami dotyczącymi przygotowania absolwentów szkół zawodowych do wykonywania zadań na stanowisku pracy. Trzeba jednocześnie podkreślić, że kompetencje zawodowe są jedyną oraz najczęściej pożądaną (najbardziej wymaganą) cechą przyszłych pracowników.
Głównym celem kształcenia zawodowego, zarówno na poziomie technikum jak i liceum plastycznego jest przygotowanie ucznia do wykonywania zawodu oraz sprostanie oczekiwaniom pracodawców poszukujących pracowników w zawodach plastyk o specjalnościach: fotografia i film, formy rzeźbiarskie, techniki graficzne, formy użytkowe; technik technologii drewna, technik informatyk, fototechnik, technik organizacji reklamy, stolarz i fotograf.

W ramach projektu doposażono 7 pracowni dla liceum plastycznego oraz 3 pracownie dla Technikum Zawodowego w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze. Został również zakupiony schodołaz, który pozwoli na wygodny sposób transportowania osób niepełnosprawnych po schodach.

Szkołę doposażono m. in. w 15 tabletów graficznych, 29 komputerów stacjonarnych, projektor, skaner 3d, drukarkę 3d, 2 telewizory LCD, 30 desek do rysowania, 5 strugnic stolarskich, 15 kawaletów rzeźbiarskich, piec komorowy do wypału ceramiki i szkła, grawerkę laserową, kamerę cyfrową z wymienna optyką, aparaty fotograficzne, ploter termiczny do styroduru, systemy do prezentacji prac.

Szczegółową relację i fotorelację z realizacji projektu prowadzono na stronie WWW Miasta Jelenia Góra http://jeleniagora.pl w sekcji Kroniki projektów 2014-2020.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kandydaci PO

Plac zabaw po przetargu

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Drzymały do remontu

Zgrzyt w KO – kandydatka rezygnuje

Będzie remont basenu w Lwówku Śląskim  

Nad Śnieżnymi Kotłami

Dni Wojcieszowa

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
603
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%